iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 6. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
6370
zhlédnutí

Události, komentáře

Boj o územní plán — Kauza MUS — Znovuzvolený John — Zánik slovenské veřejnoprávní televize? — (Ne)typický Burian

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o územní plán

  0:38 do playlistu

  Boj o územní plán
  Jihomoravský kraj přišel o územní plán. Nejvyšší správní soud ho zrušil na popud obcí a majitelů pozemků, kteří si stěžovali na nedostatečné posouzení vlivu staveb na životní prostředí. Roky připravovaný dokument přitom obsahuje nejdůležitější silniční koridory a komunikace v regionu. Rozsudek vedení kraje respektuje, nicméně zváží napadnutí rozsudku u Ústavního soudu. Chyboval kraj při přípravě plánu? Hrozí, že se rozvoj infrastruktury na jihu Moravy zastaví? Zeptáme se krajského radního odpovědného za územní plánování Davida Macka /KDU-ČSL/ a předsedy Občanského sdružení za kvalitu bydlení Petra Firbase.

 • Kauza MUS

  15:15 do playlistu

  Kauza MUS
  Bývalí manažeři Mostecké uhelné podle policie vyvedli ze společnosti 150 milionů dolarů, za které ji pak koupili. Možnou cestu peněz na švýcarská konta už dříve zdokumentovala tamní prokuratura. Více v reportáži.

 • Telegraficky
 • Znovuzvolený John

  19:30 do playlistu

  Znovuzvolený John
  Registrovaní příznivci Věcí veřejných zvolili do čela strany znovu Radka Johna. V internetovém hlasování těsně porazil Kateřinu Klasnovou. John teď chce stranu hlavně připravit na parlamentní volby. Voličům připomene údajné úspěchy Věcí veřejných, strana se teď totiž pohybuje hluboko pod hranicí volitelnosti. Co nového nabízí Radek John Věcem veřejným? Povede se mu přesvědčit voliče a vrátit stranu nad 5 procentní hranici? Odpoví sám předseda strany Radek John.

 • Zánik slovenské veřejnoprávní televize?

  37:21 do playlistu

  Zánik slovenské veřejnoprávní televize?
  Slovenskou veřejnoprávní televizi možná opustí její šéfka Miroslava Zemková. Levicová vláda Roberta Fica jí vyčítá vyhlášení výběrového řízení na mediální komplex bez toho, aby informovala tamní Radu. Opozice naopak mluví o tom, že se Fico snaží údajně nefungující mediální moloch ovládnout. Hrozí veřejnoprávní televizi na Slovensku zánik? A o co ve sporu skutečně jde? Téma pro analytika Jána Baránka z agentury Polis Slovakia.

 • Byznys dnes
 • (Ne)typický Burian

  44:58 do playlistu

  (Ne)typický Burian
  Východočeská galerie v Pardubicích představí méně známé dílo slavného malíře Zdeňka Buriana. Zaměří se hlavně na ilustrace k dobrodružným a cestovatelským spisům. Jak je hodnocená ta část Burianova díla, která není zaměřená na pravěk? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude kurátorka výstavy Marcela Chmelařová.

Přehrát vše

Související