iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 6. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
5202
zhlédnutí

Události, komentáře

Zablokované restituce — Řecko na rozcestí — (Ne)klidný Egypt — Matfyz ve filmu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zablokované restituce

  0:38 do playlistu

  Zablokované restituce
  Do sněmovny se vrátily obstrukce. Opozice začala brzdit schválení zákona o církevních restitucích. Bohuslav Sobotka premiérovi nabídl, že ČSSD se zdržováním přestane, pokud vláda odloží hlasování na září. Petr Nečas ale politický handl odmítl a se svými koaličními partnery je připravený každou středu a pátek dlouhé projevy opozičních poslanců poslouchat. Má takové zdržování smysl? A proč nechce koalice se schválením církevních restitucí počkat? Hosty Událostí, komentářů budou místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová a místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

 • (Ne)povinný audit?
 • Telegraficky
 • Řecko na rozcestí

  22:57 do playlistu

  Řecko na rozcestí
  Už podruhé v krátké době půjdou Řekové k urnám. V předčasných volbách budou kromě složení vlastního parlamentu rozhodovat i o dalším osudu EU. Pokud totiž zvítězí radikálové, reálně hrozí, že Athény vystoupí z eurozóny. To by v rámci evropské integrace znamenalo bezprecedentní krok, jehož dopady si jen málokdo umí představit. Jaká je v Řecku pár hodin před klíčovým hlasováním atmosféra? Kdo je hlavní favorit? A bude se na břehu Egejského moře i po víkendu stále platit eurem? Z Athén se přihlásí zvláštní zpravodajka ČT Hana Scharffová. Odhady a možné scénáře vývoje rozebereme s expertkou z FSV UK Kateřinou Královou.

 • (Ne)klidný Egypt

  32:49 do playlistu

  (Ne)klidný Egypt
  O víkendu by si měli Egypťané poprvé v historii demokraticky zvolit prezidenta. Ve druhém kole se o post uchází expremiér z doby diktátora Mubáraka a zástupce islamistů. Za každým z kandidátů stojí široká skupina podporovatelů, kteří hrozí, že se s případným vítězstvím protivníka nehodlají smířit. Napětí v ulicích navíc přiostřilo rozhodnutí ústavního soudu, který nařídil rozpustit dolní komoru parlamentu. Je teď v zemi bezpečno? Proběhne výběr prezidenta podle pravidel? A dají Egypťané přednost islamistům nebo sekularizaci? Odpovídat bude analytik Glopolis Šádí Shanaáh.

 • Byznys dnes
 • Matfyz ve filmu

  41:51 do playlistu

  Matfyz ve filmu
  Matematické vzorečky, vizualizace a fyzikální experimenty se dostávají na stříbrné plátno. Soutěžní přehlídku nejzajímavějších filmů s tématikou matematiky, informatiky a počítačové grafiky pořádá v Praze Matematicko-fyzikální fakulta UK. Podle čeho se filmy hodnotí? A jaký je v Česku o specifický žánr zájem? Zeptáme se pořadatele festivalu Martina Vlacha.

Přehrát vše