iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2945
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)odpovědná ČSSD? — Trable s eurodotacemi — Dokument o šumavské blokádě

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)odpovědná ČSSD?

  0:38 do playlistu

  (Ne)odpovědná ČSSD?
  Středočeský kraj má novou hejtmanku – Zuzanu Moravčíkovou z ČSSD. Prosadily ji hlasy zastupitelů ČSSD a KSČM. Jak chce politička, která přes tři roky stála po boku Davida Ratha jako náměstkyně, vrátit kraji ztracenou důvěru? Proč rada kraje, sestavená pouze ze sociálních demokratů, nerezignovala? A vyslyší opozice nabídku hejtmanky k bližší spolupráci? Debatovat budou náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek /ČSSD/ a Raduan Nwelati /ODS/, krajský zastupitel a lídr kandidátky pro podzimní krajské volby.

 • Trable s eurodotacemi

  19:45 do playlistu

  Trable s eurodotacemi
  Další rána pro české čerpání eurodotací. Ministerstvo pro místní rozvoj a ministerstvo financí pozastavily Regionální operační program Severozápad. Navíc na úřad dorazili kontroloři z Evropské komise, která Česku neproplácí dotace už od března. Proč ministerstva rázně zareagovala až nyní, když problémy kolem programu trvají déle než rok? Hrozí i krajní varianta, že už proplácení nebude obnoveno? A ukazuje případ Severozápadu, že je celý systém čerpání dotací nastaven chybně a prokorupčně? Do studia přijde náměstek ministra financí Miroslav Matej. K prošetření českého čerpání peněz z Bruselu dnes navíc vyzval belgický europoslanec Derk Jan Eppink. Nestačí stávající kontrolní mechanizmy Evropské komise? Místopředsedy skupiny Evropských konzervativců a reformistů se zeptáme do Bruselu.

 • David Rath míří do sněmovny
 • Telegraficky
 • Vyšetřování nigerijské tragédie
 • Byznys dnes
 • Dokument o šumavské blokádě

  38:26 do playlistu

  Dokument o šumavské blokádě
  Před rokem se aktivisté na protest proti kácení smrků na Šumavě vázali ke stromům. Blokádu teď připomíná dokument Nalezeni na ztraceném. Utišily se po roce vášně na obou stranách sporu? A přichází čas pro klidnou debatu o budoucnosti parku? Debatovat budou náměstek ministra životního prostředí Tomáš Tesař a Jan Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.

Přehrát vše