iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 5. 2012
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
6092
zhlédnutí

Události, komentáře

Zrušený IZIP — Kontroverzní zakázky — Obviněný Kocourek — Občanská válka v Sýrii — Italské sázky — Fenomén Haneke

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zrušený IZIP

  0:40 do playlistu

  Zrušený IZIP
  Projekt elektronických zdravotních knížek pod vedením společnosti IZIP končí. Správní rada VZP odhlasovala rozvázání smluv. Šlo o iniciativu ministra zdravotnictví Hegera a premiéra Nečase, kteří na konec spolupráce tlačili i přesto, že neskončil průzkum funkčnosti knížek. Resort navíc údajně plánuje spustit podobný projekt, který má stát další miliardy. Proč končí projekt IZIP právě teď? Hrozí kvůli rychlému rozvázání smluv arbitráže? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek a členové správní rady VZP Soňa Marková (KSČM) a Boris Šťastný (ODS).

 • Telegraficky
 • Kontroverzní zakázky

  21:03 do playlistu

  Kontroverzní zakázky
  Vedení Středočeského kraje se snaží vypořádat s dědictvím po Davidu Rathovi. Úřad v čele s jeho prozatímní nástupkyní Zuzanou Moravčíkovou (ČSSD) proto ruší zakázky celkem bezmála za dvě miliardy. Ona i ostatní radní pro ně předtím přitom hlasovali. V regionu se tak v létě budou například méně opravovat silnice. Kde rušení tendrů v kraji skončí? Jak by se dal systém přerozdělování peněz z unie zprůhlednit? A podaří se středočeské ČSSD očistit od pochybností po kauze Davida Ratha? Zeptáme se náměstka hejtmanky Středočeského kraje Robina Povšíka (ČSSD).

 • Obviněný Kocourek

  28:28 do playlistu

  Obviněný Kocourek
  Kauza „odkloněných“ 16 milionů zřejmě dostihla exministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS). Policie ho obvinila z poškozování věřitele. Kvůli tomu, jak vysvětloval původ podivných peněz na účtu své matky, se o něj ale zajímá i protikorupční policie. Více v reportáži.

 • Občanská válka v Sýrii

  29:58 do playlistu

  Občanská válka v Sýrii
  I syrští povstalci střílí do civilistů. To tvrdí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, který obvinil tamní opozici z podílu na masakru stovky lidí ve městě Húlá. Rada bezpečnosti OSN věc odsoudila, v řešení krize v zemi ale jasno nemá. Právě Rusko se například částečně postavilo za režim Bašára Asada. Už jednou domluvený mír se tak dál vzdaluje a mezitím umírají další lidé. Má syrský konflikt ještě nějaké mírové řešení? Je OSN dost silná na to, aby prosadila, co dohodne? Odpoví libanonský publicista Hassan Ezzedine.

 • Italské sázky

  36:57 do playlistu

  Italské sázky
  Skandál otřásá italským fotbalem. Vyšetřovatelé se zaměřili na národní reprezentaci, přední hráče slavných klubů, ale i trenéry a funkcionáře. Mafie měla být řízená ze Singapuru, podobné skandály ale pro Itálii nejsou nic nového. Třeba před šesti lety byl z nejvyšší soutěže kvůli rozsáhlé korupční aféře sesazen Juventus Turín. Jeho trenér je přitom v hledáčku policie i teď. Jaký dopad bude mít skandál na italský fotbal? Téma pro šéfredaktora Hattricku Pavla Procházku.

 • Byznys dnes
 • Fenomén Haneke

  44:56 do playlistu

  Fenomén Haneke
  Rakouský režisér Michael Haneke znovu ovládl filmové Cannes. Odnáší si z něj svojí už druhou Zlatou palmu, tentokrát za snímek Amour. Působivý příběh o vyrovnávání se s blížící smrtí se líbil i kritikům. Haneke má za sebou ale i kontroverzní filmy – třeba psychologickou a šokující Pianistku. Jak se během za poslední roky Hanekeho filmy změnily? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude filmový publicista a šéf distribuční společnosti Artcam Přemysl Martínek.

Přehrát vše