iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

5 hlasů
6229
zhlédnutí

Události, komentáře

Etický kodex úředníků — Skandál v české policii — Léčit marihuanou legálně? — Výstava Slovanské epopeje

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Etický kodex úředníků

  0:30 do playlistu

  Etický kodex úředníků
  Zamezit korupci na úřadech — jeden z hlavních úkolů nového etického kodexu zaměstnanců ve státní správě, který schválila vláda. Úředníci se podle něj mají chovat profesionálně a nesmí přijímat dary. Při oznámení korupce jim kodex slibuje beztrestnost, zároveň ale hrozí výpovědí při porušení pravidel. Bude další z vládních protikorupčních opatření fungovat? Jak bude řešit situaci, kdy má zaměstnanec podezření na svého nadřízeného? A kdo bude dodržování kodexu kontrolovat? Téma pro koordinátora programu Bez korupce Martina Kameníka z občanského sdružení Oživení a náměstka ministra vnitra pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví Ondřeje Veselského.

 • Skandál v české policii

  16:15 do playlistu

  Skandál v české policii
  Úřad pro odhalování organizovaného zločinu objevil nekalé praktiky v policejních řadách. Pětice policistů zadržených ve středních a severních Čechách údajně poskytovala informace skupině vyděračů. Podrobnosti nabídneme v reportáži.

 • Telegraficky
 • Léčit marihuanou legálně?

  20:33 do playlistu

  Léčit marihuanou legálně?
  Umožnit některým nemocným užívat konopí jako lék tak, aby při tom neporušovali zákon. To je cíl normy, kterou mají na stole poslanci. Marihuana pomáhá zmírnit příznaky například při rakovině, roztroušené sklerózě nebo Parkinsonově chorobě. Pěstování doma bude zakázané i dál. Jaká je šance, že zákon projde? Kdo a kde si bude moct konopí koupit? Bude se pěstovat u nás nebo dovážet ze zahraničí? A nehrozí jeho zneužití? Hostem bude šéf expertního týmu, děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Tomáš Zima a předseda výkonného výboru občanského sdružení Legalizace.cz Robert Veverka.

 • Byznys dnes
 • Výstava Slovanské epopeje

  35:20 do playlistu

  Výstava Slovanské epopeje
  Slavnostní vernisáž otevře večer v pražském Veletržním paláci dlouho očekávanou výstavu Muchovy Slovanské epopeje. Obrazy se vracejí na místo, kde se poprvé představily v roce 1928. Jejich stěhování z Moravského Krumlova budilo hned od začátku kontroverze a samotný převoz do hlavního města byl nakonec o víc než dvacet milionů dražší, než se plánovalo. Zůstane dílo v Praze nebo se bude za dva roky, na které má město od Národní galerie výstavní prostory pronajaté, znovu stěhovat? Diskutovat bude ředitel Galerie hl. m. Prahy Milan Bufka a starosta Moravského Krumlova Tomáš Třetina /TOP 09/.

Přehrát vše