iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 3. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
4574
zhlédnutí

Události, komentáře

Afghánský masakr — Jak pomoct exportérům? — Kam SMĚŘuje Slovensko? — Osobnosti české fotografie

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak pomoct exportérům?

  0:38 do playlistu

  Jak pomoct exportérům?
  Česká ekonomika staví na exportu. Přesto se ale ministři obchodu a zahraničí nedokážou dohodnout na jednotné strategii, jak a kdo by měl exportéry podporovat. Mají oba resorty tak rozdílné pohledy? Jsou ochotny domluvit se na společném postupu? A jakou podporu čeští exportéři potřebují? Debatovat budou náměstek ministra zahraničí Tomáš Dub a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar.

 • Telegraficky
 • Afghánský masakr

  20:00 do playlistu

  Afghánský masakr
  Protiamerické nálady v Afghánistánu rostou. Situaci výrazně zhoršila nedělní vražda 16 afghánských civilistů, převážně dětí a žen, které v provincii Kandahár podle všeho zastřelil americký voják. Důvody jeho jednání se vyšetřují. Jakému tlaku jsou vojáci v Afghánistánu vystavováni? Jak je prověřován jejich psychický stav? Bylo možné brutálnímu činu předejít? A jak tato tragédie zasáhne do vztahů mezi Afghánci a Američany? Téma pro vojenského kaplana Leoše Halbrštáta, který už v Afghánistánu absolvoval několik misí, a pro redaktora ČT Tomáše Vlacha, který se situací v zemi dlouhodobě zabývá.

 • Kam SMĚŘuje Slovensko?

  31:13 do playlistu

  Kam SMĚŘuje Slovensko?
  Sobotní parlamentní volby otřásly slovenskou politikou. Favorit voleb, strana Směr-SD Roberta Fica, si 44 % hlasů získal většinu v Národní radě a nejspíš sestaví i jednobarevnou vládu. Zcela propadla pravicová SDKU-DS. Jaké změny Slovensko čekají? Bude Fico ve stávající ekonomické situaci schopen splnit všechny sliby, které před volbami voličům dal? A nehrozí horší vztahy s Maďarskem? Téma pro politologa Eduarda Chmelára.

 • Byznys dnes
 • Osobnosti české fotografie

  40:38 do playlistu

  Osobnosti české fotografie
  Sérii oceněných umělců rozšířili fotografové. Osobností české fotografie pro rok 2011 se stal Jan Pohribný. Za dlouhodobý přínos byl oceněn Jiří Hanke. Čím si porotu získali? Rozebereme s historikem fotografie Vladimírem Birgusem.

Přehrát vše

Související