iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 2. 2012
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4424
zhlédnutí

Události, komentáře

Kam se studenty? — Egyptské fotbalové peklo — Čínská pomoc Evropě — Český sluneční dům

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kam se studenty?

  0:38 do playlistu

  Kam se studenty?
  Studenti plzeňských práv řeší svou nejistou budoucnost. Po včerejším rozhodnutí akreditační komise je výuka práv na škole prakticky odsouzená k zániku a Západočeská univerzita má podle zákona povinnost zajistit studentům pokračování ve stejném nebo obdobném programu, případně i na jiné vysoké škole. Studenti ale údajně na ostatní právnické fakulty v zemi přecházet nechtějí. Školy by je navíc ani nemusely přijmout. Jak se ZČU se svou povinností vypořádá? Vytvoří pro studenty místa jiné školy? A je ještě možnost, že bude studium práv v Plzni zachráněno? Úvodními hosty Událostí, komentářů budou Rudolfína Knotová, jedna ze studentek protestujících proti rozhodnutí akreditační komise, děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleš Gerloch a děkanka Právnické fakulty Univerzity Palackého Milana Hrušáková.

 • Egyptské fotbalové peklo

  24:46 do playlistu

  Egyptské fotbalové peklo
  Krvavá bitva mezi egyptskými fotbalovými fanoušky tvrdě dopadla na tamní politickou scénu. Premiér Kamál Ganzúrí rozpustil vedení fotbalového svazu a demisi podali guvernér regionu Port Saíd a šéf místní policie. Bezpečnostní složky totiž nedokázaly střetům, při kterých zemřelo 74 lidí, zabránit. Podle některých informací se o to ale ani moc nesnažily. Egypt teď drží třídenní smutek a aktivisté plánují další demonstrace. Divocí fotbaloví ultras přitom hráli důležitou roli i při sesazení režimu Husního Mubaraka. Jaký dopad budou mít nepokoje fotbalových fanoušku na křehkou egyptskou vládu? A kde je skutečně jejich původ? Odpoví arabista Štěpán Macháček.

 • Čínská pomoc Evropě

  32:00 do playlistu

  Čínská pomoc Evropě
  Čína se zřejmě přece jen zapojí do záchrany eurozóny. A to daleko silněji, než se dříve předpokládalo. Čínský premiér Wen Ťia-pao údajně zvažuje poslání peněz jak do Evropské fondu finanční stability, tak do Evropského stabilizačního mechanizmu. To vše po jedné schůzce s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Čína tak zřejmě doufá, že oživení v eurozóně pomůže i jejímu hospodářství. Co dalšího bude asijská velmoc za svou pomoc chtít? A je její příslib dostatečnou zárukou vyřešení situace v eurozóně? Zeptáme se investičního bankéře Ondřeje Jonáše.

 • Český sluneční dům

  41:21 do playlistu

  Český sluneční dům
  Tým pražského ČVUT postoupil mezi 20 finalistů prestižní americké studentské soutěže Solar Decathlon. Svůj návrh energeticky soběstačného solárního domu teď budou studenti vlastními silami realizovat, aby ho pak převezli na finální přehlídku do Kalifornie. Jak vypadá solární dům podle představ českých studentů? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude jedna z autorek projektu Lucie Kirovová.

Přehrát vše