iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2012
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
5012
zhlédnutí

Události, komentáře

Kolaps úřadů práce? — Rozpočtová odpovědnost? — Nový šéf pražské ODS — Vyplatí se kultura?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kolaps úřadů práce?

  0:26 do playlistu

  Kolaps úřadů práce?
  Odchod ministra Jaromíra Drábka požadují odboráři z úřadů práce. A to kvůli problémům, které mají od začátku roku s novým počítačovým systémem na vyplácení sociálních dávek. Na některých pobočkách je dnes museli dát stovkám lidí v hotovosti. Už teď je navíc jasné, že všichni peníze do konce měsíce nedostanou. Bylo nutné měnit původní software, který podle informatiků fungoval? Hostem bude náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška a místopředseda Odborového svazu státních orgánů a organizací Pavel Bednář.

 • Rozpočtová odpovědnost?

  18:14 do playlistu

  Rozpočtová odpovědnost?
  Evropští politici znovu řeší dluhové problémy eurozóny. Na summitu v Bruselu tentokrát ladí podobu dohody o přísnější rozpočtové disciplíně. Vládám, které ji přijmou, nalinkuje obrysy hospodaření na další roky. Státy, které používají národní měnu, se ke smlouvě připojit můžou, ale nemusí. K čemu přesně se zaváží země, které ji podepíší? A jak se zachová Česko? S aktuálními informacemi se přímo z Bruselu přihlásí Eva Hrnčířová. Pozvání do Událostí, komentářů přijal nositel Nobelovy ceny míru - ekonom Muhammad Junús. Jak on vidí současnou krizi eurozóny?

 • Vyplatí se kultura?

  31:58 do playlistu

  Vyplatí se kultura?
  Vyplatí se podpora kulturních akcí? Podle analýzy provedené při Pražském kvadrienále - ano. Návštěvníci festivalu si koupí nejen vstupenky, ale peníze utratí i jinde – třeba v restauracích, hotelech za dopravu nebo v obchodech. Na detaily se zeptáme spoluautorky studie Terezy Raabové.

 • Nový šéf pražské ODS

  38:45 do playlistu

  Nový šéf pražské ODS
  Pražská ODS volí nového šéfa. O post předsedy se uchází dva kandidáti. Favoritem je primátor Prahy Bohuslav Svoboda, který dostal v minulých týdnech dvanáct z patnácti nominací. Proti němu stojí bývalý radní Jiří Janeček. Završí Bohuslav Svoboda loňský převrat v zastupitelstvu a radě města taky výhrou v tomto klání? A kam se bude pražská ODS pod novým vedením ubírat? Zeptáme se přímo nového předsedy ODS. Komentář přidá analytička Událostí, komentářů Martina Lustigová.

Přehrát vše

Související