iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

3 hlasy
2480
zhlédnutí

Události, komentáře

Skandál na ŘSD — Syrská revoluce? — Kultura bez mecenášů — Svět vídeňských kaváren

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skandál na ŘSD

  0:38 do playlistu

  Skandál na ŘSD
  Exmanažer Ředitelství silnic a dálnic Michal Hala je ve vazbě. Patří mezi tři bývalé úředníky ŘSD, které před Vánoci zatkla policie. Kriminalisti je podezřívají z přijímání úplatků za pochybné pronájmy dálničních odpočívadel. V životě Michala Haly to ale není jediná kontroverzní kapitola. Před dvěma lety pozval na oslavu svých narozenin lobbisty, politiky a stavaře a neváhal za zábavu „na úrovni“ zaplatit tři čtvrtě milionu korun. Kromě toho se jako vášnivý motorista zúčastnil několika rallye, kde závodil s logem stavební firmy na svém autě. Je jeho zatčení jen náhoda, nebo v síti detektivů uvízl přední český korupčník? Jaké praktiky se na ŘSD používaly? A s kým dalším zadržení exmanažeři spolupracovali? Hosty Událostí, komentářů budou reportér pořadu Reportéři ČT Filip Černý a právník a bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminality Václav Láska.

 • Drahé chyby ve školství?
 • Syrská revoluce?

  18:25 do playlistu

  Syrská revoluce?
  Statisíce Syřanů vyrazily do ulic a požadují okamžitou demisi prezidenta Bašára Asada. Zároveň protestují proti pozorovatelské misi Ligy arabských států. Podle vzbouřenců si jich delegace nevšímá a ignoruje jejich svědectví o násilí uplynulých měsíců. Nejmíň deset demonstrantů při dnešních protestech zemřelo. Vůdci nespokojené opozice ale mobilizují všechny síly a vyzývají příznivce, aby po vzoru egyptského modelu zůstali na náměstích, dokud režim nepadne. Jak na plán vzbouřenců zareaguje prezident Asad? Směřuje Sýrie k občanské válce? A jak by se mělo zachovat mezinárodní společenství? Odpovídat bude Syřan žijící v ČR Rashid Khalil.

 • Kultura bez mecenášů

  27:34 do playlistu

  Kultura bez mecenášů
  Firmy v Česku dávají minimum peněz na kulturu. Podle informačního centra ProCulture hradí organizace a sdružení zabývající se uměním drtivou většinou svých nákladů z veřejných peněz. Na západě přitom běžně získávají zdroje od soukromých mecenášů a firem. Těm se taková podpora vyplatí. Kromě společenského přínosu si totiž můžou i část darovaných peněz odečíst ze základu daně. Proč se firemnímu dárcovství v Česku nedaří? Necítí snad firmy sociální odpovědnost? A zkvalitnila by se díky mecenášství česká kulturní nabídka? Zeptáme se kulturní analytičky Marty Smolíkové.

 • Zimní úspory silničářů
 • Svět vídeňských kaváren

  39:45 do playlistu

  Svět vídeňských kaváren
  Zemřel legendární vídeňský kavárník Leopold Hawelka. Svůj první podnik si otevřel v roce 1939 a na horký černý nápoj k němu jezdili umělci, politici a celebrity z celého světa. I díky němu se ve Vídni dvacátého století formovala unikátní kavárenská kultura. Nedávno ji dokonce organizace UNSECO zařadila na seznam nehmotného kulturního dědictví. V čem tkví kouzlo tradičních kaváren? Proč se do nich někteří umělci a intelektuálové zamilovali? A kdo se může pyšnit titulem kavárenský povaleč? O kavárenském světě budeme mluvit se spisovatelem Dominikem Hrodkem a ředitelkou Rakouského kulturního fóra v Praze Nataschou Grilj.

Přehrát vše

Související