iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
2503
zhlédnutí

Události, komentáře

Ruský prezident v Praze — Konec ministra Bessera? — Výstražná stávka učitelů — Životním stylem k rakovině? — Rudá muzea

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ruský prezident v Praze

  0:37 do playlistu

  Ruský prezident v Praze
  Ruský prezident Dmitrij Medveděv je v Praze. Do České republiky přiletěl na dvoudenní státní návštěvu. Čeká ho jednání s prezidentem, premiérem Petrem Nečasem a slavnostní podepisování bilaterálních smluv. Hlavních tématem schůzek přitom zřejmě bude dostavba jaderné elektrárny Temelín, ve které se chce ruská strana angažovat. To vše v napjaté atmosféře po ruských parlamentních volbách, ve kterých Medveděvovo Jednotné Rusko ztratilo rekordní počet hlasů. Jak pomůže návštěva prezidenta Dmitrije Medveděva ruské straně v boji o obří zakázku? A může se na podobných návštěvách vůbec něco dojednat? Přímo před Strahovský klášter, kde mají ruský a český prezidentský pár večeřet, se spojíme s naším zpravodajem Bohumilem Vostalem. Možné výsledky návštěvy pak okomentuje bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda a analytik Asociace pro mezinárodní otázky Karel Svoboda.

 • Konec ministra Bessera?

  20:20 do playlistu

  Konec ministra Bessera?
  Účinkování Jiřího Bessera ve vládě České republiky se zřejmě chýlí ke konci. Jeho odchod požadují i poslanci z řad jeho domovského hnutí Starostové a nezávislí, a to kvůli jeho napojení na kontroverzního podnikatele Pavla Hrácha. Možné nástupce Jiřího Bessera a vývoj celé kauzy vám přiblížíme v reportáži.

 • Výstražná stávka učitelů

  24:20 do playlistu

  Výstražná stávka učitelů
  Děti z více než 1600 škol dnes kvůli stávce začaly školní den o hodinu později. 25 tisíc učitelů tak protestovalo proti změnám v platových tarifech, které připravil ministr Josef Dobeš. Nově totiž bude výše jejich mezd záležet na ředitelích škol. Podle Dobeše ale stávkou kantoři především poškodili rodiče. Dosáhli učitelé narychlo svolaným protestem něčeho? Sníží se jim kvůli změnám v tarifech skutečně platy? A jak chtějí postupovat dál? Odpoví šéf jihomoravských školských odborů a učitel Leopold Králík.

 • Životním stylem k rakovině?

  32:43 do playlistu

  Životním stylem k rakovině?
  Skoro polovinu případů rakoviny ve Velké Británii má na svědomí životní styl. Většinou jde o kouření, nadměrnou konzumaci alkoholu nebo obezitu. Pro muže je přitom podle vědců překvapivě velmi nebezpečný taky nedostatek ovoce a zeleniny. Britové tak změnili pohled veřejnosti na příčinu onemocnění. Až doteď se totiž mělo za to, že za rakovinou většinou stojí genové dispozice. Dají se výsledky výzkumu aplikovat na Českou republiku? Jak se situace u nás od Velké Británie liší? Zeptáme se onkologa Pavla Klenera.

 • Rudá muzea

  41:34 do playlistu

  Rudá muzea
  Výstava představující historii českých komunistických muzeí odstartovala v Národním památníku na pražském Vítkově. Národní muzeum se v ní snaží odpovědět na otázku, do jaké míry totalitní režim zneužíval tyto instituce pro své cíle. Jak komunisté svůj režim a ideologii prezentovali? Závěrečným hostem Událostí, komentářů bude Marek Junek, komisař výstavy Rudá muzea.

Přehrát vše