iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 12. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
4669
zhlédnutí

Události, komentáře

Pražské zemětřesení — Evropská fiskální unie? — Pomahač v Česku

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pražské zemětřesení

  0:15 do playlistu

  Pražské zemětřesení
  Pražská politika se znovu otřásá v základech. Ve funkcích skončili v ten samý den dva čelní představitelé bývalé koalice - šéf pražských sociálních demokratů Petr Hulinský a jeho protějšek z ODS Boris Štastný. Oba svou rezignaci konzultovali se stranickými lídry. Co přesně stojí za odchodem obou předsedů? A jak zásadní změnu to přinese pražské politice? Hostem bude odcházející předseda pražské ODS Boris Šťastný a místopředseda pražské ČSSD Karel Březina. Komentář přidá politolog Lukáš Jelínek a komentátor Jaroslav Plesl z Hospodářských novin.

 • Evropská fiskální unie?

  25:55 do playlistu

  Evropská fiskální unie?
  Po téměř třinácti letech existence jednotné evropské měny se stále vážněji mluví o jejím možném konci. Podle ministra financí Kalouska by to mělo fatální následky i pro Českou republiku. Evropští politici se mezitím horečně radí, jak euro zachránit. Ve hře je fiskální unie - tedy kontrola Bruselu nad rozpočty a zadlužováním a s ní spojená změna evropských smluv. Co by konec eura znamenal pro Čechy? Může problémy eurozóny vyřešit fiskální unie? Probereme s bývalým viceguvernérem ČNB Luďkem Niedermayerem, ekonomem Petrem Machem a investičním bankéřem Ondřejem Jonášem.

 • Pomahač v Česku

  41:06 do playlistu

  Pomahač v Česku
  Světově uznávaný plastický chirurg českého původu Bohdan Pomahač je v Česku. Jeho tým z bostonské nemocnice se proslavil transplantacemi obličejů a letos provedl i dvě transplantace obou rukou. Jak náročné jsem podobné typy operací? A co stojí za mimořádnými úspěchy jeho týmu? Bohdan Pomahač bude hostem Událostí, komentářů.

Přehrát vše