iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 11. 2011
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2255
zhlédnutí

Události, komentáře

(Ne)bezpečná železnice? — Sněmovní hra o rozpočet — Řecko na "koberečku" — Z Jihlavy do českých kinosálů

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • (Ne)bezpečná železnice?

  0:37 do playlistu

  (Ne)bezpečná železnice?
  Na českých kolejích rapidně přibývá závažných nehod. Častěji za sebou nechávají lidské oběti, těžce zraněné a milionové škody. Naposled ukončila Drážní inspekce vyšetřování případu vykolejení soupravy v Brně-Maloměřicích. Za nehodu údajně může špatný stav kolejí - tedy firma, která se o ně stará – Správa železniční dopravní cesty. Jak často SŽDC kontroluje technický stav kolejí? Kdo nese za největší havárie zodpovědnost? A je cestování po české železnici bezpečné? Odpovídat budou ředitel odboru provozuschopnosti dráhy SŽDC Ivan Jágr a vrchní inspektor Drážní inspekce Josef Dvořák.

 • Sněmovní hra o rozpočet

  19:18 do playlistu

  Sněmovní hra o rozpočet
  Po bezesné noci a dlouhých obstrukcích začali poslanci projednávat rozpočet na rok 2012. Sociální demokracie slíbila, že nebude debatu protahovat. I tak si ale zástupci opozice několikahodinovou kritiku vlády a navrhovaného rozpočtu neodpustili. Plán hospodaření se podle nich nezakládá na reálných číslech. Miroslav Kalousek ale slíbil, že na jaře předloží novelu, která bude věrohodněji odrážet kondici českého hospodářství. Šéf státní kasy navíc uvažuje o sjednocení DPH na devatenácti procentech. S takovým krokem se ale nesmíří Věci Veřejné a Vít Bárta dokonce připustil, že by i po roce 2013 mohly existovat dvě různé sazby. Jaké změny v DPH nakonec vláda připraví? Co by se mělo objevit v jarní rozpočtové novele? A proč s postupem kabinetu nesouhlasí opozice? Hosty Událostí, komentářů budou místopředseda rozpočtového výboru sněmovny z ODS Michal Doktor, stínový ministr financí z ČSSD Jan Mládek a ekonomický expert Věcí veřejných Michal Babák.

 • Řecko na "koberečku"

  35:40 do playlistu

  Řecko na "koberečku"
  V předvečer summitu G20 přijíždí řecký premiér Jorgos Papandreu do francouzského letoviska Cannes. Německé kancléřce, francouzskému prezidentovi a zástupcům Evropské unie bude vysvětlovat chystané referendum o (ne)přijetí finanční pomoci. Kvůli jeho nejistému výsledku se ekonomové obávají prohloubení dluhové krize. Zástupci sedmadvacítky už překvapivou novinku vstřebali a požadují po Řecích, aby do půlky prosince rozhodli, jestli vůbec chtějí zůstat v Eurozóně. Do té doby jim Brusel nepošle ani jedno záchranné euro. Uklidní ostře sledované setkání napětí na finančních trzích? S čím na schůzku přijeli hlavní aktéři? A jak ovlivní její závěry nadcházející zasedání G20? Z jižní Francie se přihlásí zvláštní zpravodaj ČT Bohumil Vostal.

 • Z Jihlavy do českých kinosálů

  43:23 do playlistu

  Z Jihlavy do českých kinosálů
  Pět filmů, které uspěly na jihlavském dokumentárním festivalu, míří do plošné distribuce. Mají do kinosálů přilákat nové fanoušky českého dokumentu. Zájem o podobné snímky přitom roste. Letos bude mít premiéru 22 filmů. V čem české dokumenty vynikají? A jak si stojí na mezinárodní úrovni? Otázky pro režiséra a dokumentaristu Martina Marečka.

Přehrát vše

Související