iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 8. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
6720
zhlédnutí

Události, komentáře

Na prahu nové krize? — Policejní selhání? — Vášně kolem záštity — Hudba v éře internetu

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Na prahu nové krize?

  0:37 do playlistu

  Na prahu nové krize?
  Svět se ještě nevzpamatoval z poslední ekonomické krize a už se obává nové. Padají světové burzy i ceny komodit, investoři se zbavují svých akcií. Dluhové krize řeší hned několik zemí eurozóny a Spojené státy jen na poslední chvíli odvrátily krach největší ekonomiky světa. Přichází nová, nebo se jen prohlubuje probíhající krize? Mohou vlády států, ale i nadnárodní ekonomičtí hráči recesi alespoň zmírnit? Jaké jsou výhledy na příští období? Na úvod přijde člen NERVu a profesor z FSV UK Michal Mejstřík.

 • Policejní selhání?

  18:12 do playlistu

  Policejní selhání?
  Je to velmi těžké selhání policie. Ohodnotil policejní prezident Petr Lessy více než desetileté fungování gangu, jehož šest členů už soud poslal do vazby. Současně ale celý případ nevnímá jako selhání mechanismů uvnitř policie. Skutečně neselhaly kontrolní mechanismy, když se nedapodařilo gang odhalit víc než deset let? Rozebereme s redaktorem Respektu Ondřejem Kundrou.

 • Vášně kolem záštity

  28:52 do playlistu

  Vášně kolem záštity
  Nečekaně vášnivý spor vyvolala záštita pražského primátora nad festivalem Prague Pride. Do Bohuslava Svobody /ODS/ se opřel vicekancléř prezidenta Petr Hájek. Nátlaková akce homosexuálů, za kterou festival považuje, by podle něj neměla mít primátorovu záštitu. Názor vicekancléře podpořil i prezident Klaus. Útočí Hájek na akci homosexuálů? Nebo ji jen využil pro politický políček části ODS? Zeptáme se přímo prezidentova vicekancléře Petra Hájka. A jak se většinová společnost staví k homosexuálům? Téma pro sociologa Zdenka Slobodu.

 • Hudba v éře internetu

  45:17 do playlistu

  Hudba v éře internetu
  Hudebníci musejí v době internetu hledat nové postupy, jak získat fanoušky a dostat k nim svoje dílo. Jak si s novou situací a trendy dokážou poradit čeští muzikanti? Rozebereme s hudebním publicistou Tadeášem Haagerem.

Přehrát vše