iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 7. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
4236
zhlédnutí

Události, komentáře

Dálniční zdražení? — Nový ředitel ČRo — Polské chyby — Life — Alois Nebel

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dálniční zdražení?

  0:36 do playlistu

  Dálniční zdražení?
  Dálniční známky a mýtné podraží. Hospodářským novinám to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Do státního fondu dopravní infrastruktury totiž potřebuje dostat navíc čtrnáct miliard korun a šéf státní kasy mu slíbil jen čtyři. Od nového roku tak řidiči za známku zřejmě zaplatí až 1 500 korun a výběr mýtného se zvedne asi o čtvrtinu. Bude to stačit? A nejde hledat peníze jinde? Hostem Událostí, komentářů bude ministr dopravy Pavel Dobeš /VV/, dopravní expert TOP 09 František Laudát a Milan Chovanec, stínový ministr dopravy ČSSD.

 • Nový ředitel ČRo

  21:27 do playlistu

  Nový ředitel ČRo
  Český rozhlas povede Peter Duhan - jeho prozatímní ředitel. Rozhodla až druhá volba, ve které dostal od členů Rady potřebné minimum ke zvolení - šest hlasů z devíti. Jaké změny v Českém rozhlase chystá? Zeptáme se přímo nově zvoleného ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana.

 • Polské chyby

  30:49 do playlistu

  Polské chyby
  Za havárii polského vládního speciálu ve Smolensku, při které loni v dubnu zemřel prezident Lech Kaczyński a dalších 95 osob, mohly hlavně chyby na polské straně. Podle listu Gazeta Wyborcza to přiznala vyšetřovací komise ve Varšavě. K jakým pochybením tehdy došlo? A proč když v lednu došli ke stejnému závěru ruští vyšetřovatelé, polská strana jejich zprávu odmítla jako nekompletní? Nejen o tom budeme mluvit se zahraničním zpravodajem České televize Miroslavem Karasem.

 • Life

  39:17 do playlistu

  Life
  Kytarista legendárních Rolling Stones Keith Richards sepsal svůj Život, jeho paměti teď vyšly česky. Jak moc otevřený byl? A jak si kniha stojí ve srovnání s jinými memoáry? Téma pro historika a hudebního publicistu Radka Diestlera, který měl nad překladem knihy odborný dohled.

 • Alois Nebel

  47:00 do playlistu

  Alois Nebel
  Filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel v režii Tomáše Luňáka byla vybrána do hlavního nesoutěžního programu na Mezinárodním festivalu v italských Benátkách. Co takové ocenění pro snímek znamená? Dozvíte se v reportáži na konci Událostí, komentářů.

Přehrát vše

Související