iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 7. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

0 hlasů
2140
zhlédnutí

Události, komentáře

Zahlcená justice? — Střídavá péče? — Vyprahlá Afrika — Barvy Ostravy

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zahlcená justice?

  0:36 do playlistu

  Zahlcená justice?
  Čeští soudci bijí na poplach. Nestíhají práci, dostávají málo peněz a nevyřešené případy jim přerůstají přes hlavu. Hlavním viníkem je podle nich Ministerstvo spravedlnosti, které s rostoucí agendou nenabírá dostatek nových pracovníků. Pokud resort včas nezmění svůj přístup, hrozí podle zástupců Soudcovské unie kolaps české justice. Jak se ke kritice staví ministerstvo? Leží opravdu vina jen na jeho bedrech? A jak by se podle soudců mělo zahlcení justice řešit? Otázky pro náměstka ministra spravedlnosti Filipa Melzera a prezidenta Soudcovské unie Tomáše Lichovníka.

 • Blesková smršť
 • Střídavá péče?

  22:15 do playlistu

  Střídavá péče?
  Při rozpadu manželství by soudy neměly dítě automaticky přidělovat do střídavé péče obou rodičů. Myslí si to ústavně-právní výbor Senátu, který doporučil vyjmutí těchto pasáží z návrhu novely zákona o rodině. Senátorům dala za pravdu i vládní skupina odborníků zabývající se dětskými právy. Podle ní totiž není střídavá výchova dětí pokaždé vhodná. Jak ale postupovat v případech, kdy jeden z rodičů úmyslně brání dítěti v kontaktu s tím druhým? A kdyby se naopak o výchovu měl starat jen jeden rodič? Zeptáme se vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové a poslance a předkladatele novely zákona o rodině Pavla Staňka /ODS/.

 • Vyprahlá Afrika

  33:48 do playlistu

  Vyprahlá Afrika
  Východ černého kontinentu sužují největší sucha za 60 let. Situace je kritická hlavně v takzvaném Africkém rohu, kde na některých místech nepršelo už půl roku. Kvůli rozmarům počasí také v regionu stoupají ceny potravin. Miliony lidí proto trpí hladem a jsou odkázání na humanitární pomoc. Jak svým občanům pomáhají tamní vlády? A co právě teď prožívají lidé v nejpostiženějších oblastech? Hostem Událostí, komentářů bude vedoucí afrických projektů z organizace Člověk v tísni Dana Plavcová.

 • Barvy Ostravy

  43:07 do playlistu

  Barvy Ostravy
  V moravskoslezské metropoli začíná jubilejní desátý ročník multižánrové přehlídky Colours of Ostrava. Mezi největší lákadla patří australský zpěvák Nick Cave nebo hudební souboj nejslavnějších balkánských romských dechovek. Novinkou budou umělecká vystoupení přímo v ulicích. V čem jsou ostravské Colours jedinečné? Živě z festivalu se přihlásí redaktorka ČT Martina Tlachová.

Přehrát vše

Související