iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 6. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

1 hlas
2911
zhlédnutí

Události, komentáře

Nová pravidla práce — Řecké (ú)spory — Afghánská bojová sezona — Ringo Starr v Praze

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová pravidla práce

  0:18 do playlistu

  Nová pravidla práce
  Vyhazov za hrubé porušení nemocenské nebo nižší odstupné pro nováčky. To jsou jen některé z úprav zákoníku práce, které dnes schválila vláda. Nečasův kabinet chce změnami zpružnit pracovní trh a motivovat firmy k vytváření nových míst. Povede se mu to? A jsou připravované změny výhodnější pro pracovníky nebo pro zaměstnavatele? Proti vládnímu návrhu vystupuje opozice a odbory. Co jim nejvíc vadí? Hlavními hosty Událostí, komentářů budou náměstek ministra práce a sociálních věcí Petr Šimerka a předseda KSČM Vojtěch Filip.

 • Řecké (ú)spory

  20:25 do playlistu

  Řecké (ú)spory
  Řecký parlament schválil balíček úsporných opatření. Země tak zřejmě dostane slíbených dvanáct miliard eur z EU a MMF. Řecku se navíc pomalu otevírají dveře ke druhému kolu mezinárodní pomoci – v Bruselu se mluví o 120 miliardách. Svět rozhodnutí parlamentu vítá. Řekové ale zůstávají v ulicích a protesty na aténském náměstí Syntagma pořád připomínají občanskou válku. Uklidní rozhodnutí řeckého parlamentu alespoň světové burzy? A na jak velké utahování opasků se musí připravit samotní Řekové? Otázky pro ekonoma České spořitelny Jana Jedličku.

 • Afghánská bojová sezona

  27:04 do playlistu

  Afghánská bojová sezona
  Bojovníci Talibanu obsadili luxusní hotel v afghánské metropoli a zabili přes 10 lidí. Až po několika hodinách zlikvidovalo teroristy armádní komando. Na pomoc si ale muselo zavolat vrtulníky NATO. Útok přitom přišel těsně před zahájením konference o převodu vojenských a civilních povinností do rukou Afghánců. Je na to země připravená? A jakými pravidly se řídí boj vojáků proti ozbrojeným radikálům? Zeptáme se zpravodaje ČT Michala Kubala, který se přímo jedné z operací americké armády zúčastnil.

 • Ringo Starr v Praze

  39:50 do playlistu

  Ringo Starr v Praze
  Bubeník legendárních Beatles vyrazil na velké evropské turné a vůbec poprvé zahraje v Česku. Už příští týden přitom oslaví 71. narozeniny. Do Prahy přiváží Ringo Starr špičkové hudebníky a fanouškům slibuje vlastní skladby i hity liverpoolských Brouků. Jakou má světoznámý bubeník formu? A jak se od rozpadu Beatles vyvíjela jeho tvorba? V závěru Událostí, komentářů na to odpoví redaktor Lidových novin Jiří Peňás.

Přehrát vše