iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 5. 2011
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

2 hlasy
2784
zhlédnutí

Události, komentáře

Ignorace znevýhodněných žáků? — Vyrovnání na dosah? — Nebezpečné okurky — Zkorumpovaná FIFA? — Plagiáty v Alšově galerii?

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ignorace znevýhodněných žáků?

  0:30 do playlistu

  Ignorace znevýhodněných žáků?
  Česko se údajně nestará o zkvalitnění vzdělávání znevýhodněných dětí. Tvrdí to alespoň experti z pracovního týmu, který na Ministerstvu školství tyto plány připravuje. Proto se padesát odborníků rozhodlo skupinu opustit. Co expertům na spolupráci s Josefem Dobešem vadilo? A jak chce ministerstvo problémy řešit? Zeptáme se Ladislava Němce, náměstka ministra pro regionální školství a také bývalé členky expertní komise z Amnesty International Dáši van der Horst.

 • Vyrovnání na dosah?

  13:25 do playlistu

  Vyrovnání na dosah?
  Podle závěrů vládní komise by měl stát církvím vrátit přes polovinu majetku zabaveného za komunistického režimu. Církve by tak znovu spravovaly hektary polí, lesů a desítky rybníků. K tomu má vláda doplatit dalších 59 miliard jako náhradu za pozemky a nemovitosti, které nevrátí. Otázky kolem restitucí rozebereme s redaktorem týdeníku Respekt, Adamem Šůrou.

 • Nebezpečné okurky

  23:07 do playlistu

  Nebezpečné okurky
  Hygienici v Evropě bijí na poplach. Kvůli nakaženým španělským okurkám zemřelo v Německu už víc než 10 lidí. Úřady zpřísňují kontroly a česká potravinářská inspekce bude pro jistotu prověřovat i ostatní druhy zeleniny. Jak se proti zákeřným jihoevropským bakteriím chránit? A dokážou hygienici zaručit, že se do Česka nedostane další napadená zásilka? Odpoví hlavní hygienik České republiky Michael Vít.

 • Zkorumpovaná FIFA?

  29:11 do playlistu

  Zkorumpovaná FIFA?
  FIFA čelí mezinárodnímu korupčnímu skandálu. Několik dnů před volbou nového šéfa se objevily zprávy o tom, že zástupci Kataru si údajně koupili právo na pořádání Mistrovství světa v roce 2022. Austrálie, která byla v té době favoritem, žádá kvůli zkorumpovanému výběru téměř miliardové odškodné. Je ekonomická moc katarských šejků opravdu neomezená? A prorostl byznys už i do nejvyšších pater sportovního světa? Korupci ve světovém fotbalu rozebereme s Jakubem Kvasničkou, vedoucím sportovní redakce magazínu Týden.

 • Plagiáty v Alšově galerii?

  39:09 do playlistu

  Plagiáty v Alšově galerii?
  Měla to být nejhonosnější výstava, kterou jihočeská galerie kdy zažila. Kurátorům se podařilo získat světoznámé obrazy Natalie Gončarovové. Podle odborníků je ale mezi nimi několik plagiátů. Jak se vlastně pozná originál od kopie? A objevují se i padělky českého umění? V závěru Událostí, komentářů na to odpoví Michal Šimek, expert na výtvarné umění z aukční síně Dorotheum.

Přehrát vše