iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 5. 2011
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

4 hlasy
3546
zhlédnutí

Události, komentáře

Dvojí metr? — Osud vlády — Důvěra prezidentovi — Kohoutovy memoáry — Rožmberkové

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dvojí metr?

  0:36 do playlistu

  Dvojí metr?
  S alarmujícím zjištěním přišla slovenská asociace spotřebitelů. Velké potravinářské firmy prodávají v postkomunistických zemích horší zboží než v západní Evropě. Odhalení pobouřilo hlavně Bulhary, kteří chtějí věc projednat před Evropskou komisí. Jak je možné, že potraviny téže značky nejsou všude stejné? Kterého zboží se rozdíly týkají? A jak se může spotřebitel bránit? Na Slovensko se spojíme s Milošem Laukem, předsedou Asociace slovenských spotřebitelů, která průzkum provedla. Téma pak rozebereme s agrárním analytikem a novinářem Petrem Havlem.

 • Osud vlády

  18:18 do playlistu

  Osud vlády
  Koaliční špičky rozhodují na jednání K9 o dalším osudu vlády. Zástupci Věcí veřejných chtěli původně probírat personální změny v kabinetu, od svých slov ale nakonec upustili. Na aktuální situaci se zeptáme do Strakovy akademie analytičky Událostí, komentářů Martiny Lustigové.

 • Důvěra prezidentovi

  23:16 do playlistu

  Důvěra prezidentovi
  Prezidentovi Václavu Klausovi věří nejmíň lidí od jeho nástupu do úřadu – konkrétně 47 procent dotázaných. Vyplývá to z květnového průzkumu agentury STEM. Stejná část Čechů si zároveň myslí, že prezident svými kroky v poslední době přispěl ke zhoršení vládní krize. Co stojí za poklesem popularity Václava Klause? Zeptáme se komentátora Petra Kamberského z Lidových novin.

 • Kohoutovy memoáry

  28:59 do playlistu

  Kohoutovy memoáry
  „Můj život s Hitlerem, Stalinem a Havlem aneb Sorry“. Svoje memoáry dnes v pražské Viole – v rámci premiéry stejnojmenného představení – křtí dvaaosmdesátiletý prozaik, básník a dramatik Pavel Kohout. A bude i exkluzivním hostem Událostí, komentářů.

 • Rožmberkové

  38:24 do playlistu

  Rožmberkové
  Hold významnému legendami opředenému rodu vzdává rozsáhlá výstava s názvem Rožmberkové, rod českých velmožů a jeho cesta dějinami. Ve Valdštejnské jízdárně je k vidění víc než pět set předmětů, které jsou s tímto starým šlechtickým rodem spojené. Jak je výstava koncipovaná? A čím byli Rožmberkové výjimeční? Otázky pro historika Jaroslava Pánka.

Přehrát vše

Související