iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 2. 2011
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

31 hlasů
2739
zhlédnutí

Události, komentáře

Armádní pomoc — Očkování bez pokut? — Mubarak - přítel západu — Mutující médium

48 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Armádní pomoc

  0:37 do playlistu

  Armádní pomoc
  V případě krize ve zdravotnictví pomůže armáda – nabídne nejen lékaře, ale třeba i vrtulníky – dohodli se na tom ministři obou resortů Heger s Vondrou po jednání s premiérem Nečasem. Pomůže zapojení armády? A nebude to nakonec stát víc peněz, než kdyby vláda změnila platové tarify lékařů? Nejen na to se zeptáme Jiřího Šedivého, bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR. Na víc práce se připravují taky fakultní nemocnice. Právě ony by měly v případě krize zajistit akutní péči. Jak konkrétně to v nich v případě krizového scénáře bude vypadat? A mají dostatečné kapacity? Téma pro ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymulu a Romana Krause, šéfa Fakultní nemocnice Brno. K včerejšímu vystoupení prezidenta ČLK Milana Kubka v Událostech, komentářích se na svém blogu vrací naše analytička Martina Lustigová. Přečtěte si: http://www.ct24.cz/blogy/114968-chartista-milan-kubek/

 • Očkování bez pokut?

  24:42 do playlistu

  Očkování bez pokut?
  S šéfem Královéhradecké nemocnice rozebereme taky další téma – očkování dětí. Podle Ústavního soudu zůstává povinné, přesto ale existují případy, kdyby se rodiče, kteří ho svým potomkům odepřeli, neměli trestat. Podle soudců je taky do budoucna nutné každý případ odpírání posoudit zvlášť. Měla by se očkovací povinnost uzákonit? A jsou tresty na místě, nebo je to prostě „každého věc“? Nejen na to se zeptáme ředitele hradecké nemocnice Romana Prymuly. 

 • Mubarak - přítel západu

  33:01 do playlistu

  Mubarak - přítel západu
  Francií otřásá skandál, který ukazuje, jak moc si je Paříž blízká s egyptským prezidentem. Francouzský premiér François Fillon přiznal, že Mubarak z části financoval jeho vánoční rodinnou dovolenou. Ještě větší problémy ale řeší francouzská ministryně zahraničí Michele Alliotová-Marieová. Když začátkem ledna začaly v Tunisku protivládní nepokoje, nabídla autokratickému režimu policejní pomoc a granáty se slzným plynem. Jak moc celý skandál otřese vládou? Jak na to reagují Francouzi? A mění se nějak chování západních velmocí k egyptskému prezidentovi? Téma pro Jana Šmída, spolupracovník ČT, se kterým se živě spojíme přímo do Paříže.

 • Mutující médium

  41:30 do playlistu

  Mutující médium
  Jak se změnila fotografie v českém umění za posledních dvacet let? Na tuto otázku se pokusí odpovědět výstava, která zítra startuje v Galerii Rudolfinum. Její kurátor Pavel Vančát bude posledním hostem Událostí, komentářů.  

Přehrát vše

Související