iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 11. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

48 hlasů
10259
zhlédnutí

Události, komentáře

Diplomatický poprask kvůli WikiLeaks — Česko pod sněhem — Ostravské nože — Nanotechnologie: revoluce, nebo riziko? — Leslie Nielsen /1926-2010/

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Diplomatický poprask kvůli WikiLeaks

  0:45 do playlistu

  Diplomatický poprask kvůli WikiLeaks
  „11. září světové diplomacie“ – tak označil zveřejnění tajné americké diplomatické korespondence serverem WikiLeaks italský ministr zahraničí Frattini. Depeše obsahují jak spíše jen pikantní hodnocení mnoha předních světových politiků, tak informace ze zákulisí protiteroristických akcí nebo jaderných jednání, ale třeba i zadávání až špionážních úkolů nejvyšším americkým diplomatům. Je výrok o „11. zářím pro diplomacii“ pouze nadsázkou? Jsou informace překvapivé jen mediálně, nebo vyvolají bouři i v diplomatických kruzích a poškodí důvěryhodnost Spojených států? Hosty úvodu Událostí, komentářů budou historik a bývalý ministr zahraničí Jaroslav Šedivý a amerikanista Kryštof Kozák.

 • Česko pod sněhem

  18:55 do playlistu

  Česko pod sněhem
  Česko letos poprvé zasáhl větší příval sněhu. Jen během noci ho na některých místech napadlo až 20 centimetrů. Jak se dařilo přes den řešit komplikace v dopravě a jaký je výhled počasí na další dny – dozvíte se v reportáži.

 • Ostravské nože

  24:18 do playlistu

  Ostravské nože
  Šestnáctiletého mladíka, který v sobotu v Ostravě pobodal tři děti, policie obvinila z pokusu o vraždu. Motiv jeho útoku na náhodné oběti ve věku 9 až 13 let dál vyšetřuje. Co může být motivací k takovému druhu bezdůvodného násilí? Zeptáme se psycholožky Ludmily Mrkvicové, specialistky na dětskou kriminalitu.

 • Nanotechnologie: revoluce, nebo riziko?

  32:13 do playlistu

  Nanotechnologie: revoluce, nebo riziko?
  Nanotechnologie, využívající speciálních mikročástic řádové velikosti jedné miliontiny milimetru, v současnosti zažívají nebývalý rozmach. Využívají se v průmyslu, slibné jsou i pokusy o jejich využití v medicíně. O tom, jestli ale taky nemohou lidskému organismu škodit, diskutují vědci na konferenci v Praze. Jak přesně se nanotechnologie využívají? A není jejich rozvoj příliš rychlý, když ještě nejsou zmapována rizika? Téma pro Jana Topinku z Ústavu experimentální medicíny.

 • Leslie Nielsen /1926-2010/

  42:30 do playlistu

  Leslie Nielsen /1926-2010/
  Ve věku 84 let zemřel kanadský herec Leslie Nielsen. Po několika menších rolích se proslavil až v 80. letech jako komik v úspěšných filmových parodiích - Připoutejte se, prosím! a třídílné sérii Bláznivá střela. O „mistrovi absurdních replik pronášených s kamennou tváří“ si budeme povídat s filmovým publicistou Tomášem Baldýnským.

Přehrát vše

Související