iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 11. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

50 hlasů
6048
zhlédnutí

Události, komentáře

Neklidná Evropa — Den po přestřelce — Zvoní tygrům hrana? — Živá poezie

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Neklidná Evropa

  0:37 do playlistu

  Neklidná Evropa
  O tom, že 8. prosince zasáhne Česko stávka, se ví už delší dobu. Dnes odboráři poodhalili, jak konkrétně by měla probíhat. Byly všechny ostatní formy vyjednávání s vládou opravdu vyčerpány? Prvním hostem pořadu bude 1. místopředseda ČMKOS Václav Pícl. Obdobné problémy jako Česko řeší ale i jiné evropské země. Generální stávku si dnes odbylo Portugalsko. Ani Portugalcům se nelíbí úsporná opatření tamní vlády. Přitom se ale o Portugalsku mluví jako o další zemi, kterou by mohla postihnout finanční krize. S tou teď zápolí Irsko. Irská vláda proto předložila parlamentu nejrozsáhlejší úsporná opatření v historii země. Dokážou vlády prosadit tvrdá úsporná opatření i přes odpor obyvatel? A podaří se tak vyhnout lavině zemí, které by potřebovaly finanční pomoc? Rozebereme s analytikem České spořitelny Petrem Zahradníkem.

 • Den po přestřelce

  27:24 do playlistu

  Den po přestřelce
  Den po dělostřelecké přestřelce našli jihokorejští záchranáři dva mrtvé civilisty. Soul zastavil dodávky humanitární pomoci do KLDR. Jak vážně může poškodit přestřelka snahu Západu s KLDR vyjednávat? A má Západ reálnou možnost přimět severokorejský režim k průhlednějšímu chování? Otázky pro Milana Slezáka, zahraničně politického komentátora Českého rozhlasu.

 • Zvoní tygrům hrana?

  35:53 do playlistu

  Zvoní tygrům hrana?
  Volně žijící tygři mají šanci na přežití. Na petrohradském summitu byl totiž schválen program, ve kterém se země zavázaly zdvojnásobit populaci této kočkovité šelmy. Budou ale země ochotny investovat do jejich záchrany dostatek financí? A dokážou se domluvit na boji proti pašerákům? Téma pro Miroslava Bobka, ředitele pražské zoo.

 • Živá poezie

  44:50 do playlistu

  Živá poezie
  Poezie 21. století. Tak by se dal s trochou nadsázky pojmenovat žánr tzv. slam poetry. Improvizující básníci se snaží zaujmout publikum, a to na jejich tvorbu okamžitě reaguje. Získal si žánr své příznivce i v Česku? A je „živá poezie“ tvořena pouze pro teď a tady, nebo obstojí i na papíře? Zeptáme se na závěr pořadu.

Přehrát vše

Související