iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 11. 2010
21:00 na ČT24

1 2 3 4 5

29 hlasů
6172
zhlédnutí

Události, komentáře

Pomoc Irsku — Rozhádaný ÚSTR — Operace na hybridním sále — Pocta Josefu Gočárovi

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pomoc Irsku

  0:37 do playlistu

  Pomoc Irsku
  Irsko na své finanční problémy nebude samo. Finanční pomoc už mu odsouhlasili členové eurozóny. Dalšími penězi pomůže i Mezinárodní měnový fond. Kolik to bude EU stát? Otázka pro zpravodajku ČT v Bruselu Evu Hrnčířovou. Dokáže záchranný fond eurozóny ustát případnou pomoc i dalším zemím? A jak dopadá krize na život v Irsku? Téma pro bývalého viceprezidenta Evropské investiční banky a bývalého ministra financí Ivana Pilipa a publicistku Jarku Stuchlíkovou.

 • Rozhádaný ÚSTR

  22:29 do playlistu

  Rozhádaný ÚSTR
  Situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů se nedaří uklidnit ani pod novým vedením. Část historiků odchází na protest proti vnitřním poměrům. Co konkrétně kritizují? A plní ÚSTR své badatelské povinnosti? Nebo na ně v neustálých třenicích není čas? Debatovat budou ředitel a historik Ústavu Daniel Hermann a Lukáš Cvrček, historik, který Ústav pro studium totalitních režimů opouští.

 • Operace na hybridním sále

  35:08 do playlistu

  Operace na hybridním sále
  Pražský IKEM otevřel nový tzv. hybridní operační sál. V něm při operaci srdce či cév může spolupracovat hned několik lékařských profesí. Co takový postup přinese pacientům? A jaké operace se na něm budou provádět? Rozebereme s kardiochirurgem Jiřím Malým.

 • Pocta Josefu Gočárovi

  43:04 do playlistu

  Pocta Josefu Gočárovi
  Architekt, návrhář nábytku i pedagog. Tím vším byl za svého života jeden z nejvýznamnějších českých architektů Josef Gočár. A všechny etapy jeho života teď shrnuje ucelená monografie. Osobnost Josefa Gočára připomeneme s jedním z autorů knihy historikem architektury Zdeňkem Lukešem.

Přehrát vše

Související