iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 10. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

35 hlasů
2963
zhlédnutí

Události, komentáře

Toxické bahno — Nevyužitelné eurodotace — Polské drogy — Das Filmfest

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Toxické bahno

  0:35 do playlistu

  Toxické bahno
  Vyčištění maďarských vesnic, které zalil toxický kal, bude trvat nejméně rok a odklízení přijde na desítky milionů dolarů. Kdo za nejhorší ekologickou havárii v dějinách země může? Jde o lidskou chybu? Jak bude odstraňování následků katastrofy pokračovat? Téma pro Olgu Bakovou, která přímo v Maďarsku natáčela. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidské životy, desítky dalších skončily v nemocnici s popáleninami. Hrozí lidem v postižené oblasti ještě nějaké nebezpečí? A jaký dopad to bude mít na okolní krajinu? Otázky pro soudního znalce v oboru toxikologie Jaroslava Zikmunda a pro Miroslava Šutu, konzultanta pro ekologická a zdravotní rizika.

 • Nevyužitelné eurodotace

  20:01 do playlistu

  Nevyužitelné eurodotace
  Úřad regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, který rozděluje evropské dotace v Ústeckém a Karlovarském kraji, zastavil příjem žádostí o dotace. Není jasné, jestli na ně dostane státní příspěvek ve výši 7,5 procenta. Vláda ho chce totiž kvůli úsporám škrtnout. Co to bude pro obce znamenat? A co se stane s penězi, které Česko na dotace nevyčerpá? Téma pro výkonného místopředsedu Svazu měst a obcí Jaromíra Jecha a pro Veroniku Ondráčkovou, ředitelku odboru Národního fondu z Ministerstva financí.

 • Polské drogy

  32:44 do playlistu

  Polské drogy
  Polsko vyhlásilo válku takzvaným chytrým drogám, které obsahují látky podobné amfetaminu. Policie uzavřela stovky obchodů, kde se legálně prodávaly. Po jejich požití totiž v posledních dnech zemřelo několik lidí a v nemocnicích jich s těžkou otravou skončily další desítky. Jak je možné, že se takové látky prodávaly volně v obchodech? A jak se k celé události staví polská vláda? Téma pro tamního zpravodaje Miroslava Karase.

 • Das Filmfest

  43:26 do playlistu

  Das Filmfest
  V Praze začíná pátý ročník filmové přehlídky německy mluvených filmů - Das Filmfest. K vidění budou snímky uvedené na letošním Berlinale ale třeba i kontroverzní novinka, která v Německu vyvolala velký rozruch: Žid Süss – film bez svědomí. Čím je současná německá kinematografie výjimečná? A jaký je v Evropě zájem o německé filmy? Zeptáme se Heinricha Blömeke, ředitele Goethe-Institut Prag.

Přehrát vše

Související