iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 10. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

20 hlasů
8274
zhlédnutí

Události, komentáře

Vyšší DPH? — Janukovyč posiluje — Poslední německá splátka — První univerzitní školka — Next wave

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyšší DPH?

  0:37 do playlistu

  Vyšší DPH?
  Zvýšení spodní sazby DPH o 6 až 7 % - takový je plán premiéra Petra Nečase. Tím by zdražily potraviny, léky nebo veřejná doprava. Na druhou stranu by se ale měly snížit odvody pro firmy a odstartovat by měla dlouho očekávaná penzijní reforma. Co přinesou chystané daňové změny státním financím? A unesou tyto změny peněženky občanů? Debatovat budou Michal Mejstřík, člen NERV a ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK, a Martin Fassmann z ČMKOS.

 • Janukovyč posiluje

  18:30 do playlistu

  Janukovyč posiluje
  Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč má důvod k radosti. Ukrajinský ústavní soud rozhodl, že omezení prezidentských pravomocí z doby oranžové revoluce bylo nezákonné. Opozice žádá demisi prezidenta a vlády a rozpuštění parlamentu. Co znamená verdikt ústavního soudu pro politickou situaci na Ukrajině? Do studia přijde komentátor Svobodné Evropy Jefim Fištějn.

 • Poslední německá splátka

  28:21 do playlistu

  Poslední německá splátka
  Přestože se v Evropě v posledních letech neválčí, první světová válka bude definitivně ukončena až v neděli 3. října. Ten den, přesně 20 let od znovusjednocení země, totiž Německo zaplatí poslední splátku reparací nařízených po porážce Německa v 1. světové válce. Jak reparace poznamenaly ekonomický vývoj Německa? Téma pro historika Jana Kuklíka.

 • První univerzitní školka

  35:08 do playlistu

  První univerzitní školka
  Česko má první univerzitní školku. Průkopníkem se stalo pražské ČVUT. Budou ji v budoucnu následovat i další vysoké školy? A proč se nedaří vytvářet ani školky ve firmách? Rozebereme s Janou Neumanovou, která radí firmám při zakládaní školek.

 • Next wave

  44:17 do playlistu

  Next wave
  O víkendu začne už 17. ročník festivalu Next wave. Dokáže i po tolika letech, co existuje, přinášet nové objevy na scéně divadla a tzv. performing arts? Zeptáme se kurátora festivalu Vladimíra Hulce.

Přehrát vše