iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

14 hlasů
8686
zhlédnutí

Události, komentáře

O kolik zdraží elektřina? — Exploze v Krnově — Indický „Jeruzalém“ — Paříž patří elektromobilům — Knihovna roku

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • O kolik zdraží elektřina?

  0:38 do playlistu

  O kolik zdraží elektřina?
  České domácnosti čekají vyšší výdaje. Cena elektřiny by pro ně totiž měla příští rok vzrůst až o 13 %. Pro podnikatele pak o 18 procent. A to vše kvůli vyššímu příspěvku na obnovitelné zdroje, který souvisí hlavně s rozvojem solárních elektráren. O kolik víc domácnosti zaplatí? A jak může její cenu omezit vláda a zákonodárci? Debatovat ve studiu budou ekonomičtí experti ODS a ČSSD Michal Doktor a Jan Mládek. Analýzu připojí komentátor serveru Respekt.cz Jan Macháček.

 • Exploze v Krnově

  23:30 do playlistu

  Exploze v Krnově
  V krnovském obchodním domě vybuchl granát. Jeden člověk, nejspíš lupič, který chtěl přepadnout tamní směnárnu, zemřel, šest lidí je zraněno. Aktuální informace přímo z místa přinese redaktorka Iva Bartoňová.

 • Indický „Jeruzalém“

  28:23 do playlistu

  Indický „Jeruzalém“
  Tak by se mohlo přezdívat posvátnému místu Ajódhja. Nárok na tamní pozemky si dělají jak muslimové, tak hinduisté. Celý spor, který doprovází násilí, se dostal až před soud. A ten dnes rozhodl, že si mají území spravedlivě rozdělit. Proč se obě komunity přou právě o tento pozemek? A dokážou se v klidu domluvit? Téma pro Hynka Kmoníčka, bývalého velvyslance v Indii.

 • Paříž patří elektromobilům

  36:10 do playlistu

  Paříž patří elektromobilům
  Elektromobily začínají pomalu vytlačovat hybridní auta. Napovídá tomu alespoň pařížský autosalon. Dokážou se v dohledné době prosadit i mezi řidiči? A buduje se pro ně dostatečné zázemí? Rozebereme s Vítězslavem Kodymem, šéfredaktorem časopisu Auto TIP.

 • Knihovna roku

  43:32 do playlistu

  Knihovna roku
  Knihovnu roku 2010 mají v malé obci Petrůvky na Vysočině. Čím si titul zasloužila? A jaký je vztah Čechů ke knihovnám v internetovém věku? Zeptáme se ředitele Městské knihovny v Praze Tomáše Řeháka.

Přehrát vše

Související