iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

17 hlasů
2877
zhlédnutí

Události, komentáře

Zelená státním maturitám — Superodolná bakterie — Legalizace drog? — Český člověk

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zelená státním maturitám

  0:38 do playlistu

  Zelená státním maturitám
  Státní maturity, které se připravovaly 14 let, v nadcházejícím školním roce konečně odstartují. Absolvuje je přes sto tisíc žáků středních škol. Co si od nových maturit slibují jejich aktéři? Zeptáme se ministra školství Josefa Dobeše (VV) a předsedy Asociace ředitelů gymnázií Alfréda Dytrta.

 • Superodolná bakterie

  25:22 do playlistu

  Superodolná bakterie
  Bakterie imunní proti jakýmkoliv antibiotikům existují i v Česku. Asi polovinu léků totiž doktoři předepisují zbytečně. Hrozí, že se vrátíme před vynález penicilinu? Téma pro Ladislava Machalu, infekcionistu z Fakultní nemocnice Na Bulovce.

 • Legalizace drog?

  32:55 do playlistu

  Legalizace drog?
  Mexičtí politici uvažují o radikálním řešení, které by mělo vyřešit boj proti drogovým kartelům – zlegalizovat marihuanu a povolit držení minimálního množství kokainu a dalších drog. To se samozřejmě nelíbí hlavně Spojeným státům, které Mexiku v boji proti narkomafiím pomáhají. Neuchýlili by se drogoví bossové po takovém kroku právě do USA? Rozebereme s prezidentem české sekce Novináři bez hranic Juanem Braunem.

 • Český člověk

  43:22 do playlistu

  Český člověk
  Trojice fotografů – Jan Malý, Jiří Poláček a Ivan Lutterer – fotografovala od roku 1982 běžné české lidi. Za téměř třicet let tak vznikly tisíce snímků. Jak se změnil během té doby český člověk? Odpoví Vladimír Birgus, fotograf a historik fotografie.

Přehrát vše