iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 7. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

18 hlasů
7424
zhlédnutí

Události, komentáře

Samostatné Kosovo — Historická pokuta — Milan Paumer (1931-2010) — Úrodný Černobyl? — Počátek

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Samostatné Kosovo

  0:38 do playlistu

  Samostatné Kosovo
  Jednostranné vyhlášení nezávislosti Kosova na Srbsku podle Mezinárodního soudního dvora OSN v Haagu platí. K 69 zemím, které už jeho samostatnost uznaly, by se teď mohly připojit další. Nebude to ale znamenat zelenou pro separatistická hnutí po celém světě? Má Kosovo nakročeno nejen do OSN, ale i do Evropské unie? Otázky pro vedoucího zahraniční redakce Mladé fronty Dnes Teodora Marjanoviče a redaktora srbské redakce Rádia Svobodná Evropa Drago Stavljanina.

 • Historická pokuta

  16:32 do playlistu

  Historická pokuta
  Téměř 5 milionů korun – tak vysoká je pokuta za historicky vůbec první kartel při zadávání veřejných zakázek u nás. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je odhalil u pěti firem a šlo hlavně o zakázky v armádě. Jak vypadá taková kartelová dohoda? A je možné, že úřad odhalí další? Zeptáme se Martina Boháčka z Vysoké školy ekonomické a komentátorky Lidových novin Lenky Zlámalové.

 • Milan Paumer (1931-2010)

  28:32 do playlistu

  Milan Paumer (1931-2010)
  V padesátých letech se spolu s bratry Mašíny prostřílel do západního Berlína, bojoval ale i jako voják US Army v Koreji. Naposledy vystoupil veřejně v červnu při křtu knihy Cesta na severozápad, která popisuje právě útěk za železnou oponu. Po těžké nemoci dnes v Praze zemřel. Proč upadl do stínu mediálně známějších bratří Mašínů? Nejen na to odpoví historik Petr Blažek.

Přehrát vše