iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2010
22:00 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
2495
zhlédnutí

Události, komentáře

Vymítači korupce? — Souhlas s eutanazií — Káťa Kabanová

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vymítači korupce?

  0:38 do playlistu

  Vymítači korupce?
  Trojkoalice už má jasno jak zatočit s korupcí. Nově by měli protikorupční testy podstupovat i státní úředníci a snížit se má také u státních zakázek limit, kdy je nutné vypsat tendr. Pomůže taková prevence v boji s korupcí? Zeptáme se předsedy Věcí veřejných Radka Johna, ministra vnitra v demisi Martina Peciny a Tomáše Kramára z občanského sdružení Oživení. A proti úplatkářství brojí i křesťané. Evangelický kazatel Michal Šimek vysvětlí, zda se jen nesnaží tak trochu svézt na populárním tématu.

 • Souhlas s eutanazií

  31:49 do playlistu

  Souhlas s eutanazií
  Eutanazie už v Německu nemusí být trestným činem. Pacient ale musí s odpojením přístrojů jednoznačně souhlasit. K legalizaci asistované sebevraždy má ale toto rozhodnutí stále daleko. Je tento precedent pro dluhodobě nemocné pacienty zásadní zlom? Hosty budou přednosta Ústavu etiky z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Marek Vácha a Pavel Ševčík z Fakultní nemocnice Brno.

 • Káťa Kabanová

  42:24 do playlistu

  Káťa Kabanová
  Na prkna Národního divadla se vrací slavný americký režisér Robert Wilson. Pro Zlatou kapličku nastudoval Janáčkovu operu Káťa Kabanová – operu o ženě toužící po lásce a zároveň strádající v tvrdé společnosti carského Ruska. Čím je výjimečná opera právě v režii Wilsona? Odpoví znalec jeho díla Michal Dočekal z Národního divadla.

Přehrát vše

Související