iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2010
23:00 na ČT24

1 2 3 4 5

11 hlasů
3813
zhlédnutí

Události, komentáře

Politický evergreen — Skandál kolem Fica — Turecký obrat? — Koncert Eltona Johna

60 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Politický evergreen

  0:38 do playlistu

  Politický evergreen
  Bude se v Česku prezident volit přímo? Politici takovou možnost slibují voličům už dlouho, zatím se na ní ale nedokázali domluvit. Prosadit ji nově chtějí všechny tři strany vyjednávající o vládní koalici. Pro ústavní změnu, jakou přímá volba prezidenta je, ale potřebují 120 hlasů. Podpoří jejich návrh někteří poslanci ČSSD nebo KSČM? A jak by se měla hlavu státu volit? Debatovat budou Vlasta Parkanová z TOP 09, Marek Benda z ODS, Lubomír Zaorálek z ČSSD. A jak by se případně měnily pravomoci prezidenta? Probereme s ústavním právníkem Janem Kyselou.

 • Skandál kolem Fica

  28:30 do playlistu

  Skandál kolem Fica
  Předvolební Slovensko má svůj velký skandál. Pouhé dva dny před parlamentními volbami se vynořila nahrávka, podle které favorizovaný Robert Fico získával pro svoji stranu nelegálně peníze. Do stranického rozpočtu mělo přitéct minimálně 75 milionů slovenských korun. Co nahrávka způsobila na politické scéně? A může nějak ovlivnit výsledky voleb? Do Bratislavy se zeptáme naší zpravodajky Olgy Bakové.

 • Turecký obrat?

  35:02 do playlistu

  Turecký obrat?
  Turecko podle všeho mění směr své zahraniční politiky. Odvrací se od Evropské unie a hledá partnery na východě. Turecký premiér Erduan chce dokonce s arabskými zeměmi vytvořit regionální zónu volného obchodu. Proč zvolilo Turecko tuto strategii? Znamená to, že už nebude usilovat o členství v EU? A co to může znamenat pro situaci na Blízkém východě? Téma pro Víta Beneše z Ústavu mezinárodních vztahů.

 • Koncert Eltona Johna

  45:50 do playlistu

  Koncert Eltona Johna
  Do Prahy se po pěti letech vrací Elton John. Dojmy z koncertu jednoho z nejúspěšnějších popových zpěváků přineseme na závěr pořadu.

Přehrát vše

Související