iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 6. 2013
16:25 na ČT2

1 2 3 4 5

3 hlasy
3062
zhlédnutí

Klíč

Štěpánek — Dílny tvořivosti — Míšin příběh

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

přehrát vše

 • Štěpánek

  0:35 do playlistu

  Štěpánek
  Různé nadace a pomáhající sdružení využívá i rodina malého Štěpánka, u něhož začaly po očkování epileptické záchvaty, ale dodnes mu nebyla stanovena diagnóza.

 • Dílny tvořivosti

  8:57 do playlistu

  Dílny tvořivosti
  Zajdeme se podívat také do občanského sdružení Dílny tvořivosti z Prahy, které se snaží najít pro lidi s handicapem pracovní uplatnění a to nejen ve své dílně, ale i na volném trhu práce. Dílny tvořivosti jsou určené nejen pro absolventy speciálních škol, kteří ukončili studium a nemají jasnou představu o tom, jak a kde by se mohli v životě uplatnit, ale také lidem po úrazu mozku, kteří by se rádi po dlouhodobé lékařské a rehabilitační péči vrátili do běžného a třeba i pracovního života.

 • Míšin příběh

  16:18 do playlistu

  Míšin příběh
  V roce 2001 jsme se v Klíči setkali s příběhem pana Oktábce a jeho handicapované dcery Michaely, která tehdy byla v páté třídě základní školy. Dnes se k tomuto příběhu vrátíme. Michaela měla velké komplikace při porodu, kvůli kterým má DMO. Prognózy jejího zdravotního stavu nebyly příznivé, její otec se však rozhodl odejít z práce a najít si jiné zaměstnání, méně náročné na čas, aby se mohl dceři věnovat a to nejen při rehabilitaci, ale také při trávení volného času. Míšin zdravotní stav se výrazně zlepšoval až do její puberty. Pan Oktábec se svou dcerou otevřeně mluví o tom, že puberta handicapu příliš nenahrává. Dospívající Míša objevila svou partu a cvičení šlo stranou, mezi otcem a dcerou padala i velmi ostrá slova. Přesto se jim podařilo nezničit si hezký vztah z dětství a po pubertě se k sobě opět vrátili. Míša se osamostatnila, našla si práci v občanském sdružení Conamen, které v charitativních sbírkách vybírá peníze na pomoc rodinám s handicapovanými dětmi.

Přehrát vše

Související