iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2013
16:25 na ČT2

1 2 3 4 5

23 hlasů
2196
zhlédnutí

Klíč

Projekt Přátelská místa

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jakub Dušek 16.4.2013 14:12 (!) reagovat 4 + - 1

Nár. Tech. Muzeum

Těžce mě mrzí Vaše neobjektivnost. V muzeu, díky památkářům, chybí výtah, který by vozíčkáře vvyvezl na ochozy k výlohám a leteckým exponátům zavěšeným u stropu. Pro koho jste tu reportáž natáčeli???

Jiří Machota 22.4.2013 22:32 (!) reagovat 1 + - 0

Nár. Technické muzeum

Vážený pane Dušku, píšete doslova:
"Těžce mě mrzí Vaše neobjektivnost. V muzeu, díky památkářům, chybí výtah, který by vozíčkáře vvyvezl na ochozy k výlohám a leteckým exponátům zavěšeným u stropu. Pro koho jste tu reportáž natáčeli"???

Pane Dušku, možná by stálo za úvahu přehodnotit Vaši reakci ve smyslu, kdy se Přátelská místa snaží o vzájemné, rovnocenné partnerství mezi institucemi, ať už jsou jimi hotely, muzea, výstaviště, knihovny, banky a další subjekty. Pokud v Tech. muzeu nefunguje Vámi zmiňovaný výtah, asi bych se s dotazem, případně požadavkem obrátil na ředitele muzea a konkrétní problém s ním řešil. Přátelská místa se snaží o vzájemné partnerství mezi tkzv. zdravými a handicapovanými a v této rovině rozhodně nelze pojmout všechny parametry, tj. aby ve 100% byla konkrétní instituce bezbariérová, ikdyž by to rozhodně bylo přáním obou zúčastněných stran.
Chápejte prosím Přátelská místa jako subjekt, jehož snahou je:
1. Důkladné proškolení personálu ve vztahu k handicapovaným obecně.
2. Posouzení subjektu ohl. bezbariérovosti.
Jak jsem již zmínil, Přátelská místa rozhodně nemají kapacitu na řešení dílčích problémů, které se samozřejmě mohou vyskytnout a je třeba na ně upozornit.
Určitě to však nesvědčí o neobjektivitě Přátelských míst, jak uvádíte.
Ostatně: Proč jste návrh na vybudování Vámi zmiňovaného výtahu již nepodal?
Pokud se ptáte, pro koho jste reportáž natáčeli, tak snad, aniž bych se natáčení zúčastnil, mohu odpovědět, že reportáž byla natáčena pro diváky České televize, s cílem poukázat na fakt, že tu Přátelská místa jsou a jaký je jejich cíl.

Související