iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
31. 3. 2009
23:55 na ČT1

1 2 3 4 5

54 hlasů
2864
zhlédnutí

Chcete mě?

Projekt rekonstrukce čapích hnízd — Záchranná stanice v Plzni — Seriál o koních

13 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Projekt rekonstrukce čapích hnízd

  0:34 do playlistu

  Projekt rekonstrukce čapích hnízd
  Čáp bílý patří do skupiny zvláště chráněných živočichů, a užívá proto speciální zákonné ochrany. To samé platí i o jeho hnízdech. Čápi jsou neúnavní stavitelé a každým rokem své hnízdo rozšiřují, zvětšují a přistavují. K tomu používají kromě klacků i drny trávy, nejrůznější igelity, hadry, provázky a odpady, které najdou na skládkách či na poli. Hnízdo pak může po několika hnízdních sezónách dosahovat enormních rozměrů a několikatunové hmotnosti. Obrovská, neudržovaná hnízda pak negativně působí na komíny či nosné konstrukce. Proto je třeba každým rokem systematicky určitou část velkých hnízd ubrat a nosným konstrukcím tak trochu odlehčit. Ubourat takové hnízdo je mnohdy nadlidský výkon a často přitom pomáhají se svou technikou (plošinou) i profesionální hasiči. K jakémukoli zásahu však musíte vlastnit speciální výjimku a souhlas příslušného orgánu ochrany přírody.

 • Záchranná stanice v Plzni

  6:06 do playlistu

  Záchranná stanice v Plzni
  Během natáčení v záchranné stanici v Plzni zavolal majitel bytu, že při výměně oken narazil na netopýry usazené ve skulinách kolem rámů. Využili jsme příležitosti a společně s Karlem Makoněm a Olgou Štěpánkovou ze záchranné stanice jsme se vydali na místo a natočili o tom krátkou reportáž. Při výměně oken buďte opatrní a myslete na to, že můžete mít nájemníky, o kterých nemáte ani tušení. Pokud byste – podobně jako plzeňský majitel bytu – narazili na netopýry, sami je neodchytávejte, nevyhánějte ani nevyhazujte, ale zavolejte nejbližší záchrannou stanici a tuto skutečnost tam oznamte. Rádi vám poradí nebo rovnou přijedou, netopýry odchytí a vypustí je na vhodné lokalitě. V Plzni netrvala celá akce od ohlášení až po vypuštění netopýrů déle než 45 minut.

 • Seriál o koních
 • Nabídka pejsků z útulku

  7:54 do playlistu

  Nabídka pejsků z útulku
  Nabídka pejsků je z Domova fauny v Hrachově. Všichni pejsci jsou očkovaní, odčervení a mají čip. Domov fauny Hrachov 13 Krásná Hora nad Vltavou telefon: 724 133 399 číslo účtu: 173 566 811 / 0600 www.domovfauny.cz

 • Nezapomeňte

  11:53 do playlistu

  Nezapomeňte
  S přicházejícím jarem se ve volné přírodě rodí mláďata, která by neměla být rušena a ohrožována ze strany člověka a jeho věrného kamaráda psa. Chce to jen trochu ohleduplnosti – a všechno jde. V lese se budeme chovat tiše, nebudeme brát mláďata do rukou, i když budou zrovna sama. Neznamená to totiž vždy, že jsou opuštěná. Matka musí obstarat potravu pro sebe i pro malé, a proto nechává svého potomka v bezpečném úkrytu. A my lidé bychom to měli respektovat. Každoročně totiž končí zcela zbytečně poměrně velké množství mláďat v záchranných stanicích v mylném domnění, že jsme jim zachránili život. Pejska bychom v tomto období neměli venčit v lese nebo poblíž lesa, a když už se tam s ním vydáme, měli bychom ho mít na vodítku. Myslíte, že to letos na jaře zvládneme na jedničku? Snad už konečně ano. Tak pěkné jaro!

Přehrát vše

Související