iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 6. 2018
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

88 hlasů
168093
zhlédnutí

Infiltrace

Obchod se zdravím – nová fakta

Šarlatáni, nebo terapeuti nabízející alternativní léčbu? Nová fakta o pražském konzultačním a terapeutickém institutu Aktip v aktuálním dokumentu Šárky Maixnerové.

30 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

manson 7.12.2018 19:10 (!) reagovat 2 + - 2

manson

s***....to je jak ten mudr pudr Šula.....inkasuje statisice a tvari se, ze je vse v nejlepsim poradku......*** Příspěvek byl redakčně upraven.

venkov4ever 29.6.2018 18:27 (!) reagovat 15 + - 4

Selský rozum

Je mně jasné, že z pozice relativně zdravého člověka se snadno mudruje o uplatnění prostého selského rozumu. Ale smrtelně nemocný občan, který už nemá co ztratit, kdykoliv ochotně "naletí" podobným hyenám, jako je Jarmila Klímová a její tým. Doporučil bych nadále sledovat osudy jednotlivých aktérů; předpokládám, že magistra, absolventka dálkového studia DAMU a reprezentantka ČR v basketbalu Krutilová si změní své nyní zcela neprodejné příjmení a s drobnou obměnou dekorace bude v podobných praktikách pokračovat. Silně pochybuji, že by se někdy chtěla zapojit do řádného pracovního procesu. Trochu mě překvapuje, s jakou opatrností a přepečlivou volbou slov se představitelé medicíny o aktivitách AKTIPu vyjadřují. Jarmila Klímová & spol. očividně stále disponuje značnými prostředky i vlivem a oslovení lékaři o tom moc dobře vědí.

František Šipr 29.6.2018 20:45 (!) reagovat 8 + - 2

venkov4ever

Vážený pane, navážu na Vaše střízlivé hodnocení. Jistě jste si všiml, že jeden z aktéru řekl: říkal jsem paní Klímové ať tak netlačí na pilu, její čas teprve přijde! Neboli psychosomatikové nám budou zlepšovat zdravotní stav a konečně, konečně si utrhnou SVŮJ díl z nákladů ve zdravotnictví.

MK 29.6.2018 22:29 (!) reagovat 8 + - 0

To víte, klasická medicína se v tom taky trochu namočila. Nebudu předstírat, že znám pikanterie okolo Aktipu, já se tak trochu vyznám hlavně ve vlajkové lodi alternativy - homeopatii. Homeopatická fa Boiron u nás dostala výjimku a nabízejí to i někteří lékárníci v lékárně,takže na chřipku Vám nabídnou míchaný preparát Oscilococinum(nevím přesně jak se to píše) a za3 měsíce Vás začnou bolet klouby, a Vy si to do souvislosti nejspíš nedáte. Navíc Boiron je zástupce tzv. Francouzské homeopatické školy, která se záměrně tváří jako odnož klasické medicíny. Někteří doktoři si rádi přivydělají a chodí na jejich rychlokurzy a jsou z nich lékaři - homeopati fy Boiron, kteří umějí úplné nic ( homeopatie je velice složitá- aspoň na venek). Pak jsou tu různí léčitelé kteří studují na soukromých školách, hlavně fa Alternativa Praha, někteří jsou taky doktoři. Původní klasická anglo-americká škola se rozdělila na různé směry, které si různě odporují v názorech i zákonech léčby. Snad nejhorší je "český vynález" Autopatie. Pak jsou různé miazmaticko-izopatické směry, Tautopatie, Kvantová homeopatie(pouťový nesmysl)......Pak je tu ještě Čínská medicína, do jisté míry podobná.S francouzskou školou se můžete setkat i v normální lékařské ordinaci (je pravda, že musíte dát souhlas,ale vyznáte se v tom?). Za veškerou parádou se skrývá nebezpečný okultismus, protože co myslíte, že tam působí, když to nic neobsahuje?Nepopírám, že to působí, ale zejména z dlouhodobého hlediska je to zkáza- já ty následky znám. Oběti nebývají většinou hlupáci,ale hlavně ti, kteří víc přemýšlejí a chtějí vyzkoušet něco co není svázáno mantinely a výsledek je víc než překvapí.

martin 28.6.2018 18:49 (!) reagovat 20 + - 0

Každopádně mnohokrát děkuji za tyto pořady. Před lety se se mnou rozešla partnerka nějakou dobu po zahájení této terapie, která ji údajně pomáhala. Nikdy jsem se nedozvěděl důvod rozchodu a z doslechu jsem měl nějaké informace o kombinaci mé osoby a zdraví. Každopádně nyní vám, že má domněnka, že byla někým vmanipulována byla pravdivá. Děkuji

bubu 26.6.2018 12:13 (!) reagovat 27 + - 158

Kučera
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/545311/12-tisic-za-lecbu-od-sarlatanu-marie-popsala-zkusenosti-s-mudr-kucerou.html

Olga Bečvářová 5.7.2018 20:54 (!) reagovat 169 + - 5

Podpora MUDR. Kučerovi - má zkušenost

Ráda bych zde popsala zkušenost s péčí pana MUDr. Michaela Kučery. Činím tak proto, že v televizní reportáži byl z mého pohledu pošpiněn a začleněn do škatulky šarlatánů-podvodníků. Pana doktora znám 8 let a vděčím mu za výrazné zpomalení autoimunitní - nevyléčitelné nemoci. Jeho široké, obsáhlé znalosti z mnoha oborů medicíny pomohly mě i mým rodiným příslušníkům a známím. Dokáže poradit, vysvětlit, věnuje mnoho času i vysvětlování textu v lékařských zprávách, které pacienti dostanou do rukou a nerozumí jim. Budu hovořit jen za sebe a své nejbližší. Pana doktora jsem vyhledala sama, sama ho žádám o objednání a nikdy , podtrhuji slovo nikdy mi nebyl nikým tzv. dohozen. Pan doktor navíc není žádným prodejcem léků, doplňků či bylin. Z reportáže mohl divák nabrat dojem , že pan doktor patří mezi ty, jenž rozmlouvají pacientům léčbu v klasických zdravotnických zařízeních. Mohu odpřisáhnout, že Dr. Kučera, mě a mé rodině doporučil mnoho vyšetření, odběrů, přímo žádal, abych měla na další kontrole výsledky sebou. Bohužel velkou většinu těchto vyšetření lékaři ve zdravotnických zařízeních odmítli udělat.Jelikož jsme v rodině měli onkologické onemocnění, které jsme s ním konzultovali, přímo nám doporučil léčbu absolvovat a narozdíl od onkologa ve spádové nemocnici, nám pomohl vše vysvětlit, nastínil průběh léčby, upozornil nás na možné komplikace a zároveń nám doporučil, která další vyšetření je potřeba udělat i po zkončení podávané chemoterapie.
Domnívám se, že je velmi smutné takto obhajovat lékaře a obětavce, který se i po sedmdesátce neustále vzdělává, je ochoten za svými pacienty jezdit, přednáší, vzdělává zahraniční lékaře....lékaře za kterého se jistě postaví mnoho jeho vděčných, vyléčených či stabilizovaných pacientů, tak jako je tomu v mém připadě.
Kromě této maličké podpory bych chtěla pana doktora povzbudit, popřát hodně sil a v skrytu duše budu doufat, že ještě budu mít šanci být jeho pacientem . Díky pane doktore!
Olga Bečvářová

Irena Primová 9.7.2018 10:50 (!) reagovat 169 + - 5

Mudr. Kučera

Zapojuji se do této diskuse z důvodů 12-ti let zkušenosti s panem Mudr. Kučerou. Kdo si dovolí pana doktora nazývat šarlatánem je dle mého názoru hloupí člověk. Napadat tohoto odborníka, který pomáhá tolika lidem je ubohé. Neví nic o Karnosinu a jeho účincích na organismus / buňky/. Je jednoduché někoho pošpinit a nic o tom nevědět. Doktor Kučera je vynikající odborník, kterému jde vždy o pacienta! Za celou mojí rodinu, včetně mých vnoučat, mu děkuji! Je opravdu smutné, že naši lékaři , zvláště onkologové a lékaři zabývající se autismem u dětí o účincích Karnosinu nic nevědí.

Yveta Dušková 10.7.2018 20:05 (!) reagovat 166 + - 3

Podpora MUDr. Kučerovi -naše zkušenost s léčbou

Známe pana MUDr. Kučeru necelý 1 rok , začli jsme k němu jezdit z důvodu selhávání srdce manželky, která byla v péči kardiologie ve FN, stav se horšil, uvažovalo se o transplantaci. Vyhledali jsme pana doktora, a na základě jeho doporučení, po prvních vyšetřeních ihned nasadili doporučovanou léčbu. Jezdíme na pravidelné kontroly, sami si léčbu kupujeme a sami si objednáváme - pan doktor prodejcem není, neb výsledky vidíme a cítíme . Po zhruba 6 měsících intenzivní léčby zejména Carnosinem star, došlo k výraznému zlepšení stavu, nárustu aktivity, zlepšení dýchání. Výrazné zlepšení potvrdily i komplexní kardiologická vyšetření ve FN, výsledky máme k dispozici, vč. výsledků z kontrol u MUDr. Kučery. Rádi je předložíme. Kardiologie v závěru napsala , že současný nález je zařazen do skupiny 0-1 tedy jak laicky chápeme do skupiny pacientů s téměř zdravým srdcem. Předchozí lékařské zprávy hovoří o skupině č. 3
Jsme obyčejní lidé, neznalý medicínských výrazů a jsme vděčni , že máme možnost k MUDr. Kučerovi jezdit. Je ochoten nám poradit z mnoha oborů medicíny a vysvětlit nám to tak, že tomu rozumíme.
Nevíme co stojí za pošpiněním jeho jména,které bylo hozeno do jednoho pytle s nekalými praktikami, víme však , že nám pomohl, je ochoten jezdit za pacienty a víme , a víme , že chceme být jeho pacienty i nadále.
Manželé Duškovi

Kseo 26.6.2018 9:30 (!) reagovat 174 + - 4

Populistické a alibistické ?

Dobrý den, AKTIP byl tak úspěšný především z toho důvodu, že mu velkou reklamu a podotýkám z našich kapes dělala nepřímo sama Česká televize, a to tím, že si zvala do různých pořadů paní Klímovou i Krutilovou, uvedu např. Sama doma, Všechnopárty, 13. komnata atd., atd., nepočítaje soukromá média. Víte vážená ČT oni si ti lidé řekli: „Když si ji zvou tzv. „celebrity“ a dokonce se objevila ve 13.komnatě, kde jsou jinak většinou velice seriózní lidé, tak bude určitě seriózní, k ní určitě s tím a s tím problémem půjdu. ČT a tzv. „celebrity“ a tvůrci jednotlivých pořadů udělali A AKTIPU takovou reklamu z našich peněz, že by ji nedokázala p. Klímová zaplatit. Každý samozřejmě děláme chyby – děkuji ČT za nápravu, ale chtěl bych tvůrce a tzv. „celebrity“ požádat, aby si prověřovali hosty, jelikož, jak vyplívá z tohoto případu mohou nechtěně poškodit důvěřivé a zoufalé lidi. Připadá mi velice populistické a alibistické, že fakta o této prezentaci a reklamě v dokumentu nezazněla, když tato stála za takovým úspěchem těchto šmejdů.

MK 27.6.2018 8:27 (!) reagovat 6 + - 0

Vůbec to nechci zpochybňovat, je to pravda, ale Čt to kolikrát nemá podle čeho hodnotit.
MUDr. Milan Kubek v zimě na Primě sám skoro chválil homeopatii, že to může být i dobré placebo a v žádném případě to není třeba zakazovat. Na You Tube je přednáška Dr. Aleše France, který to hodnotí jinak než oficiální místa (dověděl jsem se to náhodou včera), titul radši neuvedu - dá se to najít.

František Šipr 28.6.2018 10:34 (!) reagovat 6 + - 0

re MK

Vážený MK, podle co jsem zaznamenal tak MUDr. Milan Kubkovi nebudou vadit šarlatáni pokud jsou z klubu LOK. Šarlatáni z Centra tradiční čínské medicíny ti mu /naštěstí díky bohu/ vadí.

František Šipr 28.6.2018 10:57 (!) reagovat 4 + - 3

re Kseo

Vážené Kseo, znovu jsem si pustil Všechnopárty s MUDr. Klímovou a opět MĚ NEZAUJALA, protože VAŘILA Z VODY. Mimochodem takové bylo i hodnocení diváků. Poté co jsem viděl pořad ČT o AKTIPU jak paní Klímová šarmantně odfukuje cigaretový kouř tak by mě nedokázala nalákat ani do postele a to jsem značně chytlavý. Proto soudím, že po shlédnutí pořadu Všechnopárty kde ji Šíp taky nešetřil by dokázala ulovit pouze stébla se chytající.

Eva 6.7.2018 23:28 (!) reagovat 186 + - 3

Manipulace a lži

Lež č.1 V roce 2014 paní režisérka Maixnerová dostala stížností na podivné praktiky v institutu „Aktip“.V témže roce byla také na vyšetření u Dr. Kučery v Aktipu, a to 17.4., 28.5.,30.10.Je málo pochopitelné,že navštěvovala"šarlatána“opakovaně.Na základě svých zkušeností o něm napsala článek do časopisu „Moje psychologie“-zde je část úvodu :MUDr. Michael Kučera mi jednoho dne stanul na pomezí mého vnímání léčebného světa.Praxi má i v Londýně a tam je považován za odborníka se specializací na mitochondriální a bioregulační medicínu.Je schopen diagnostikovat,na kolik procent organismus pracuje.Jeho medikamenty posilují přirozené funkce organismu,nejsou na bázi blokace příznaků a následném dodávání toho,co si organismus umí vyrobit sám (http//zeny.e15.cz/clanek/bavim-se/michael-kucera-vratte-do-hry-mozek). Paní režisérka dobře věděla, že Dr. Kučera nemá nic s psychosomatikou a prací Aktipu. To nesvědčí o morálním kreditu, když nechala uveřejnit záznam s ním p. Lokajovou a tak jeho práci dehonestovala.Autorky pořadu veřejnoprávní televize daly interview deníku „Blesk“. Lež č.2 Autorky pořadu žádaly jména pacientů Dr.Kučery, kteří jsou ochotni promluvit na kameru–s těmito pacienty vedly jen mailovou dokumentaci!,kterou nezveřejnily.Pacienti měli doložit lékařské zprávy,tedy se jim nevěřilo. Přesto se našli pacienti, kteří dokumentace se stavem před a po léčení Dr. Kučerou poslali,včetně vyjádření jejich ošetřujícího lékaře (viz Ing. Cankář a další), toto bylo autorkami zatajeno.Dr.Kučera se přijel vyjádřit do ČT zbytečně,téměř hodinový záznam trval jen 4 minuty vytržené z kontextu, tedy zmanipulované! Za půl roku natáčení skrytou kamerou byl z lékařů–konzultantů natočen jen Dr.Kučera? Co za tím je? Ke Karnosinu maličkost: Dr. De Courten MD, MPH, PhD, FRACP z Monash University Melbourne byla Dr.Kučerou školena v roce 2013 a dnes realizuje klinickou studii o léčebných účincích karnozinu. S touto informací vystoupila v TVJOJ-zprávy 28.5.2018. Očistěte jméno Dr.Kučery !

Související