iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 5. 2018
21:05 na ČT1

1 2 3 4 5

571 hlasů
511049
zhlédnutí

Infiltrace

Obchod se zdravím

Jsme naštvaní na lékaře a hledáme, kdo by se nám v nemoci věnoval. Alternativu. Jak ale může vypadat alternativní léčba v praxi?

62 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Koprolitka 1.6.2018 18:16 (!) reagovat 22 + - 1

Mno ...

Shlédla jsem cca 2/3 rozstřelu na IDnes a rozhovor s paní Klímovou na Seznamu … Jak hezky hovoří o tom, že se jí nikdo z klientů neodhlásil, ba naopak se jí hlásí noví … někde v bulvárním médiu byl rozhovor s nějakým účastníkem Superstár či něčeho takového (trpěl astmatem), který byl přímo u paní Klímové na vstupním pohovoru. Po shlédnutí dokumentu už údajně na předepsané kolečko „vyšetření“ nešel …
Tvrzení paní doktorky, že si po vyhazovu paní Krutilové za svými spolupracovníky plně stojí a žádné další odchody se nekonají – nějak potom nechápu, proč tedy na stránkách Aktip v sekci „Konzultanti“ řady značně prořídly? Z kmenových konzultantů se stali pouhý externisté a někteří zmizeli úplně. Např. pan Cihlář = nabíječ amuletů energií na 2 – 3 měsíce, také pan Svoboda, co dodává energii přes vodu a detekuje všechny baterie v okolí, tam taky už není, zmizel i klučík bez uvedeného vzdělání, který vymítal zlé energie v bytech a místnostech :-).
Ale jaký div: https://*************
u „terapeutky“ s názvem „Eva Smile“, u které není uvedeno žádné vzdělání ani praxe, se s ohledem na praktiky doporučované v Aktipu, přímo vybízí jisté konotace ... Příspěvek byl redakčně upraven.

Koprolitka 2.6.2018 22:45 (!) reagovat 15 + - 2

Mno...

Odkaz na stránky je nepřijatelný, tak snad nebude vadit, když napíšu, že nabíječ amuletů = pan Cihlář si založil svoje vlastní šarlazařízení. Den zápisu = 17. 5. 2018 :-). V jeho týmu se můžeme setkat se známými tvářemi z Aktipu – např. pan Svoboda nebo pan Hána. Musím se smát, protože pan Svoboda tam včera večer byl, ale dnes z nabídky terapeutů zmizel (čestné skautské, opravdu tam byl). A navrch u osoby, která si říká „Eva Smile“, včera nebyla žádná praxe ani vzdělání, dnes přibylo inženýrské studium ČZU – zaměření na marketing :-). Avšak jisté konotace stále přetrvávají, už jen s ohledem na to, s čím exhibuje na internetu (lascivní fotky z mládí).
Na stránkách Aktipu v sekci „Konzultanti“ zmizela i Bc. Z peďáku, která zkoumala energie z nakreslených soustředných elips, vyšetřovala i na dálku, nebo napojením přes prostředníka - asi je to tak lepší.
Zjevně nastal v šarlakruzích rozkol a následné „škatulata batulata hejbete se“. Musí se všichni někam přesunout a hlavně nenápadně :-). Ještě bude sranda.

František Šipr 4.6.2018 10:51 (!) reagovat 2 + - 6

re Koprolitka

Vážená Koprolitko, uvedenou situaci bych popsal: supi hodují na buvolovi /to už je potravy/, když se přiblíží smečka hyen. Co naplat, musíme si najít jinou oběť.

Koprolitka 2.6.2018 22:50 (!) reagovat 9 + - 3

Mno ...

Co mě ale docela udivuje až zaráží – jak to všichni šmahem svádí pouze na paní Klímovou. Ne že bych jí chtěla litovat, ale rozhodně v tom nejela sama. Dokud jim šíbovala kvanta lidí, dělala v různých pořadech reklamu, tak jim byla dobrá. A teď si do ní ještě kopnou, přitom v tom jedou úplně stejně. Hlavně že hlásají ty pozitivní vlny, ovládání emocí, nekonečnou lásku, vidí a vědí oproti nám „obyčejným smrtelníkům“ něco víc … Jakmile „loď“ začne nabírat vodu, skáčou jako první.

hana 1.6.2018 13:20 (!) reagovat 10 + - 4

Docela mi to připomíná léčení u paní mudr Martiny Navrátilové. Internistka co fušuje do léčení psychiatrům.....a zoufalý člověk platí a platí a paní mudr bohatne a ještě sklízí slávu jak je úžasná, přitom za deset minut v ordinaci, mimochodem za 1000 kč do kapsy se opravdu poruchy příjmu potravy vyléčit nedají....a ona ještě na tohle téma píše knihy a dělá přednášky.Tato paní zase velmi ráda používá větu, že za tyhle problémy mohou nevyjasněné vztahy s matkou a nechut sexuálně dospět. Ale proč to tedy začne tím, že holky chtějí mít sexy postavu a chtějí se líbit klukům tak to je mi dodnes záhadou, když by podle paní mudr nejraději zůstali navěky dětmi. Naštěstí jsem se rychle vzpamatovala, přestala paní doktorce věřit a se svou dcerou přestala k paní doktorce jezdit. i když měla váhu 30 kg v 18 letech, paní doktorka nepovažovala za nutné ji hospitalizovat v nemocnici i když jako internistka musela dobře vědět, že jí moc času nezbývá. Je to už čtyři roky, zvládli jsme to jako rodina líp než paní doktorka a zrovna dnes dcera maturuje a i když je to o dva roky později, než by bylo za normálních okolností i tak se zdá , že bude žít normálně, bez nějakých vnitřních bloků a omezení. Jsem velmi ráda, že jsem si dokázala udržet zdravý rozum, dala na instinkt, který mi radil, že ta paní doktorka vůbec neví o čem mluví i když má spoustu titulů a naditou čekárnu k prasknutí.

JP 2.6.2018 15:49 (!) reagovat 0 + - 0

Nemyslíte Miroslavu Navrátilovou z Brna?

hana 4.6.2018 21:40 (!) reagovat 0 + - 0

ano, Miroslava, máte pravdu. nevím proč, ale pořád jí říkám Martina:-)

hana 4.6.2018 21:52 (!) reagovat 0 + - 0

....a ještě nezapomenu na dobrou radu nad zlato, že pokud nemůže vypít nutriční nápoj, tak at si jej dá třeba do nějakého jídla, třeba do zmrzliny. Ta paní v žádném případě nemůže vědět co umí anorexie.

hana 4.6.2018 22:28 (!) reagovat 2 + - 0

a nebo ještě jedna perlička, že pokud nutriční nápoj nevypije, zavolá městskou policii a ti se postarají se o to, aby nutriční drink vypila. Můžu vám upřímně říct, že pro někoho, kdo má fobii z prázdného talíře může něco takového přinutit k sebevraždě. V této fázi nemoci se musí opatrně, množství přidávat po lžičkách, krůček za krůčkem, minutu za minutou,den za dnem posunovat hranice co dovolí psychika. Je to tvrdá práce, 24 hodin denně, nejtěžší první dva, tři roky. Nechápu, jak si může paní doktorka myslet, že léčí anorexii nebo bulimii, když vidí pacienta jednou, nebo dvakrát za měsíc čtvrt hodinky. Kde bere tu drzost....

Pepa 1.6.2018 12:50 (!) reagovat 20 + - 2

Žádám pány doktory

Žádám pány doktory, aby prověřili dušešvní zdraví své kolegine Klímové - viz. její poslední rozhovor pro Seznam.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/skryta-kamera-nachytala-terapeuty-byla-to-spionaz-nejsme-obchodnici-se-strachem-a-nadeji-48377?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

František Šipr 2.6.2018 8:04 (!) reagovat 3 + - 1

re Pepa

Vážený pane , hluboce souhlasím.

bubu 31.5.2018 21:15 (!) reagovat 15 + - 25

Neházejte všechny do jednoho pytle

Protože je někdo šmejd, neznamená, že jsou všichni nebo že léčení energií nefunguje. Např. náš léčitel pan Zezulka. Mobilní signál taky není vidět a existuje. Dejte na pocit, jaký máte z toho člověka. Na této paní je vidět vše od začátku. https://www.youtube.com/watch?v=hHED32KotoM

KM 11.6.2018 11:13 (!) reagovat 4 + - 1

Velká většina jsou podvodníci.....

Klímová je spíš běžný průměr než výjimečný padouch léčitelé mají jinou tvář pro média a běžnou praxi. Používají smyšlenou proslulost předstírají že jim volá nějaká "kapacita"a prosí je o radu....Navíc skoro nikdo neví jaké nebezpečí se skrývá v "kapičkách bez ničeho"- bohužel doktoři nejsou výjimka.

kačka 31.5.2018 20:40 (!) reagovat 12 + - 10

Zajímalo by mne, co by na to asi řekl Jan Hnízdil. Jeden z nejlepších psychosomatiků u nás.

Krišonka 1.6.2018 17:34 (!) reagovat 16 + - 6

Pána

Hnízdila považujem za "guru" "miestnych" (česko-slovenských) šarlatánov.:-)

Oldřich Zima 31.5.2018 20:25 (!) reagovat 4 + - 11

Doporučuji toto myslím objektivní hodnocení :
http://www.lucieprovaznikova.cz/2018/05/30/prezentace-ceskeho-lecitelstvi-sitkokadickou-a-kurackou-vite-jak-maji-lecitele-osefovane-v-nemecku/

Koprolitka 30.5.2018 23:17 (!) reagovat 32 + - 1

Podvodnice

Tak a je to jisté, paní Krutilová je podvodnice :-)
https://www.ff.cuni.cz/2018/05/vyjadreni-ke-studiu-lenky-krutilove-na-filozoficke-fakulte-uk/

Jája a Pája 31.5.2018 17:14 (!) reagovat 6 + - 1

Tak tohle už je úplnej bizár! To po ní nechtěli diplom? Nevěřím, že Klímová to nevěděla!

Alena 31.5.2018 20:03 (!) reagovat 6 + - 1

Tohle nechápu, prostě šmejdi non plus ultra.

Anna 30.5.2018 13:53 (!) reagovat 19 + - 0

Neuvěřitelný

Náhodný generátory cizích slov, který si neuvědomí, že jde o život, nebo co hůř, uvědomí...

Jarouš 29.5.2018 20:55 (!) reagovat 22 + - 33

Stálo by za to, aby jste natočili i dokument o léčbě chemoterapií. Účinnost léčby je v průměru 25%, u plicních a ledvinových nádorů 0. Přesto onkologové dávají cytostatika i těmto pacientům. To je podle mne stejný byznys jako na té klinice.

Olda 30.5.2018 9:34 (!) reagovat 20 + - 3

„Pojem a dojem“

Vy si pletete, jak říkala moje babička „pojem a dojem“. U chemoterapie máte na výběr, můžete na ní jít či ne, je to vaše rozhodnutí, lékař dá pouze doporučení, ale před tím vás seznámí s vaší celkovou diagnózou, pravděpodobnostmi, šancemi atd., ale v tomto zařízení zdravému člověku rakovinu přímo vnucují, straší ho sní, aby platil a platil – je to princip manipulace na základě strachu, nic víc. Paní tam přijde s únavou a oni na ni vyrukují s rakovinou, a to nemluvím o léčbě milencem, uvědomujete si, že ta paní tímto postupem může přímo rozbít do té doby fungující stav, připravit děti o jednoho z rodičů atd., atd.

Jarouš 30.5.2018 12:39 (!) reagovat 7 + - 8

Asi špatně čtete, ale já se nezastávám AKTIPu, konec konců i jejich klienti mohou odejít. Jen říkám, že ve většině případů (cca 75%) léčba chemoterapií není léčbou, ale udržováním životních funkcí. Např. v případě rakoviny plic stojí toto několika měsíční prodloužení života několik set tisíc korun z veřejného pojištění a když se zeptáte příbuzných, často i samotných nemocných před skonem stálo-li to za to, většinou odpoví že ne. Samozřejmě, že u některých rakovin je léčba velice úspěšná, tam není důvod ji nepodstoupit.

Alžběta 1.6.2018 12:10 (!) reagovat 14 + - 2

Chemoterapie

Pane Jarouši,
jsem lékařka pracující s chemoterapií a musím se ohradit vůči tomu, že srovnáváte předepisování chemoterapie s působením Aktipu.
Předně to, že některá nemoc nelze chemoterapií zcela vyléčit, neznamená, že chemterapie nefunguje. Vy asi na životě nelpíte, ale většina pacientů je za prodloužení života vděčná. Třeba i jen půlroku KVALITNÍHO života navíc je pro pacienty velký dar. Navíc lékaři z předepisování chemoterapie nemají žádný zisk, jen víc práce. Jsme placení od hodiny a ne od počtu předepsaných léků, to naopak zvyšuje náklady. Máte pravdu, že je dost případů, kdy je šance, že chemoterapie zabere, poměrně malá. Přesto pacienti často léčeni být chtějí, protože chtějí zkusit i tu malou šanci i za cenu možných nežádoucích účinků. To je jejich volba, kterou jim nemůžeme upírat, ale je úkolem lékaře vysvětlit pacientovi srozumitelně možné přínosy a rizika, což není jednoduché. Pokud jsou však šance na úspěch nulové, žádný lékař takovou drahou léčbu jako je CHT (navíc s možnými nežádoucími účinky, které lékař musí také řešit) pacientovi nepředepíše. A k plicním nádorům - jsou druhy plicních nádorů, které na chemoterapii zabírají v naprosté většině případů, nádor plic není jedna nemoc.

Krišonka 30.5.2018 19:48 (!) reagovat 7 + - 2

Jarouši

vy viete o nejakej úspešnejšej/úspešnej liečbe onkologických ochorení?Ak áno, ktorá(aká) to je?A je táto liečba univerzálna a úspešná,účinná na všetky typy rakoviny?Jej úspechom je čiastočný efekt,nezväčšovanie nádoru, nešírenie metastáz,...alebo je jej výsledkom úplné vyliečenie?

P.S. Píšete, že "liečba" predvedená v dokumente je rovnaký byznys ako liečba chemoterpeutikami.Podľa mňa je vaše tvrdenie blbosť.
Podľa mojich vedomostí?, je výskum, vývoj a výroba oficiálnych liečiv finančne veľmi nákladný proces.Na rozdiel od obskúrnych, šarlatánskych "terapeutických" postupov a metód predvedených v tomto dokumente...:-/
Tie "haluzné" "liečebné" postupy si nejaký magor/magori vymysleli vo svojej bujnej fantázii, často bez vzdelania, či základných znalostí z biológie, chémie, anatómie, fyziológie,atď.
Takže vklad v podobe financií žiadny, len zisk.(po odrátaní nákladov na prevádzku)
A to bol v ňom( dokumente) len zlomok tých alternatívnych spôsobov "liečby" čohokoľvek...
P.S.2 Tú štatistiku zo začiatku vášho príspevku môžete nejako doložiť? Bodol by zdroj, najlepšie priamy link(ak ste to čítali v internete) na predmetnú štatistiku.
Ďakujem.

Jarouš 31.5.2018 0:45 (!) reagovat 4 + - 9

O žádném léku na rakovinu jsem neslyšel, tedy když už propukne. Nejlepší je prevence a to jak fyzická (strava, sport ...) tak i psychická a o té byla v pořadu řeč. Ano, je-li člověk už apatický k svému životu, vše je stereotypní a nic ho nepotěší, pak může i milenka mít léčivý účinek. O tomto problému dost podrobně vypráví MUDr. Šula (i na youtube).
Samozřejmě je mě jasné jak velké náklady mají farmaceutické firmy, ale zisky z léků jim je bohatě vrátí, rozhodně nejsou žádní samaritáni.
Ta statistika je všeobecně známá, jen namátkou na netu je třeba tohle:
https://www.lecba-rakoviny.cz/chemoterapie
https://www.linkos.cz/lekar-a-multidisciplinarni-tym/kongresy/po-kongresu/databaze-tuzemskych-onkologickych-konferencnich-abstrakt/porovnani-preziti-u-malobunecneho-karcinomu-plic-iv-klinickeho-stadia-po-aplikac/

Luboš 1.6.2018 7:49 (!) reagovat 7 + - 2

Jarouš

Jarouš vůbec nevíte o čem píšete, jsem onkologický pacient (karcinom recta). Prošel jsem si 2 chemoterapiema a 1x ozarováni a 6 operaci. Ted jsem už 3 rok bez onko markerů,. takže AKTIPu jde JEN o peníze NIC vice a nic jiného je nezajímá. Standardní léčba vám dává šanci na přežití a kdykoliv ji můžete odmítnout. To co se snažíte srovnávat je naprostý nesmysl.

LM 4.6.2018 14:40 (!) reagovat 0 + - 2

...

...rozumiem, čo chcete tým všetkým povedať a súhlasím s Vami. Rakovina je choroba viacerých vstupujúcich faktorov a poukazuje na strašne veľa vecí, predovšetkým na to, ako, čím konkr. postihnutý človek žije, žil, ako sa stravoval, stravuje, akú má, mal životosprávu, s kým žije, čo je jeho povolanie, akú má povahu, koľko stresu má v svojom živote, ako ho vie odbúrať atď. A myslím si, že rakovina je chorobou aj psychickou, a že dosť závisí aj od toho, ako ju človek dokáže teda aj psychicky spracovať a akú má podporu. Verím, že rakovina by sa mala liečiť v rovnováhe - aj chémiou, no ale aj alternatívou, ktorá by však bola vhodná práve k tej chemickej liečbe. A verím aj v to, že " liek " na rakovinu je už dávno, len nemáme o ňom vedieť, lebo " farmamafie "....je to skrátka biznis a všetci sa na pacientovi priživujú, všetky strany - aj lekári, aj farmaceuti a aj liečitelia, či šarlatáni, len pacient " ich pomoc " častokrát nevydrží, čo však nevadí, veď bude ďalší a lidí je jak sra**k.

Pepa 29.5.2018 16:48 (!) reagovat 44 + - 0

Klímová v DVTV

To co předvedla paní Klímová v DVTV to je tedy něco hrozného, té paní může věřit jen totální hlupák - lže, lže , lže. Ta paní je za prvé Šmejd a za druhé asi vnějaké fázi duševní choroby - nevím nejsem odborník jako ona, ale jinak si to nedokáži vysvětlit.

https://video.aktualne.cz/dvtv/rakovinu-leci-treba-rozvod-vyloucit-ji-stolici-ja-neradim-ni/r~045b9ab2627511e88fa90cc47ab5f122/

Související