iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 6. 2015
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
6588
zhlédnutí

Gejzír

Videomapping — Až na dřeň — Trikový mág Václav Vorlíček — Yoyování — Trénink paměti

29 min | další Zábava »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Videomapping

  1:27 do playlistu

  Videomapping
  Pokud milujete hru světel, obrazu, hudby a iluzí, pak jste už určitě slyšeli o videomappingu. Tedy o jakémsi oživování objektů za pomoci laserů a supervýkonných projektorů. U nás rozzářil videomapping kupříkladu pražské Rudolfinum, ale taky ledovou plochu při nedávném mistrovství světa v hokeji.

 • Až na dřeň

  6:36 do playlistu

  Až na dřeň
  Každé tři minuty se někdo na světě dozví, že k tomu, aby mohl dál žít, potřebuje transplantaci kostní dřeně. A není vůbec jednoduché najít člověka, který má s nemocným shodné znaky. Bezmála 1 300 z nich prošlo lavicemi Radka Biedly. Ačkoli není doktor ani hasič, má už na svém kontě čtrnáct zachráněných životů.

 • Trikový mág Václav Vorlíček

  11:52 do playlistu

  Trikový mág Václav Vorlíček
  Václav Vorlíček spolu s kolegy vytvořil bez počítačů a dalších technických vymožeností bezpočet dnes už legendárních triků. V těchto dnech slaví krásné půlkulaté 85. narozeniny. My se samozřejmě přidáváme ke gratulantům a společně si připomeneme některé už doslova legendární kousky tohoto trikového mága.

 • Yoyování

  17:44 do playlistu

  Yoyování
  První mistrovství světa v yoyování se konalo, už v roce 1932. Nejprve šlo o to udržet dva stejné disky spojené osou, kolem níž je omotán provázek, co nejdéle v pohybu nahoru a dolů. Později se na soutěžích začaly hodnotit kombinace různých triků, jejich náročnost, pestrost i provedení.

 • Trénink paměti

  23:26 do playlistu

  Trénink paměti
  Určitě jste se už taky někdy ocitli v situaci, že stojíte u bankomatu a marně lovíte z paměti PIN. Přitom mozek můžeme trénovat. Podle odborníků bychom dokonce měli – ve zhruba 25 letech totiž končí jeho vývoj a začínáme pomalu hloupnout. Pár fíglů, jak na to, nám prozradí Michaela Karsten – trojnásobná mistryně světa v paměťových schopnostech.

Přehrát vše

Související