iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 1. 2015
21:40 na ČT2

1 2 3 4 5

13 hlasů
12393
zhlédnutí

Moje soukromá válka

Rodičem poslepu

Navzdory zdravotnímu hendikepu a nepřízni úřadů sní Oleg s Miloslavou o vlastním dítěti.

25 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Petra 4.1.2016 17:14 (!) reagovat 3 + - 0

???

Když si o dítě zažádá každý manželský pár - zdravý , musí povinně podstoupit kromě různych testů , taky různa vyšetření u lékařů , v neposlední řadě taky psychologické vyšetření. Zajímalo by mně , jestli takové vyšetření podstoupil i tenhle nevidomý pár a s jakým výsledkem . Celá tato mediální kampan na podporu nevidomého páru , je úplně k ničemu , pokud se k nim nevyjádřili psychologové a psychiatři . Paní je viditelně nervově nemocná a pán je v letech , kdy by mu slušelo být spíš dědečkem a né tatínkem ! Je mi líto i toho psa , který je vodí , nikdy jsem je neviděla aby jej některý z nich pohladil a hezky se mu přimluvil.

Jarka 3.1.2016 17:13 (!) reagovat 3 + - 0

Dítě ? Nikdy !

Položte si každý z Vás otázku , jestli by jste chtěli být dítětem svěřeným do výchovy těmto manželům a skuste si na to upřímně odpovědět.
Já sama za sebe by jsem nechtěla vyrůstat s těmito lidmi.
V zájmu dítěte není aby se dostalo mezi takhle postižené manžele jen proto , aby uspokojovalo jejich rodičovské potřeby , v zájmu dítěte z děcáku je dostat se do kvalitní rodiny a né do téhle hrůzy !

Petra 31.12.2015 22:29 (!) reagovat 3 + - 0

Dítě za každou cenu ?????

Nevím , jestli si tenhle nevidomý pár uvědomuje , že dítě to není jen radost a potěšení , ale taky velká starost . Děti taky zlobí , neposlouchají , nechtějí se učit , utíkají z domu atd. Nevím jak by si s tím poradil tenhle nevidomý pár , který má co dělat aby se postaral sám o sebe , zvlášt když paní je na tom taky nervově špatně .

Tereza 1.2.2015 20:39 (!) reagovat 16 + - 4

Můj názor

Jsem pro adopci děti rodičů s postižením. Souhlasím s názorem, že nevidomý pár dítě plnohodnotně vychová. Tomuto páru bych dítě ovšem nesvěřila, natož miminko. Pán mi přijde starý s pochybnou minulostí. Paní je pro mně labilní, vzteká se jako dítě a nechce slyšet cizí názor, navíc jí kvůli chování už byl odebrán asistenční pes. Nevím zda jim jde o dítě, nebo je jen "baví" hádat se a protestovat.

Eliška 21.1.2015 14:01 (!) reagovat 13 + - 19

To je nehorázné

Celá reportáž mě velice rozčílila. Předsudky, arogance moci atd.!!! Dnes již mám děti,ale vyrostla jsem v rodině kde byl jeden z rodičů na vozíku (zcela nechodící) a nikdo si neumí představit co vše mě naučili.Doufám, že o tomto přídě ještě uslyšíme a kladně. A ČT se bude dále zajímat o jejich případ

Lída 21.1.2015 12:36 (!) reagovat 11 + - 12

Manželům bych svěřila nevidomé miminko, věřím, že by ho manželé vychovávali s láskou.

Monika 21.1.2015 11:23 (!) reagovat 9 + - 17

Nechce se mi uvěřit

Nechce se mi uvěřit, že toto je ještě dnes možné. Je mi to moc líto, vnímám o jako aroganci moci, zosobnění práva rozhodování od stolu, bez zamyšlení. Velmi blízce a dlouho znám řadu nevidomých rodičů, kteří vychovávají vidící děti dokonce vnoučata. Sama mám děti s nevidomým manželem, tak vím, o čem je řeč. Je to složitější, ale jde to. Ale tato povýšenost a zlikvidování tak zjevné touhy po rodičovství mi přijde proti základním lidským právům. Vehnalo mi to slzy do očí. Olegu a Miluško, držte se. Monika

Marcela 22.1.2015 0:21 (!) reagovat 15 + - 1

A co prava toho ditete, ktere by jim sverili do pece? Ma vubec nejaka? Co myslite? Nebo jste se jen zamerila na to, co chteji ti manzele? Ktere dite by jim-podle vas-meli sverit?

Björn Borg 22.1.2015 1:37 (!) reagovat 4 + - 9

Dítěti se také dostane práva... myslím, že je lepší vyrůstat v rodině než v dětském domově. Já mám slepou mámu a takřka i otce a znám desítky a desítky nevidomých a nechápu jak by to tomu dítěti mělo uškodit. Naopak ho to zocelí, bude od mala vědět, že handicapovaní jedinci nejsou nějací exoti z jiné planety, kteří si zaslouží jen výsměch, ale jsou to lidi jako my a chovat se k takovým bude s respektem, bude umět pomoct takovým lidem až nějaké potká, protože ne každý dokáže slepého vést... a že se mu někdo bude posmívat, že má nevidící rodiče? Tak s takovým člověkem si vytře zadnici a nebude si ho všímat. Ještě jsem neviděl dítě co by mělo trauma z toho, že jeho rodiče (oba či jeden) jsou nevidomí.

Ivan Lendl 22.1.2015 21:22 (!) reagovat 11 + - 0

Musím s vámi souhlasit v jedné věci. Hendikepovaní lidé nejsou opravdu žádní exoti a od nás zdravých chtějí jen abychom se k nim chovali jako rovný s rovným. Píšete že se znáte s mnoha nevidomými. Dám vám dobrou radu,zeptejte se těchto lidí kdo zná p.Peterka a jeho manželku. Pak zjistíte celou a krutou pravdu o tom co je to za lidi a co stojí za jejich touhou pořídit si dítě. Tito dva "exoti" si za své chování a jednání vůči ostatním v komunitě i vůči zdravým lidem absolutně nezaslouží aby je někdo litoval. Je to asi smutné,je to kruté ale je to tak. Zjistěte si co nejvíce a pochopíte také

Monika 23.1.2015 8:33 (!) reagovat 2 + - 7

Monika

Nemyslím si, že by můj příspěvek měl vyvolat pocit, že jednoznačně stojím za žadateli a automaticky bych byla pro adopci dítěte. Jedná se o velmi citlivý proces s určitými a významnými úskalími. Co mi zásadně vadilo a vadí, je způsob komunikace s nimi, rozhodování od stolu, bez možnosti dialogu. Přeci jen proto, že nevidí, nejsou méněcenní než vidící. Na vytvoření názoru na svěření dítěte máme opravdu málo konkrétních informací. Jsem v této oblasti profesionál :-)

Monika 22.1.2015 8:40 (!) reagovat 2 + - 10

Fandím Olegovi a Milušce

Sdílím Váš názor, Moniko, a myslím si, že právo na rodičovství má každá bytost na této planetě. Oleg a Miluška přicházejí s láskou na dlani, na což nelze reagovat jinak než láskou. Podporuji jejich snahu a věřím, že dosáhnou svého snu. Monika

Marcela 22.1.2015 13:59 (!) reagovat 13 + - 1

Marcela

Ale predpokladam, ze jsou to vasi biologicti rodice, a to je velky rozdil! Ted si predstavte maleho cvrcka, ktereho daji temto lidem, kteri se mu nepodivaji do oci, budou koukat nekam za nej,pani se co chvili klepe,neni chvilku v klidu. Ja vim ze za to nemuze, ale proboha, vzijte se do toho ditete, vzdyt by bylo vydesene, a jak byste mu to vysvetlil? Nijak, malemu diteti to nevysvetlite ani nahodou. Co jedine si umim predstavit, ze by se ujali ditete, co ma podobnou vadu a je uz starsi..8+

S.D. 28.1.2015 0:24 (!) reagovat 7 + - 0

Právo na rodičovství?

Vůbec vám nerozumím, z čeho soudíte, že má každá bytost na této planetě právo na rodičovství? Jak jste na to přišla? Z čeho tak usuzujete? Možná, že lze říct, že většina tvorů TOUŽÍ po rodičovství. Ale právo? To snad dítě má právo na péči a lásku. Ale na malé a zdravé dítě stojí žadatelé frontu. Takové dítě nestrádá v dětském domově. Tam jsou jen děti ne úplně vhodné do adopce. Tj. nějakým způsobem zatížené. Třeba jako právě Oleg a Miluše. Tyto děti se svěřují na pěstounské péče. A nějak mi uniklo, že by o takovou formu výchovy měli tito dva zájem.

Související