iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 8. 2016
17:05 na ČT :D

1 2 3 4 5

1 hlas
1581
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Císařský den

  1:19 do playlistu

  Císařský den
  V roce 1367 navštívil město Kadaň římský císař a český král Karel IV. a byla to návštěva velkolepá. Jak to asi vypadalo, zjistíte tuto sobotu. Přeneste se do středověku a zhlédněte vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. Nakouknout budete moci do rytířského stanu, středověké lazebny a dokonce i katovny!

 • Raketa v Ústí

  2:16 do playlistu

  Raketa v Ústí
  Jeden z nejoriginálnějších českých časopisů pro děti má vlastní výstavu. Raketu tvoří mladí a nadaní čeští výtvarníci a mottem časopisu je „časopis pro děti chytrých rodičů“. Každé číslo je plné úžasných obrázků a všechny ilustrace a fotografie v časopise jsou originální – a ty si teď můžete přijít prohlédnout do muzea!

 • Karel IV. očima dětí

  3:19 do playlistu

  Karel IV. očima dětí
  Jak si představujete Karla IV.? Co takhle zkusit ho namalovat, vymodelovat nebo ušít? Přijďte se inspirovat na výstavu oceněných dětských výtvarných prací na téma Karel IV. Uvidíte díla nejenom českých dětí, ale třeba také práce malých výtvarníků z Anglie, Arménie, Austrálie, Brazílie, USA a dalších zemí.

 • VIII. Beskydské rekordy

  6:35 do playlistu

  VIII. Beskydské rekordy
  Zmrzlinaaaaa! Hurááá! Máte naprosto jedinečnou šanci sníst spoustu zmrzliny a ještě za to být pochváleni. O co jde? Můžete se totiž stát účastníky pokusu o zápis do České knihy rekordů ve štafetovém pojídání zmrzliny za dobu 9 hod. Účastníci budou jíst zmrzlinu „štafetově“ za sebou v časovém intervalu 1 minuty. Rekord bude vytvořen počtem zúčastněných osob, množstvím snězené zmrzliny a celkovým časem trvání pokusu.

 • Město lidem, lidé městu

  7:35 do playlistu

  Město lidem, lidé městu
  Hrát si přímo na ulici? To už se dneska moc nedělá, ale tento víkend si to v Českých Budějovicích můžete vyzkoušet. Ulice okolo náměstí se zaplní travním kobercem a zelení a oživí je koncerty, divadla, dílny a hry pro děti a nebude chybět ani něco dobrého k snědku.

 • Kolo pro Šestku

  8:53 do playlistu

  Kolo pro Šestku
  Milovníci bicyklů, kol, odrážedel i tandemových kol, na vědomost se dává, že jste zváni k účasti na velkolepém cyklozávodě. Kdo nechce poměřit síly v rychlostní jízdě, může býti svědkem cyklo exhibice, naučiti se něco z první pomoci nebo na skákacím hradu hopsati.

 • Kostkománie 2016

  10:00 do playlistu

  Kostkománie 2016
  7.000.000 kostek, 250 modelů a soch a 50 mega staveb! To všechno můžete zkoumat a přestavět – mluvíme totiž o stavbách z LEGA! A kromě jiného se můžete zapojit do stavby největšího města z LEGO kostek v České republice!

 • XIX. mezinárodní setkání jízdních policií v Ostravě

  13:02 do playlistu

  XIX. mezinárodní setkání jízdních policií v Ostravě
  Co všechno má za povinnosti policejní kůň, v kolik hodin chodí do práce a jakou má za ní odměnu? Zjistíte to na mezinárodním setkání jízdních policií, kde kromě jiného uvidíte, jak koně zvládají náročné situace, kterým při výkonu služby čelí. A koníci mezi sebou budou také závodit v parkurovém i v zrcadlovém skoku a hlavně ve své speciální kategorii – policejním parkuru.

 • Bitva o Slamburk

  13:48 do playlistu

  Bitva o Slamburk
  Bojovníci, do zbraně! Chystá se velkolepá bitva, do které se můžete zapojit i vy. Je na vás, jestli budete bojovat jen v rytířských arénách a soutěžích, nebo zda se statečně vrhnete i do dobývání hradu Slamburk. A hrad musí být dobyt za každou cenu, i kdyby k tomu měly být použity třeba zápalné šípy! Bitvu o Slamburk pořádá město Borovany za podpory borovanských spolků a mnoha dobrovolníků.

 • Filmová zbrojnice v Housově mlýně

  14:40 do playlistu

  Filmová zbrojnice v Housově mlýně
  Najdete tady zbraně od počátku věků přes antiku, středověk, renesanci, baroko, současnost až po vzdálenou budoucnost a fantasy. Podívejte se do úžasně vybavené zbrojnice a poslechněte si výklad zbrojíře, který vám vysvětlí všechny detaily o zbroji a zbrojnictví. A hlavně opatrně, zbraně si totiž budete moci i vyzkoušet!

 • Hradozámecká noc a noční prohlídky na zámku v Telči

  17:12 do playlistu

  Hradozámecká noc a noční prohlídky na zámku v Telči
  Pozor, Bílá paní! Chcete jí vidět na vlastní oči? Vydejte se v pátek nebo v sobotu v noci do Telče. Potkáte tam Zachariáše z Hradce, Kateřinu z Valdštejna nebo Perchtu z Rožmberka jako Bílou paní, ale i další významné postavy telčské historie, které se představí se svými kladnými i zápornými vlastnostmi popsanými v kronikách či pověstech.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související