iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 7. 2015
18:15 na ČT :D

1 2 3 4 5

3 hlasy
1478
zhlédnutí

Tamtam

Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce a události na výlety s dětmi.

20 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Fajne léto na Osoblažské úzkokolejce

  1:18 do playlistu

  Fajne léto na Osoblažské úzkokolejce
  Nasedejte, parní vláček odjíždí z Třemešné v 10:30! Spolu s vámi do vlaku naskočí Staročeská kapela, která vám bude hrát až do Osoblahy. Vystoupíte a můžete začít soutěžit, hrát si nebo sledovat veselá představení. Další vlak pak směřuje ve 12:45 do Slezských Rudoltic – a to tedy bude rodeo! Čeká na vás westernová šou s biči a vystoupení „Jesse“ – žonglera s revolvery!

 • Mlynářovy toulky

  2:23 do playlistu

  Mlynářovy toulky
  Meleme, meleme mouku jako praví mlynáři! Zveme vás na toulky se samotným špindlerovským mlynářem, který společně s vámi vyrazí na pohádkovou trasu se spoustou úkolů. Když je všechny splníte, sladká odměna vás nemine. A nebudou chybět ani aktivity jako rýžování zlata, lasová šou či dílničky, a k tomu dobrá hudba.

 • Štola Johannes

  3:30 do playlistu

  Štola Johannes
  Štola Johannes ukrývá krásná a tajuplná místa, vydejte se do hlubin je prozkoumat! Prohlídka v samotné štole trvá asi 1 hodinu, trasa vede převážně po rovné podlaze štoly. Uvidíte nejen štolu, ale i dobývky a velkou komoru. Po výstupu z podzemí můžete rovnou vyrazit lesní pěšinkou k replice středověkého žentouru.

 • Velký den koní

  6:40 do playlistu

  Velký den koní
  Máte rádi koně? Pak si nenechte ujít jejich Velký den v Šiklandu. Soutěžit se bude v rychlostních rodeových disciplínách i o nejkrásnějšího koně a koníčci vám také předvedou westernovou šou. Ti odvážnější si budou moci vyzkoušet jízdu na elektrickém býkovi. A to není vše! Jízda na koni, lukostřelba či vyhlídkové jízdy Safari vláčkem čekají na všechny malé i velké návštěvníky.

 • Velké rytířské slavnosti na Pražském hradě

  7:30 do playlistu

  Velké rytířské slavnosti na Pražském hradě
  V Jelením příkopě na Pražském hradě se o víkendu přenesete do středověku. Uvidíte rytířské turnaje, ve stanech se seznámíte s dobovým vybavením a v táboře malých rytířů si vyzkoušíte šerm, oblékání zbroje, pletení drátěných košil či ražení mincí. Rytíři vám také předvedou jeřáb určený pro vytahování rytířů na koně, katapulty, dobývací stroje a pro odvážné je připraveno představení útrpného práva.

 • Na příkaz císaře – rytířský turnaj

  8:13 do playlistu

  Na příkaz císaře – rytířský turnaj
  Slyšte, slyšte, bude se konat rytířský turnaj na středověkém panském sídle! Udatní rytíři bijící se za čest a slávu svou i svého krále a také ukázky života a etikety na dobovém hradě. Středověké šarvátky se neobejdou bez seker, palcátů ani mečů.

 • Plavba lodí po Dunaji

  9:18 do playlistu

  Plavba lodí po Dunaji
  Nastupte si na loď a poplujte s námi po Dunaji! Poplujeme kolem historické části Bratislavy, Bratislavského hradu, pod Nový mostem až ke slavné zřícenině Devín. Tento hrad z 12. století se tyčí nad soutokem řek Dunaj a Morava. Kromě samotné plavby si užijete také krátké zastavení na Devíně. Můžete objevit zajímavé archeologické nálezy ještě z dob Říše římské.

 • Den pro rodinu

  12:06 do playlistu

  Den pro rodinu
  Děti, tátové i maminky, pojďte si užít společně hezkou sobotu. Na hradě Veveří na vás čeká přehlídka historických zbraní a zbroje, vyzkoušet si budete moci střelbu z luku či kuše nebo nakreslit vlastní mandalu. Chystá se spousta soutěží, samurajské vystoupení, hrátky divadla Koráb i vystoupení šermířů. Tak neseďte doma!

 • Kovářská sobota v Těšanech

  12:49 do playlistu

  Kovářská sobota v Těšanech
  Co takhle zkusit si na vlastní kůži řemeslo kováře? Připravena je kovářská tovaryšská zkouška, díky které se seznámíte s tajemstvím kovářské práce a s některými zapomenutými názvy kovářských výrobků. Když kurz ukončíte, dostanete vysvědčení, kterým se můžete pyšnit!

 • Zručnost Keltů

  13:28 do playlistu

  Zručnost Keltů
  Starý národ Keltů odhalí svá tajemství už tento víkend ve Všestarech. Nejen na filmovém plátně ožije umění toho kmene. Uvidíte, jak zpracovávali železnou rudu v hutnické peci, práci kováře a hrnčíře i to, jak se kdysi psalo na voskové destičky pisátkem. A ani vaše bříško nepřijde zkrátka! Na programu je pečení a ochutnávka chleba. Kluky a tatínky potěší bojové ukázky keltských válečníků a pro šikovné ručičky je připravena keramika i dílnička, ve které si vyrobí talisman s keltským písmem.

 • Hrad Devín

  14:07 do playlistu

  Hrad Devín
  Místo, kde se dnes tyčí zřícenina hradu Devín, bylo osídleno už v pravěku. Krásný výhled na soutok řeky Dunaj a Morava, okolní příroda, možnost procházek i objevování historie láká spousty turistů. Kelti, Římané i Napoleon se tady zastavili alespoň na chvilku. Nakonec z Devína je to kousek do Bratislavy i do Vídně. V suterénu renesančního paláce na středním hradě objevíte výstavní síň s tematikou historie hradu. V jeskyních horního hradu si zase můžete prohlédnout zajímavé archeologické nálezy, které prozradí, jak se na hradě žilo.

 • Soutěž
 • Rekapitulace

Přehrát vše

Související