iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 3. 2021
14:40 na ČT :D

1 2 3 4 5

3 hlasy
1129
zhlédnutí

Wifina

Technika: Elektrokoloběžky — Společnost: Rozhledny v ČR — Lifestyle: Jak si vyrobit originální tenisky — Volný čas: Filatelie — Příroda: Čaj — Hudba: Beatbox

další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úvod
 • Technika: Elektrokoloběžky

  2 do playlistu

  Technika: Elektrokoloběžky
  Elektrická koloběžka je dopravní prostředek pro jednotlivce, vybavený elektrickým pohonem a akumulátorem. Jejím předchůdcem byl Autoped. Začal se vyrábět v roce 1915 v USA a zkoušeli na něm jezdit jak dámy, tak třeba také pošťáci.

 • Společnost: Rozhledny v ČR

  3 do playlistu

  Společnost: Rozhledny v ČR
  Rozhledna je vyhlídková stavba s vyhlídkovým prostorem, který je výš než okolní terén, aby z něj bylo dobře vidět do okolí. Rozhledny mají nejčastěji tvar vysoké věže, najdou se ale i výjimky. U nás se rozhledny staví už přes 200 let.

 • Lifestyle: Jak si vyrobit originální tenisky

  4 do playlistu

  Lifestyle: Jak si vyrobit originální tenisky
  Vyrobit si vlastní originální tenisky není tak těžké. Existuje spousta technik, jak si svoje okoukané boty vylepšit. Kromě malování barvami nebo fixy je možné si pohrát i s flitry, kamínky, stužkami nebo nažehlovačkami.

 • Volný čas: Filatelie

  5 do playlistu

  Volný čas: Filatelie
  Filatelie je záliba ve sbírání poštovních známek. Za zakladatele se považuje Angličan dr. John Edward Grey. Ten si koupil své první známky 1. května 1840, což byl den, kdy se začaly poprvé prodávat. A jak se postupně objevovaly další a další, stoupal i počet filatelistů.

 • Příroda: Čaj

  6 do playlistu

  Příroda: Čaj
  K objevení čaje prý došlo v roce 2737 před naším letopočtem. Podle legendy ho objevil čínský císař a léčitel Šen Nung, když mu do kotlíku s vroucí vodou spadlo několik lístků z keře, pod kterým seděl.

 • Hudba: Beatbox

  7 do playlistu

  Hudba: Beatbox
  Beatboxu se říká tanec jazyka. A právem, protože při něm právě jazyk a pusa vytváří rytmy bicích a imitují další hudební nástroje. Tenhle žánr vznikl v 80. letech 20. století v americkém New Yorku a mezi muzikanty je oblíbený dodnes.

 • Závěr

Přehrát vše

Související