iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 4. 2013
05:59 na ČT2

1 2 3 4 5

5 hlasů
6523
zhlédnutí

Dobré ráno

Cestování za gorilami — Ondřej Sokol — Vaříme s Tomášem — Vybíráme spodní prádlo a plavky — Spinning maraton

další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Tomáš Čížek 16.4.2013 7:46 (!) reagovat 3 + - 3

Skládky versus spalovny

Dobré ráno,
nepochopím jak si můžete dovolit jednou větou shrnout dlouholetý odborný problém, zda je lepší skládkování odpadu nebo spalovna. Uvědomujete si, jakou má televize moc? Desetitisíce dětí a ostatních lidí všech věkových kategorií,majících zapnutou televizi jako kulisu, podvědomně absorbují vaše diletantské závěry o nakládání s odpady.
Jen velice stručně: ve spalovnách nevyřeší vše nějaký dokonalý filtr - při provozu spalovny je největší problém lidský faktor, kvalita obsluhy, hrabivost majitele, korupce ve vztahu ke kontrolám provozu a např. značně kontaminovaný zbytkový popel, ten bude muset jít zase na skládky a už se s ním nedá nic jiného dělat...atd.atd...a vzhledem k tomu všemu...jedna velká nevýhoda spalovny....není viditelné, zda to co uniká z komína je v rámci normy(mimochodem i ta povoluje nějaké úniky do ovzduší) a nebo zda unikají doslova jedy.
Skládka je nevzhledná, obtěžující, někdy zapáchající, někdy jsou v okolí značné úlety plastových pytlíků, tašek i pytlů atd. atd. Ale skládka má jednu obrovskou výhodu: Pokud se při výstavbě podloží řízené a moderní skládky dbá, aby nepropustná vrstva, která již leta musí být vespod každé skládky, se zhotovila bez závad(a to se dá kontrolovat průběžně elektronicky i leta po kolaudaci), tak ze skládky nic nebezpečného nehrozí, vše je kontrolovatelné např. i zraky kolemjdoucích a hlavně, spolu s vývojem nových technologií se dá skládka znovu otevřít, suroviny bezpečně ekoligicky zpracovat a využít...například.
TAKŽE CO JE VLASTNĚ LEPŠÍ A ŠETRNĚJŠÍ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ???
Víte co říklal Lenin o učení....tak se koukejte učit a neblafejte nesmysly do televize prosím.
Tomáš Čížek