iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 9. 2015
06:59 na ČT2

1 2 3 4 5

53 hlasů
5131
zhlédnutí

Dobré ráno

Startovací dávka energie! Ranní show České televize

další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Kateřina Perglová 15.9.2015 9:58 (!) reagovat 4 + - 28

Smutné

Autor se odvolává na to, že kdo píseň pochopil jako rasistickou, nebo vysmívající se lidem, kteří chtějí pomáhat uprchlíkům, pochopil ji špatně. Nezlobte se, ale jinak pochopit nelze. Snaha o ironii selhala zjevnou nemohoucností autora (smutné že si vydělává na živobytí učením psaní textů). Kdyby zpíval z pohledu rasisty a nějakých jeho názorů, tak ano, asi by člověk pochopil, že jde o výsměch. Ale autor zpívá z pohledu někoho, kdo přijme uprchlíka. Takový člověk zjevně není rasista a shazovat ho tím, že ze sebe dělá "Wintona" je prostě jen urážění toho, kdo projeví solidaritu s uprchlíky. Jak může autor v komentářích zde tvrdit, že tepe do rasistů, kteří se cítí být Wintony? To opravdu neví, jak si protiřečí? Jediné jak se to dá chápat je, že si dělá legraci z lidí, kteří si podle něj honí triko na tom, jak pomáhají uprchlíkům a jsou povrchní. Ale to už jsme zpět u toho, zda je to opravdu to, co by se mělo v rámci tohoto tématu probírat a zesměšňovat.

Radka H. 14.9.2015 14:01 (!) reagovat 8 + - 23

Takžejak?

Tedy promiňte, pane Janoušku, ale z Vaší písně je skutečně cítit rasismus. Bohužel Vás neznám, takže jsem nemohla ihned vyvodit, že to myslíte s nadsázkou či ironicky. Být Vámi, dám to nějak najevo, nebo přidám další sloku. Vzhledem k aktuálnímu dění si myslím, že by to bylo vhodné. Pokud nějaké vysvětlení zaznělo ve studiu Dobrého rána, ok. Ale člověk, co si to poslechne samotné, to nemusí pochopit tak, jak jste to zamýšlel...

Jarmila F. Husen 14.9.2015 13:13 (!) reagovat 21 + - 22

Televizi platím. Nechci podobné hrůzy v televizi vidět, kašlu na polodementní moderátory bez schopnosti mluvit, natož myslet, i uměle vyrobená idiotská témata, ale NECHCI už nikdy slyšet ve veřejnoprávní slova jako "černoušek", "humanitní názor", veršovačky jako tuti fruti ramadán, je to nejhlubší dno, jaké si lze představit. Uprchlík jako hlídací pes v boudě? Co kdyby jste tohle někdy zazpívali o "slušných Češích"?! Ani zachránce židovských dětí ta pěvecká kreatura nemůže nechat na pokoji. Prosím informujte mě, pokud se nějaká pověřená osoba z instituce žijící z našich daní a poplatků zajímá o názory diváků, jak a kde je možné si na toto stěžovat. Děkuji.

Nikola 14.9.2015 10:24 (!) reagovat 23 + - 19

Startovací dávka energie?

Tohle snad nemůžete myslet vážně. Dramaturg pořadu je doufám po lobotomii, nebo někomu tohle připadá zábavné? A pan Janoušek je při smyslech?

Slávek Janoušek 14.9.2015 13:08 (!) reagovat 15 + - 5

Jsem při smyslech

Jste blízko pravdy v první otázce. Je to jen o schopnosti nezaměňovat absurdní nadsázku a příběh zpívaný v roli tupce, za názory zpěváka. Není to ani proti uprchlíkům, ani proti černochům. Utvořila jste si dle mého zkreslený názor.

Standa 14.9.2015 0:16 (!) reagovat 8 + - 10

A co ostantí média

... nehorší je, že noviny Agrofertu o tomto mlčí...

Ani jiná média nemají odvahu se do toho opřít.

Přiznám se, že v kontextu umírajících lidí, kteří utíkají před válkou a zabíjením jejich blízkých, je mi z tohoto opravdu smutno.

Ještěže, když od nás utíkali lidé buď před fašisty, nebo před komunisty, tak podobní lidé nebyli opinion lídři v cílových zemích.

Olda 13.9.2015 14:04 (!) reagovat 23 + - 10

Tohle jako vážně?

Toto dostane prostor na veřejnoprávní televizi? Tato rádoby humorná břečka? To je tak do očí (a ještě víc do uší) bijící rasistická hloupost, jakou znají podobní "umělci" z řad Ku Klux Klanu. Je to hnus, pan Janoušek ze sebe udělal naprostého idiota, stejně tak všichni, kteří se toto "vystoupení" smáli a tleskali. Hnus. Ale co čekat od samozvaných "šlušných čechů".

Lucie 13.9.2015 21:02 (!) reagovat 2 + - 5

vždyť je to naopak

Vždyť si ta píseň zjevně dělá srandu z xenofobního myšlení Čechů. Je to jasná satira, ekvivalent by se dal najít v románové tvorbě Pavla Kohouta - román Katyně také není o velebení katů a trestu smrti, ač by se tak při povrchním čtení dalo soudit....

Slávek Janoušek 13.9.2015 21:32 (!) reagovat 8 + - 3

Pane Oldo, poslouchal jste povrchně.

Obávám se, že jste jaksi nepochopil, že je to píseň proti všem těm "slušným Čechům" a nejen Čechům. Je hloupé vysvětlovat obsah písně, ale je to zpíváno "v roli", a to v roli tupce, který se chová jako hulvát a ještě má pocit, že pomáhá. Prostě jste najel na špatnou vlnu a píseň nepochopil, jak je myšlena. To se po ránu může stát. Takže nebojte, Vaše urážky beru jen jako omyl, protože to jako byste podezíral herce hrajícího vraha, že opravdu někoho zabil. Rozhodně odmítám, že bych hrál rasistickou hloupost, já myslím, že názorově jsem dokonce na Vašem břehu, neobávejte se. Já a rasista? To opravdu nee.
Zdraví Slávek Janoušek

Aleš 14.9.2015 13:01 (!) reagovat 6 + - 1

Je to satira

bohužel ale ne příliš povedená

Tereza Štojdlová 15.9.2015 11:48 (!) reagovat 1 + - 1

Vidím velký problém v tom, že i kdyby někdo jakože složil ekvivalentně píseň s rasistickým textem a vydával to za ironii, tak to nemůže vyjít, když je to přes čáru. Ona ta ironie a parodie je docela těžká věc. Tady se to moc netrefilo, byť chápu ideu, tak provedení prostě kulhá na tom, že v tom textu není vúbec žádná ironie cítit :/... působí to zkrátka jasně neironicky dost natvrdo, nikde žádná nadsázka, zkratka.

Hanka 13.9.2015 2:07 (!) reagovat 30 + - 14

Neuvěřitelná ubohost

Vážená ČT a pane Janoušku, tohle nemůžete myslet vážně. Tato "píseň" je zcela zjevně rasistická a nechutně degraduje všechny, co riskují svůj život na útěku před brutální válkou nebo diktaturou. A vaši moderátoři se v pozadí usmívají a kývou se do rytmu... Bravo, opravdu skvělá práce. Děláte také něco k potlačení xenofobních nálad v české společnosti anebo je jenom napomáháte rozdmýchávat, případně "jenom" normalizovat jako v tomto případě?

Slávek Janoušek 13.9.2015 22:05 (!) reagovat 10 + - 4

Paní Hanko, bohužel jste nepochopila píseň

Podobně jako pan Olda jste píseň pojala přesně opačně. Je mi líto, že by si někdo mohl myslet, že v této písni interpretuji své názory, když ústy tupce hraju "roli". Naštěstí neberu tento omyl nějak vážně, protože to se může stát každému, že někdy něco nepochopí. Není to píseň podporující xenofobní nálady, nejsem rasista, nemám nic proti urchlíkům, dokonce právě z nich si píseň srandu vůbec nedělá atd.

Frank 12.9.2015 15:53 (!) reagovat 25 + - 15

Děláte si z nás legraci? A hlavně z těch, co utíkají před válkou? Píseň Uprchlík Slávka Janouška

Dobrý den,

opravdu vám v dramaturgii Dobrého rána přijde vhodné dávat prostor písním, jako je tato z 11.9.? Zesměšňující uprchlíky, černochy, písně se špatně skrytým rasistickým podtextem? Celá píseň je asi tak stejně "vtipná" a ubohá, jako vtipy o bežencích a chladicích autech.

Namátkou:
"Uložím tě v boudě s naším Azorem [...] tamhle v misce máte oba snídani"
"Je to lepší nežli chovat andulku, další dva až tři si vezmu z útulku"
"Mluví hlavně nohama, vypadá tak trochu jako Obama"

To je od televize veřejné služby ostudné. Velice mne zajímá, co na to dramaturg pořadu, vnitřní etická komise i rada ČT.

13.9.2015 12:53 (!) reagovat 2 + - 1

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Slávek Janoušek 13.9.2015 22:15 (!) reagovat 4 + - 7

Pouze špatně pochopeno, pane Franku

Pane Franku, už jsem odpovídal na předchozí příspěvky, a tak se nechci stále opakovat: Píseň jste pochopil zcela mylně. Nezesměšňuje uprchlíky, ani černochy, dokonce nemá špatně skrytý rasistický podtext. O tom to vůbec není. Přesně naopak. Posmívá se rasistům a xenofobům, kteří si o sobě navíc osobují myslet, že jsou ještě ke všemu zachránci typu Nicolase Wintona. Ale to se někdy stane, že člověk něco nepochopí správně.

jaroslav 14.9.2015 10:54 (!) reagovat 4 + - 5

ahaaa

vy jste dobrý magor my jsme nepochopili správně černocha s azorem v boudě? Rasisto!!!

Slávek Janoušek 14.9.2015 13:00 (!) reagovat 3 + - 2

Nejsem rasista.

Vypadá to, že absurdní nadsázka a ironie zesměšňující rasisty je mnohými pochopena zcela mylně. K vážným tématům se prostě takhle přistupovat nesmí a nebude.

oznamovatel 14.9.2015 11:18 (!) reagovat 3 + - 8

Připravte se na trestní oznámení a ČT na stížnost k Telekomunikačnímu úřadu!

Jen upozorňuji, že na vás podáváme trestní oznámení a na ČT stížnost k Telekomunikačnímu úřadu! Měl by jste se stydět! A dramaturgie ČT také.

Slávek Janoušek 14.9.2015 13:16 (!) reagovat 6 + - 1

Nechápu!

Dobrý den, pane Oznamovatel! Mluvíte v množném čísle, tak asi za nějakou skupinu. A jaký je Váš cíl? Potrestat či zrušit ČT? Nebo Janouška? O toho tu asi vůbec nejde. To už to nepochopení nabírá neskutečné rozměry!

michal miky 15.9.2015 9:13 (!) reagovat 3 + - 1

udavač

Udavačství přece patří k českému folkloru. Stýská se vám po starých práskačských časech? Tak si práskněte, jen aby zanedlouho bylo komu....

michal miky 15.9.2015 11:52 (!) reagovat 5 + - 0

pravopis

Jo a měl BYSTE se stydět za pravopis. Až budete oznamovat - udávat - práskat, nechte si to po sobě zkontrolovat.