iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 1. 2013
20:00 na ČT1

1 2 3 4 5

82 hlasů
65195
zhlédnutí

Rub a líc

Sametoví miliardáři

Andrej Babiš — David Beran — Karel Janeček

39 min | další Vzdělávání »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Martin 2.7.2013 22:04 (!) reagovat 11 + - 6

Opravdu nelehké téma na reportáž

Skvěle vybraní "komentátoři": Šiklová, Motejlek, Šimůnek, Pilný, Bérová. Úžasné, jak se otevřeli Ti o kterých pořad je. Každý si může udělat svůj úsudek, jak koho vidí...
P.S.: Diskusi jsem nečetl a mám tušení, že jsem dobře udělal :)

Tina 14.3.2013 21:12 (!) reagovat 7 + - 1

Kolik mld majetku pan Babis vlastni???

Pan Babis je Slovenska. V Bratislave je na Poliankach utulek pro zvirata. Pan Babis investoval do nejake telocvicny. Nevite nekdo nahodou, kolik milionu pan Babis prispel na jmenovany utulek, jde je momentalne cca 200 psiku, zijicich venku v provizornich podminkach? Tedy jakym pakatelem ze sveho nadnormativniho nadbytku jim pan Babis prispel? Velmi ocenim jakoukoliv odpoved od zainteresovanych.

zlojed 12.3.2013 16:01 (!) reagovat 5 + - 6

Konečne viem kto je ten Janeček

Janeček je jeden z tých zlojedov o ktorých hovorí. Ak ste si pozreli s ním rozhovor, celý jeho život je o tom, ako pomocou matematiky sa na niekom priživiť. Najprv kasína, potom burzy. Kasína majú peniaze od mnohých nešťastných, ktorí ako poslednú šancu využili kasíno a prehrali.
V druhom prípade jeho systém na burze predáva a kupuje akcie (v každom prípade zisk) od obyčajných ľudí, ktorí majú v akciách životné úspory, nemajú peniaze na automatický systém (akcie predávajú keď potrebujú, kupujú keď majú peniaze ale takmer nikdy nie výhodne pre nich, lebo nemôžu. Musia chodiť do práce). Tieto automatizované systémy stoja aj za rastom cien potravín, surovín ktoré sa obchodujú na komoditnej burze. Zarábajú obchodníci, producenti majú minimálne ceny, platia zákazníci ceny ktoré vytvoria burzovníci, automatizovaný systém.

V každom prípade je to vysávanie peňazí zo systému bez práce, len urobiť (kúpiť) program, spustiť počítače a sledovať rast konta. Žiadna tvorba ničoho nového, prospešného, fyzického. Len software na vytiahnutie peňazí od druhých.

Aleš 14.3.2013 14:47 (!) reagovat 2 + - 0

Tohle at se na mě nikdo nezlobí vypadalo jako kdyby svojí dceru šla do toho parku pást

Magnus Maximus 23.1.2013 23:07 (!) reagovat 32 + - 15

Tendenční pořad

Tak pořad je tendenční a manipulativní, který se snaží vykreslit magnáty jako polobohy. Taková agitka po kapitisticku. Hlavně o tom vypovídá tvrzení že podnikatelé dávají práci lidem, platí za ně zdravotní a sociální pojištění. Vytváří se tak iluze jakože podnikatel je skoro polobůh, který se sklání nad tím sprostým lidem a shůry jim dává dobro v podobě práce a výše zmíněných plateb. No on to žádný podnikatel nedělá pro krásné oči zaměstnance, ale pro to že na každém zaměstnanci vydělá řádný balík peněz. A dále bez zaměstnanců, kteří mu vytváří hodnoty v podniku by byl obyčejnou nulou. Lidský kapitál je základ. Dvojnásob to platí u Babiše, kde charakter jeho podnikání se bez lidí neobejde. Kdyby se mu na to jen třetina lidí vykašlala, tak z toho bude mít pěkné bolení hlavy. Vím o čem mluvím. Pracoval jsem u babiše cca 8 let, takže z podniku vím jak se tam s lidmi zachází a kolik na lidech Babiš vydělával. Žádná charita ! Vím jaká byla produktivita práce v přepočtu na jednoho zaměstance a na straně druhé kolik Babiš, resp. jeho sloužící manažeři lidem platili. Paní Toušlová by za ty peníne si ani neobrátila peřinu v posteli. AGROFERT se podobá jednomu velkému průchodáku, kde se střídají lidi jak na běžícím páse. Jenže to se do oslavující ody na magnáta nehodí. Musí se vytvářet modla aby sprostý lid s otevřenými ústy zíral na novodobé ikony.

Divačka 24.1.2013 10:23 (!) reagovat 5 + - 13

Myslím, že cílem pořadu bylo podat některá fakta, aby se lidé právě tímto způsobem, jako Vy, podívali na naše zbohatlíky a učinili si svůj názor. V žádné případě ne jejich oslava. Já to alespoň tak pochopila.
Mně se to líbilo.

Jiří Březina 25.1.2013 19:22 (!) reagovat 7 + - 4

8 let u Babiše???

Nechápu, proč jste hned neodešel od takovýho hnusnýho kapitalisty. Jestli Vy náhodou nejste ten správnej Čech, co jen nadává, kritizuje, je mu křivděno a ti co mají víc, tak jsou dacani a zloději. Všechno naházet do jednoho pytle a utopit, co? Chtělo by to víc sebekritiky a vzít osud do vlastních rukou, když nás štvou ti nad náma (bohatí nebo politici, to je jedno).

Magnus Maximus 25.1.2013 21:37 (!) reagovat 6 + - 2

Tendenční pořad

Tak ze začátku to bylo dobré a taky chvíli trvalo, než jsem poznal co je zač a obecné poměry ve firmě. Totální obrat k horšímu nastal po akvizici skupiny AGROPOL. Poté byly definitivně shozeny všechny masky. Z Agrofertu odcházeli lidi ze své vůle třeba i po dvaceti letech práce v podniku, nebo rok dva před důchodem. To o něčem vypovídá. Babiš lže, ale takovým lidem jako vy se to nedá vysvětlit. Vy jen vidíte ikonu tzv. úspěšného člověka, kterou umně vyplodila Toušlová a pol.

vl 29.1.2013 11:02 (!) reagovat 2 + - 3

Lidi a kapitál

Tyhle řeči jsem poslouchal čtyřicet let, myslel jsem, že už od nich bude pokoj. Každý zaměstnanec by si měl spočítat, jestli je schopný tu (nebo jinou) práci dělat bez toho, kdo ji organizuje a kolik v takovém případě vydělá. Mám dojem, že naprostá většina by jich rychle přišla zpátky. Kdo si může sám vydělat víc, než v jakékoliv organizaci, měl by "jít na volnou nohu".(Navrhl bych, aby ten, kdo chce pracovat ve státních a pod. službách, musel nejdřív být na volné noze aspoň pět let a prokázat, kolik vydělal.) A kdo nemůže, musí svou prací dát vydělat i tomu organizátorovi. Pro příklad: socialisti všech odstínů vždycky odsuzovali vykořisťování krkonošských tkalců jejich "faktory" - tedy lidmi, kteří odebírali zboží a prodávali ho na trzích. Nikdo z nich nikdy nevysvětlil, proč se ti tkalci nechali tak vykořisťovat. Myslím, že většinou to zkusili a zjistili, že sami to neprodali ani za tu bídnou cenu, kterou jim dával faktor - a ztratilli při tom spoustu času, který mohli využít líp.

FrChr 3.2.2013 19:38 (!) reagovat 3 + - 1

Tendenční pořad.

Konečně. Plně souhlasíms příspěvkem pana M.M. Npsal pravdu jak se věci mají. Absolutně mu věřím, neboť to rovněž znám ze života. Nebýt však tohoto pořadu, tak bych se toto nedozvěděl. Se zaslepeností lidí bojuji mnoho let, ale bez sebemenšího úspěchu. Tento příspěvek je konečně "můj"!

Milan z Moravy 22.1.2013 19:44 (!) reagovat 12 + - 8

z STVORITELE privatizace a dalsich lumparen

jste si udelali Boha na hrade.

Emil Bujary 22.1.2013 0:48 (!) reagovat 20 + - 4

Privatizace byla Triskou, Klausem, Jezkem, Dybou naprosto diltansky konstruovana

a jeste hure provedena. Lide, kteri respektovali platne zakony a kteri se v ekonomii vyznali, tedy kteri nebyli ochotni platit iracionalni ceny v ruznych aukcich a obalkovych metodach nemeli v Klausove privatizaci sanci.

Jimmyx 21.1.2013 23:50 (!) reagovat 18 + - 4

Petr Kellner

Petr Kellner neexistuje!!! Je to len PROJEKT exŠTB.

xy-3 24.1.2013 3:01 (!) reagovat 3 + - 1

nevarite tak trochu v pripade PK. z vody?

21.1.2013 22:00 (!) reagovat 16 + - 5

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

maruska 21.1.2013 21:45 (!) reagovat 19 + - 14

maruska

Paní Toušlová, děkuji za dobrý pořad, jen se mi zdálo, že pan Beran byl vylíčen až v příliš dobrém světle. Můj syn byl koncem 90. let jeho zaměstnancem, takže tak trochu víme, co se v jeho firmě dělo.

Související