iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 4. 2012
17:20 na ČT2

1 2 3 4 5

56 hlasů
28582
zhlédnutí

Mein kroj

Výprava „českého Borata“ na sraz sudetských Němců.

Oceňovaný dokumentarista Martin Dušek se ve svém snímku Mein kroj sám postavil před kameru, aby v lidovém kroji navštívil tradiční sraz sudetoněmeckých vyhnanců v Augsburgu. Pro tento akt se Dušek, rodák z České Lípy, rozhodl po zjištění, že folklor a tradice v jeho rodišti reprezentuje „lidový“ kroj ve vitríně na radnici, uměle vytvořený po odsunu Němců. Proč by tedy nemohl mít vlastní kroj každý, kdo má vlastní historii a identitu?

25 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Lukas 8.7.2014 16:19 (!) reagovat 3 + - 0

Sympaticky dokument

Dost vesele i smutne. Martin Dusek byl velmi pratelsky na ostatni, ale lide daji moc na vzhled a berou se moc vazne.
Zvlast v kraji s nedoresenymi dejinami, tam jsou nejisti a boji se i lehke satiry, ze by jim zadnou ci krehkou historii mohla nabourat. Situace v samotne Ceske Lipe je tragicka, vladne plna rezignace na tradice, jen nezajem, nevedomost.

Josh Spain 31.3.2013 13:28 (!) reagovat 1 + - 2

ičo

to bolo traaaaapnee

Jan 21.3.2013 12:04 (!) reagovat 1 + - 5

Vážně trapné, ani trochu vtipné. Je to k pláči, i když miluji svou vlast a národ, ale za takováhle individua se stydím. Hluboce!

Karp 19.11.2012 18:20 (!) reagovat 5 + - 0

Za koho se stydět víc, za Duška či za Šinágla?

Ať to bylo trapné nebo nebylo, nejzajímavější na tom skutečně je, že největší rozruch na celé akci udělají dva Češi... Jeden se pokouší o jakousi sondu (nehodnotím zda povedenou nebo ne, ale přesto všechno zajímavou) a druhý, který podlézá, volá po trestech - policii...
Šaškové a udavači? - Máme to v krvi?
Pokud pan Dušek říkal pravdu a svůj kroj skutečně vytvořil "dle" odkazu svých předků, pak bych mu možná nic nevyčítal. Snad jen ta blikající světla si mohl odpustit, i když díky nim byl výrazný, což byl samozřejmě účel.
Možná by stálo za úvahu udělat i seriozní dokument na toto téma, protože Sudetští Němci jsou evidentně v pohodě a přátelští... I to je ale nakonec zajímavá zpráva. Tolik informací o nich zase nemáme.

nko 20.10.2012 23:46 (!) reagovat 8 + - 0

nko

Das ist sicher das Beste und Witzigste, was der Sudetendeutsche Tag je erlebt hat.

Karel 26.9.2012 1:18 (!) reagovat 2 + - 1

Hrůza!

Nemám slov. To co tam protagonista předvedl bylo strašné. Jsem na tom se svým původem podobně, jako on. Jen s tím rozdílem, že babička byla Rakušanka ze Štýrska. Nedovedu si představit, že bych jel do její rodné vsi dělat šaška, jako on. Bylo mi za něj hanba, když jsem se na pořad díval.

Jirka 5.6.2012 7:56 (!) reagovat 10 + - 1

Dluh české i moravské potažmo slezské společnosti je jednoznačný

Jde prostě o to, že totalitní stát se bál německého dluhu, neboli toho, že jsme oplatili zlo zlem, nejde o to, zda bylo jedno zlo menší nebo větší, prostě jsme převzali německé nacistické manýry a paušálně jsme etnicky vyčistili "náš prostor". Paradoxně jsme dokončili to, co se nepodařilo Heidrichovi nebo Frankovi, neboli jsme se octli v roli nacistů. Je to o to zrůdnější, že Beneš, který dokonce v prezidentské roli volal po vystěhování nebo dokonce vyhnání Němců, byl považován za jednoho z nejdemokratičtějších politiků střední Evropy před 2. válkou.

3.6.2012 15:42 (!) reagovat 1 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

fds 18.5.2012 2:43 (!) reagovat 3 + - 4

Trapnost nad trapnosti

Co tento dokument ukazuje, je akorat, jak jsou Nemci dobrosrdecni a civilizovani a jak je pan protagonista, potazmo tvurci tohoto veledila a celá CT, primitivni, trapny, drzy, .... nemam slov...

Michal 13.5.2012 15:37 (!) reagovat 5 + - 6

Co je tohle za kravinu?

první ‹ předchozí 1 2 3 4 poslední

Související