iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2010
09:30 na ČT1

1 2 3 4 5

33 hlasů
1743
zhlédnutí

Zprávičky

Zpětné zrcátko — Reportáž: Muzeum dětství v Londýně — Miniparlament: ohlédnutí za minulým měsícem — Reportáž: Zmizelí sousedé

12 min | další Děti a mládež »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpětné zrcátko

  0:29 do playlistu

  Zpětné zrcátko
  Tento díl pro Vás Petr Kopecký vybral tato zajímavá témata: stávku státních zaměstnanců, průzkum čtenářské gramotnosti, nadílku v Jihlavské nemocnici, největší vánoční strom z Itálie a ekologické vánoční stromečky.

 • Reportáž: Muzeum dětství v Londýně

  3:28 do playlistu

  Reportáž: Muzeum dětství v Londýně
  Co myslíte, jak by se Vám žilo, kdybyste se narodili třeba v sedmnáctém století? S čím byste si asi hráli a jak by to u Vás doma vypadalo, se dá zjistit na návštěvě Muzea královny Viktorie a prince Alberta v Londýně. Se Zprávičkami jsme v něm prozkoumali Muzeum dětství, které schraňuje hračky, oblečení, nábytek, ale třeba i dětské pracovní úbory z uplynulých staletí. Ani v Anglii neměly děti v historii zrovna na růžích ustláno – srovnání s vymoženostmi, které máte teď, určitě dokážete udělat sami. Vypravme se spolu na exkurzi do dob minulých.

 • Miniparlament: ohlédnutí za minulým měsícem

  6:52 do playlistu

  Miniparlament: ohlédnutí za minulým měsícem
  Už skoro rok máte možnost prostřednictvím Zpráviček seznámit ostatní děti se svými nápady, co by se kolem nás dalo změnit k lepšímu. Už dvaatřicetkrát se sešel náš miniparlament, aby Vaše návrhy projednal a promyslel, jestli by se daly uskutečnit. Uplynulé čtyři debaty se hodně týkaly dopravy a bezpečnosti – pamatujete? Dvanáctiletý Kuba chtěl, aby jezdilo míň kamionů a víc nákladních vlaků – svým návrhem si všechny získal. ANO 4 NE 0 Čtrnáctiletá Beata odkoukala na Novém Zélandě jiný systém přecházení velkých křižovatek – navrhla, aby chodci mohli přejít naráz ve všech směrech a myšlenka se celkem ujala. ANO 3 NE 1 Čtrnáctiletý Jakub vymyslel, že by všichni dospělí měli mít průkaz, že prakticky ovládají první pomoc. Jeho nápad těsně neprošel. ANO 2 NE 2 A čtrnáctiletá Nikola vybídla chodce, cyklisty a bruslaře, aby po setmění ve vlastním zájmu oblékli reflexní vestu. To se ve studiu s pochopením nesetkalo. ANO 1 NE 3

 • Reportáž: Zmizelí sousedé

  9:45 do playlistu

  Reportáž: Zmizelí sousedé
  Představte si, že by se Vaši sousedé z domu nebo z vesnice jednoho dne prostě ztratili a už je nikdy nikdo neviděl. Divné, že? Přitom podobnou situaci zažívaly miliony lidí za druhé světové války, kdy celé židovské rodiny mizely v transportech do koncentračních táborů. Právě proto Židovské muzeum v Praze už deset let vybízí školáky, aby po bývalých sousedech pátrali a dohledali jejich fotografie, jména a osudy. Na takovou cestu zpátky v čase se vydaly i tři žákyně základní školy v Divišově a spolu s nimi náš redaktor Petr Kopecký.

 • Soutěž

  11:45 do playlistu

  Soutěž
  Určitě jste v minulých dnech zaznamenali stávku státních zaměstnanců, kteří protestovali proti snížení mezd. Jestlipak uhodnete, které profese právo stávkovat nemají? A) vojáci a policisté B) cukráři a pekaři C) řidiči MHD Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Zprávičkové tričko netrpělivě čeká na tři nejrychlejší, kteří uhodnou soutěžní otázku pro tento díl.

Přehrát vše

Související