iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 5. 2010
20:00 na ČT2

1 2 3 4 5

99 hlasů
67574
zhlédnutí

Sladké mámení

Prostřednictvím cestovky zpět do éry socialismu. Někteří rekreanti nechtějí měnit své zvyky, jiní si touží vyzkoušet jaké to bývalo

68 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

21.2.2018 20:42 (!) reagovat 1 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Dan 1.2.2013 14:15 (!) reagovat 2 + - 1

Ne ne

Pro mne naprosto nepřijatelný druh dovolené. Nejde o politický podtext, ale o tu strašnou organizovanost a s odpuštěním kecyo vzájemné blízkosti. Chápu strší lidi, jde o vzpominky na mládí, ale Ti, kterým je 40...?

Esterka 17.1.2012 19:17 (!) reagovat 2 + - 1

Trošku zidealizované. Ja som na takýchto rekreáciách ROH bola a až take super ako to tu vyzerá to nebolo. Stále sa nespievalo a ľudia boli namyslení hajzli aj vtedy. Niekedy sa zišla dobrá partia a aj organizátori boli fajn, ale niekedy do škrípalo. Čašníci boli arogantní a vrcholne neochotní. Jedlá boli hnusné. Vyššie postavení stranícki funkcionári sa správali presne tak povýšenecky ako dnešní niektorí tzv. podnikatelia. Jasné, že ľudia sa bavili a kašľali na komunistov, ale bežní život bol šedivý. Ludia majú dobré spomienky, lebo na zlé sa rýchlo zabúda. Mne to pripadá táto relácia ako milá turistika do minulosti. To sa nám to cestuje v čase, keď tam nemusíme žiť, len si užívať pozitíva tej doby a celkom vynechť negatíva. Ten pán preháňa, že sme sa usmievali, naopak, ked k nám prišli zo západu, tak nechápali ako sme boli všetci smutní. Pravdu mal v tom, že bolo viac času jeden pre druhého, ale to tým , že neboli počítače.
Tým nechcem povedať, že teraz je to dobré. Ani náhodou. Ale neidealizujme si totalitný štát. Ludia sa vedia zabavit aj dnes. Ak chcú. Ak to nejaká cestovka zorganizuje nejak tak podobne.

Jarous 11.1.2012 6:47 (!) reagovat 0 + - 1

Socialistickej horor

Hotovej blijak!

DoneyGall 21.6.2011 0:36 (!) reagovat 0 + - 0

Bral bych

Hezká recese i zábava.

bimbo750 3.6.2011 13:27 (!) reagovat 1 + - 3

Hezké

Tak sem to skouknul,až do konce-pěkná šaškárna!!!! Ale když to někoho baví- proč NE???? Nejlepší byl pan majitel, když ve slabé chvilce na sebe začal bonzovat,kolik na tom trhne.Příště doporučuji,RETRO zájezd na Příbram-tábor Valka a nebo Osvětim-Polsko.

Ota Richter 7.6.2010 16:23 (!) reagovat 7 + - 5

Přesné!

Je to zpráva o určitém segmentu společnosti, který existuje dodnes. Lidi, kteří preferují, že se o ně stará stát a také s tím počítají. Na rozdíl od těch, kteří jsou ochotni se starat sami o sebe. Není to ani tak v pohledu na svět, jako v úrovni vzdělání. Nedovedu si představit, že by lidé s vysokoškolským vzděláním se něčeho takového zúčastnili.

Hank 2.10.2010 18:51 (!) reagovat 2 + - 0

Hlavne ze tvy rodice v te dobe spokojene zili ***. Příspěvek byl redakčně upraven.

Naposledy upraveno: 2010-10-02 20:53:20

Robert Kűhnl 7.6.2010 14:28 (!) reagovat 12 + - 8

Ovečky

Líbí se mi, jak je tento pořad provokativní. I přes nesporně amatérskou kvalitu, dokázal vyburcovat ohnivou debatu. Chápu ho samozřejmě jako recesi, ale nedá se popřít, že většina účastníků je z demokracie minimálně na rozpacích. Takových lidí znám kolem sebe několik. Pro ně je demokracie zbytečná. Jim stačí jednoduchá práce, pivo, pálenka, v pátek na chatu a přitroublá hudba. Takoví lidé nepoznají, zda jejich zemi okupují Rusové, nebo nacisti. Přežijí všude, protože v podstatě nepotřebují žádnou duševní potravu. Nikdo z nich před dvaceti lety nepostrádal zakázané knihy, divadelní představení, filmy, hudbu, díla výtvarníků, kteří byli zakázaní. Je mi líto, že těchto jednoduchých ovcí je většina…VOL ÍCÍ většina!!! Díky za nastupující generaci našich dědí, která je nesporně inteligentní a touží po větším rozhledu. S úctou Robert Kűhnl

Stanislav Hedvik 6.6.2010 13:24 (!) reagovat 13 + - 14

Sladké mámení. Přišli jste s něčím co tu dlouho nebylo. ...a co tu chybělo.

Vážení diskutující, ve vašich příspěvcích je jasně vidět, že většina z vás nepochopila tento dokument. Že sem taháte politiku, no dejme tomu. Máte tendenci srovnávat dva režimy k čemuž tento dokument doslova vybízí. Ale že se tu diskutuje o Němcích , Vermachu ..., to už je trochu přitažené za vlasy. Žádný s účinkujících ani tvůrců tohoto pořadu, ani cestovní kancelář sama rozhodně neměla v úmyslu něco takového propagovat. Ti diskutující vlastně ani neví o čem píšou. Jen rýpají do něčeho o čem nic neví.
V každém režimu bylo něco dobré a něco špatné. Já jsem tuto dobu prožil jako malé dítě a rozhodně si nemám na co stěžovat. Naopak, mám na co vzpomínat. Samozřejmě že se nabízí otázka o tom zda v dnešní hektické kapitalistické době není něco takového už pase. Ale ti lidé co si tuto dovolenou vybrali, jmají určitě hezké vzpomínky na dobu kdy drželi při sobě a uměli se bavit. Na rozdíl od jiných, kteří když nemají zájezd za 50.000 Kč , palmy ,moře ,sex ,alkohol se jinak bavit nedokáží. Těch je zase líto mě!
Máme demokracii jak říkáte.. Tak neodsuzujte zábavu těch, kteří jsou tak šťastní!
Pokud bych mohl okomentovat celý tento projekt, rozhodně říkám ANO VELMI DOBŘE!!! Měl jsem z tohoto pořadu velmi dobrý pocit, děkuji tvůrcům i cestovní kanceláři za vynikající nápad. Přišli jste s něčím co tu dlouho nebylo. ...a co tu chybělo. Přeji hodně úspěchů a doufám že se vám bude dařit velmi dlouho.
Nenechte se znechutit rádo by kapitalisty. Oni to (když už chcete mluvit o politice) velmi brzo poznají. Až vzlétnou modrý ptáci , budete si platit školu, studenti půjdou do života s dluhem. Budete platit u doktora jak mourovatí, a když na to nebudete mít, nechají vás napospas osudu. Dovolené na splátky budou končit exekucemi... Ještě rádi posedí u táboráku s šátkem kolem krku s písní "zelený vítr" a budou šťastní když na ni nebudou muset řešit autorské práva!

Josef Matocha 6.6.2010 23:30 (!) reagovat 5 + - 1

Komedie k životu patří

Komedie mám rád. Nechce se mi věřit, podobně jako dalším diskutujícím, že aktéři nevěděli, že hrají komedii. Ale proč ne? Tragedií máme až dost, smích je zdravý.

Vlasta 6.6.2010 9:29 (!) reagovat 10 + - 3

svoboda

Ja si myslim ze jde o to ze dneska se kazdy muze SVOBODNE rozhodnout jak chce zit a ne nechavat rozhodovat JINE.Lide v tomto poradu by se meli podivat na serial Vypravěj aby si pripomneli jak bylo.

Míla 6.6.2010 19:46 (!) reagovat 6 + - 8

svoboda

S frázemi o svobodě dejte pokoj a dopřejte ji druhým.Pamětníci si pamatují co prožili a nepamětníci ať neplkají o době,kterou znají jen ze seriálů a ještě machrují.

dfd 5.7.2010 17:45 (!) reagovat 4 + - 2

Právě že si pamětníci pamatují. Vy jste se možná měla dobře, ale to bylo na úkor jiných a stud by vás měl polejvat když lezete na kapitalistický internet!

první ‹ předchozí 1 2 3 4 poslední

Související