iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 9. 2011
21:00 na ČT2

1 2 3 4 5

4 hlasy
15586
zhlédnutí

Jak měníme školu

O úsilí ředitele a učitelů ze základní školy v Poběžovicích změnit školu tak, aby byla opravdu pro děti.

57 min | další Vzdělávání »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Sopúšik 9.9.2011 14:09 (!) reagovat 4 + - 1

Klobúk dole

Pekný deň,
som učiteľ z Bratislavy a po vzhliadnutí dokumentu musím konštatovať, že ja fandím takýmto snahám. Viem si predstaviť, čo je to za penzum práce pohnúť so zaužívaným systémom.
Je veľká pravda, že to, čo stačilo pred "pár" rokmi, dnes absolútne neuspeje (kto si nevyskúša, nepochopí). Dnešná generácia "násťakov" si len s odporom hľadá cestu k štúdiu a akákoľvek snaha priblížiť sa ich "uvažovaniu" a chceniu sa cení.
Závidím Vám prostredie, kde ste (napriek sociálnemu zloženiu žiakov) a je mi ľúto tých problémov- hlavne finančných.
Držím palec v "reforme", máte moje sympatie.

jaroslav královec 4.9.2011 20:26 (!) reagovat 6 + - 7

ZŠ v Poběžovicích

Vážená ČT 2 jsem zklamán,
před mnoha léty jsem navštěvoval tuto školu.Na přelomu 50/60 let se nemuseli naši učitelé vnucovat žákům nějakými"masopustními"akcemi.K upoutání zájmu žáka o školu nepotřebovali žádné mimořádné prostředky.Stačil jen poutavý výklad látky a zájmové kroužky po vyučování.
Požadavek nějakých mimořádných požadavků ke zlepšení výuky na ZŠ /nový sportovní areál,pozorování noční oblohy... atd./je omyl.Vědomosti žáků tím zvětšit nelze.Film je ,podle mého názoru,natočen na objednávku školy a jejího zřizovatele.Proč není uveden názor profesorů škol na úroveň vzdělání žáků,kteří z Poběžovic přišli na jejich školu?
Tedy na závěr : dříve se víc učilo než mluvilo!!!

Jiří Foist 5.9.2011 11:13 (!) reagovat 7 + - 5

ZŠ v Poběžovicích

Vážený pane Královec,
jestli si opravdu myslíte, to co jste sem napsal, tak je mi Vás opravdu velice líto a možná Vás i štve, že v líných Poběžovicích se někdo rozhodl něco začít budovat. Jestli podle Vás znamená poutavý výklad látky učení s rákoskou, tak prosím :D. Podle mého názoru jde o to otevřít dětem, ale i učitelům nové možnosti a toho se dá dosáhnout třeba novým sportovním areálem, který by jistě ocenila veliká část obyvatelstva Poběžovic. Děti budou chodit do školy raději a naučí se mnohem víc, než výkladem u tabule, nebudou spát na lavici a nudit se. Myslím si, že pan ředitel začal budovat skvělou školu s podporou veřejnosti a rodičů. Kéž by jste věděl, jak tvrdě se ve škole pracuje na tom, aby škola byla k světu.
Takže na závěr: Žijete možná ještě v totalitním světě, a nejste hoden kritizovat tuhle práci jiných. Ale už žijeme v demokracii, kde má každý právo na svůj názor. Styďte se! :D

Související