iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 1. 2008
19:00 na ČT2

1 2 3 4 5

199 hlasů
42255
zhlédnutí

Pan Parkinson

Dokumentární film o příběhu hudebního skladatele Petra Šibileva, který onemocněl těžko léčitelnou Parkinsonovou chorobou. Snímek je zamyšlením nad hranicemi lidské kreativity a zároveň přibližuje nejmodernější lékařské postupy při léčbě této choroby.

26 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Naděje 24.6.2012 6:20 (!) reagovat 1 + - 0

Vyslovuji obrovský obdiv panu Petrovi !!

A držím mu pěsti do dalších dnů boje, ale i "souznění" s touto nemocí.
Dovoluji si přidat "psychopomůcku" pro nemocné touto chorobou...
PARKINSON JE=strach,intenzivní potřeba všechny a všechno ovládat.
Psychonáprava (říkejte si v sobě a hlavně tomu věřte: =uvolňuji se, neboť vím,že jsem v bezpečí.Život je tu pro mne.Věřím v běh života.
Na Parkinsonovu chorobu neexistuje lék. Léčba je zaměřena na zmírnění projevů a udržení soběstačnosti, co do možná nejvyššího věku. Příčina ztráty mozkových buněk, která je důvodem vzniku Parkinsonovy choroby, není známa, je pouze vysloveno mnoho teorií. Jednou z nich je hypotéza, že buňky jsou ničeny toxiny v organismu, které nejsou játra schopna odfiltrovat - proto je sporné, zda léčit tuto chorobu chemickými preparáty a tím ještě více játra zatěžovat, nebo použít přírodní cestu, kterou docílíte stejných výsledků.
Člověk s Parkinsonovu nemocí potřebuje nutně vápník s hořčíkem a lecitin pro přenos nervových vzruchů. Dále komplex vitaminů B, který je důležitý pro funkci mozku - podporuje urychlení přenosu informací od jedné nervové buňky ke druhé, zlepšuje mozkový krevní oběh atd. Vysoké dávky vitaminu C, vitaminu E a selenu mohou zpomalit průběh choroby a odložit nutnost chemické léčby. Většina uvedených vitaminů je obsažena v multipreparátech.
Člověk s Parkinsonovou nemocí je v rozporu s vůlí po životě. Zažívá konfliktní situace, kterých by se rád zbavil, chce řešit problémy, které ho trápí, ale něco mu brání, nevidí řešení v dohledu, nemůže najít sílu vnitřně se s problémem vyrovnat.
Přeji vám všem slunečné dny a hlavně lásku ... :-)
Naděje.

Hedvika Čonková 18.6.2012 21:07 (!) reagovat 2 + - 1

parkinson

Jmenuji se Hedvika je mi 52 let a jsem z Jihlavy.Na DBS jsem byla vloni v květnu. Tento příběh tohoto pána mě velice moc oslovil.Člověk očekává ,že operací vše skončí, ale není to tak. Dostaví se řada vedlejších účinků.Tato nemoc se nedá vyléčit, ale pouze zmírnit následky.Rozhodování o operaci netrvalo dlouho.Také jsem se bála to asi by se každý bál, kdyby Vám do hlavy vrtali vrtačkou.Naštěstí to vůbec neboli.Držím palce nejenom panu Petrovi, ale všem kamarádům parkinsonikům.

Marie 23.6.2012 2:24 (!) reagovat 0 + - 0

JSEM V ŠOKU!!!!!!!!!

Pravidla této diskuze nevím co dovolují a co ne - jen doufám, že mne nesmažou.
Po zhlédnutí dokumentu o p. Petrovi a lékařům Na Homolce....... upřimně - byla jsem v šoku!! Obdivuji statečnost p. Petra - jsem v plném inv. důchodu - ale když jsem zhlédla tento dokument- nejraději bych ho vrátila....... i když mám také velké zdr. problémy. Při vysílání tohoto dokumentu jsem se modlila a křižovala snad 10x, aby p. Petrovi bylo lépe -má maličké děti.....strašné!!! Osobní statečnost p. Petra je pro mne obdivuhodná - já bych si to na jeho místě opravdu v tichosti hodila.....a pro tu jeho statečnost mu z celého srdíčka přeji, aby se jeho zdr. stav zlepšil.
V dokumentu se jímalo trápení p. Petra s prací lékařů a sestřiček na neurochirurgii na Homolce...........co k tomu dodat... velký dík a obdiv - lékařské erudice, u sestřiček max. pochopení a servis, jemnost k pacientovi...atd...prostě jsem plakala nad tím vším.
A po tomto dokumentu ještě někdo.... ministr zdravotnictví odvahu žádat od lékařů nižší platy i nemoc. personálu???????? Politici - jeden dobytek - naši poslanci.... všem bych přála, aby se dostali do kůže p. Petra a žebrali od těchto lékařů o pomoc........ budu teď hrubá...ale všem poslancům a ministrům dnešní vlády z celého srdce přeji, aby se jim lékaři vrtali za živa v hlavě .......ovšem bez péče... jen tak - jako zedník.....bez zodpovědnosti..... a s výsledkem... pacient zemřel - nevydržel životní nápor....Ámen!!!!!!!!!!!!! Po tomto dokumentu má ještě někdo drzost chtít omezovat platy zdravotníkům??????? Pokud ano....patří bez pardonu KE ZDI A KULKA DO PALICE!!!!!!

Honza 18.6.2012 0:52 (!) reagovat 3 + - 0

Velmi mě tento zcela otevřený příběh oslovil.Mám výpovědi pravdivostních příběhů ze života nejraději,co mě v TV oslovuje.Nestojím o střílení pro střílení.Vulgaritu,sprostotu a viumělkované hrubosti.Jak si můžou producenti sestavování pořadů myslet,že to si divák přeje.Je to od nich lež na národu!
Já u sebe považuju za pokrok,že se dokážu na takový pořad dívat bez přepínání na jiné,jak tomu bylo dříve.
Tomu co se děje a je životem,je třeba se nevyhýbat a vzájemně se tím chápat.

dave 21.2.2012 8:28 (!) reagovat 2 + - 4

Já moc nechápu jak člověk s touto nemocí může řídit auto. Vždyť může někoho zabít.

jaroslava bradacova 16.1.2011 5:46 (!) reagovat 6 + - 0

Dnes jsem si pustila vas videozaznam jelikoz tez uz 4 roky trpim parkinson nemoci po vzhlednuti tohoto zaznamu jesem dostala silu bojovat stouto nemoci. dekuji spozdravem jaroslava

Rozárka 23.9.2011 13:46 (!) reagovat 0 + - 0

Přeji Vám hodně štěstí a síly:-)

Související