iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 9. 2007
21:00 na ČT2

1 2 3 4 5

325 hlasů
134426
zhlédnutí

Au!

Domácí násilí se většinou odehrává za zavřenými dveřmi. Je ale konečně nutné ty dveře otevřít.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

radmila 11.7.2012 1:37 (!) reagovat 2 + - 4

Jsou to jen keci.Já vim jak to je a budu spolupracovat s akorusem

lota 11.7.2012 20:35 (!) reagovat 2 + - 0

kdo neprožije nepochopí

Já jsem také koukala na pořad Au!Jak jsem již napsala nadpis,je spoustu lidí co má silný řeči,kdyby se to stalo mě,já bych udělal/a apod.není to tak jednoduchý jak si každý představuje já žiji také s podobným typem člověka který mě dříve fyzicky poté psychicky ničil.Pokračuje to už jen po té psychické stránce,chtěla jsem od něj odejít věřte mi papíry podaný na soudě vše oběhaný ale ten velikej na venek silnej člověk přede mnou klečel a prosil mě abych ho vzala zpátky,nechala jsem ho vykázat na 10 dní,dýchalo se mi tak krásně ta volnost.....ale ten strach co se mi za 10 dní může i když né z jeho strany přihodit,nesměl se přiblížit ani k dítěti,ale bylo tady počkej radši si dávej pozor aby si dojela do práce v pořádku.........jsou to psychologický testy ZVLÁDNE TO?Nevím proč jsem vzala toho velikýho člověka uplakanýho,klečíčího zpátky,je to herec který to zkusil a po 10 dnech byl zase doma,sliby,jenom sliby a nic jinýho............Výslechy na policii,od manžela výčitky z očí,člověk když je s ním 14 let vyčte dost z jeho očí aniž by promluvil.Bude to rok co ho vykázali,byl soud byl odsouzenej podmínečně,ale pozor ten člověk i když může jít sedět si nedá pokoj a nedá.Kope kolem sebe,protože ví že stačí říct že mě psychicky ničí dál a jde.Kupuje drahý dárky,pojedeme na dovolenou,pořídili jsme si dražší věci které dřív byly zbytečný...protože za ty roky propitý,najednou to všechno jde?????Sice jsem "vyhrála" NAD NÍM ale věřte mi tu bolest v srdci jakou mám tu díru která tam je mi už nikdo nikdy nevezme,je to tam a ať se ten člověk snaží sebevíc mě už nikdy nemůže vrátit úsměv na tvář.Není to jednoduché odejít,obdivuji ženy které to dokázaly.Věřte mi,že kdyby ten člověk odešel z tohoto světa nikdy,ale opravdu nikdy bych neuronila slzu proto že tady není,ale plakala bych štěstím že jsem se tý S...Ě navždy zbavila.Muži suďte,ale opravdu jsou i tací mezi námi.Jednoho dne bych si přála být aspoň minutu šťastná ale bohužel momentálně mi není přáno.............

m 6.1.2014 11:12 (!) reagovat 1 + - 0

každý máme dno jinde

Těch 10 dnů není proto, aby "manžel" pochopil, ale aby jsi se vklidu zbalila a začla jinde a jinak. Bohužel s tímhle rozhodnutím ti nikdo nepomůže, ještě nejsi úplně na dně. Každý má totiž dno jinak hluboké. Přeji ti, aby jsi to dokázala a pak budeš šťastná - až si začneš sama sebe vážit. Je to těžká cesta, ale je!

MZ 19.6.2012 6:00 (!) reagovat 10 + - 10

....

Je "úsměvné" jak autorka tohoto dokumentu udělala pouze z mužů ty zlé. Zřejmě měla pádné důvody.... Bezesporu bez rozdílu pohlaví mají velký podíl geny, celková povaha a prostředí. Napadají mě dvě formy násilí - fyzické a duševní. Ženy jsou přímo mistry v té druhé, ale ani forma fyzického násilí jim není cizí. Jen muži o tom nehovoří .. Nehodlám se tu ani jednoho pohlaví zastávat, jen mi nepřijde správné, když si někteří z Vás myslí, že jen muži jsou Ti zlí. .. Před lety mě uhodila partnerka, i duševně týrala. Kontrolovala poštu, telefon a všechno co se dalo. Hysterické (žárlivé) scény nepočítám .. V té době jsem byl naivně zamilovaný. Samozřejmě onen vztah měl i své kladné stránky. Nicméně její chování se stupňovalo, posouvala hranice dál a dál.. Každý z Vás kdo něco takového prožívá by si měl říct tak a dost. Je to jen váš život lidi, musíte mít odvahu a pevnou vůli. A jak to mezi námi dopadlo? Když jsem ztratil veškerou naději, že bude taková jako když jsem jí poznal, zabalil jsem jí kufry a spálil mosty. Přeji krásny den všem.

Ivana 29.7.2012 16:12 (!) reagovat 3 + - 0

srab

Myslím, že nemyslel ať není srab ta týraná žena, ale ti lidé okolo. Každý si hledí svého a nikdo se nechce plést do věcí druhých.

Honza 6.1.2012 0:41 (!) reagovat 5 + - 12

Nechutnost

Zkouknul jsem jen minutu a sestnact sekukd. Aje mi naprosto jasne o cem to bude dal … Vy si myslite ze Ti zli jsou jen muzi? Tak to se trosku pletete! Na omezovani osobni svobody a psychycky terror jsou, z me zkusenosti, experti prave zeny. Ano, jsem jeden z mala muzkejch, ktery se to nestydi verejne rict.

Martina 8.7.2014 9:09 (!) reagovat 4 + - 1

Jestli jste správně nepochopil, pořad byl "věnován" týraným ženám..... ano i muži jsou týráni, ovšem procentuelné daleko méně, tudíž se o tom nějak moc nemluví ( nepíše), protože zřejmě si to málo mužů nedokáže připustit nebo se stydí a tak o tom raději nemluví.....

Anna M. 10.9.2011 16:19 (!) reagovat 10 + - 8

dokument i oba martinové

mě jen utvrzují v tom, že chlapi jsou jen zvoranej, sukničkářskej poddruh.

a 2.11.2011 16:25 (!) reagovat 2 + - 4

a

Proc ? Maj pravdu bohuzel. Byt hodny a slusny muz je proste chyba...Zeny chteji frajery a az maj 3 decka a rozbitej rypak hledaji opravdove muze...Opravdovy muz zenu neuhodi...

Ivana Žáková 4.6.2011 16:23 (!) reagovat 3 + - 1

Ivana

Otázka pro Martince: Bijete svou ženu? Je situace kdy si to zaslouží? Toto si nikdo nezaslouží. Bijí se děti a psi, a to pouze výchovně. Muž ženu nemusí vychovávat, že?

Lenka, Praha 15.7.2012 21:51 (!) reagovat 5 + - 1

Proboha !!!

Děti a psi se bijí ???? No to je teda hrůůůůza ! Jak jste na to přišla ? Jen doufám,že nemáte děti a psi. Vy jste se učila pomocí facek, pohlavků, kopanců, ran řemenem, vařečkou nebo klackem ? A pomohlo to ? Nemůže to být první krok k tomu, že se dítě stane násilníkem nebo zlomeným - tudíž obětí ?????

Ivana 29.7.2012 16:06 (!) reagovat 0 + - 2

Výchova

No nevím jestli máte děti a měla jste někdy psa. Asi ne. Podle všeho benevolentní výchova vede sice k rozvoji samostatnosti a vytvoření si vlastní osobnosti, ale jak už bývá zvykem, taky ke špatné výchově a většinou z takových dětí vyrůstají pěkní sígři. Já svoji dceru občas plácnu po zadku nebo po ruce, protože malému dítěti nevysvětlíte, že mnoho zákazů je pro jeho dobro. Z vaší reakce jde cítit agrese a vůbec ne pochopení mého příspěvku. Hodně štěstí s výchovou a snad se s partnenem nebudete navzájem terorizovat:)

Lenka 30.7.2012 10:19 (!) reagovat 3 + - 0

Nebojte se být laskaví!!!

Máme dítě, měli jsme psa, dožil se 16 let a obdařil nás neuvěřitelnou láskou a sounáležitostí. Potkánek byl taky veliký mazlíček a kočičky jsme se ujali v jejích 13 letech, dnes je jí 18 a vypadá, že nikdy nezemře, protože je zjevně velmi šťastná. Synovi je 28 let, je enormně slušný člověk, je velmi pracovitý, nelže, nekrade, je galatní, soucitný, inteligentní, nekuřák, nepiják, vegetarián, stejně jako celá naše rodina. Asi i proto je nám jakékoli násilí opravdu vzdáleno. Myslím, že to již mohu nazvat "sklízením plodů naší výchovy". A mám v srdci velký klid a pohodu, že jsem k tý výchově nepoužívala ani řemen, ani vařečku, ba ani ruku. A to ani u syna, ani u psa!!!! Největším potvrzením mi jsou slova našeho syna, který nám již mnohokrát vyjádřil, jak krásné měl dětství a jak si nás váží a má nás rád!

Ivana 20.8.2012 16:21 (!) reagovat 0 + - 0

gratuluji

Mého bratra, dá se říct nikdy za nic nebyli a dá se říct, že ani moc neokřikovali. Měl normální dětství a dost lásky od všech. Asi jako já:) Své rodiče miluji a děkuji jim za výchovu. Můj bratr je starší o 8 let byl a letos po 5 trestán a ve vězení si odseděl dohromady 12 let. Je to násilník, feťák a zloděl. Všechny más terorizoval od svých 17 let. Můj Táta mě držel skrátka a přísně vychovával, aby ze mě nevyrostl taky takový výlupek. Domácí násilí jsem zažila na vlastní kůži, jak fyzické tak hlavně psychické s celou svojí rodinou a tím tyranem byl můj bratr. Dodnes se ho nemůžeme zbavil a stále chodí zvonit na mé rodiče a obtěžuje je.

Honza 28.3.2018 19:20 (!) reagovat 0 + - 0

Paní, potřebujete se zorientovat. Udělejte to pro sebe ale havně pro své děti

Nechci vás kritizovat. Jen moc prosím za vaše děti, a snad i za vás i možná za vašeho partnera. Mechanismus vzniku násilníka je zcela jasný a vy jej sama nevědomky popisujete ve svých příspěvcích. Prosím prozkoumejte si tuto problematiku, protože dříve nebo později poznáte na svých blízkých, že nemáte pravdu a vás to bude bolet a bude pozdě. A bude pozdě nejen pro vás ale i pro vaše nejbližší.
Prosím vás snažně. Myslím to vážně, nikoliv ironicky.
Přeji vám i vašim blízkým aby jste mohli a byli šťastní po celý život

martinec 3.4.2011 16:31 (!) reagovat 2 + - 20

většina ženských si takové frajírky zaslouží, protože je vyloženě vyhledává a ve vztazích s nimi se snaží setrvat; konsumní společnost - hlavně, že je šunka, elektřina a teplo, třeba za za kopanec, ať to vidí i děcko, lepší, než skončit pod mostem; a to nemluvím o těch mladých buchtách, kterým ještě ani nejde o rodinnou domácnost, jak ty jsou hrrr do takových slabochů; a pak že islám buší do ženských, ne, islám chce řád, v islámu je to společenská dohoda a morální samozřejmost, tady je to masová defiace

Radana 4.5.2014 16:21 (!) reagovat 2 + - 0

Tak se tam odstěhuj,ty m****e. Příspěvek byl redakčně upraven.

Aneta 9.11.2010 14:42 (!) reagovat 6 + - 0

Bolest a hrůza!!!

Těžko hodnotit, když to člověk nezažije na vlastní kůži. Ovšem z těch výpovědí si nedovedu představit, že bych takovou hrůzu, psychický a fyzický teror trpěla a tolerovala tak dlouho! A argumentovat to tím, že kvůli dětem tohle všechno budu snášet to mě přijde projev šílenství!

lena 7.9.2010 18:07 (!) reagovat 17 + - 0

Přeju lepší život

Policie Pomáhat a chránit!!! Zajímaví pořad, doufám že se z toho všechny paní dostanou a bude líp. Vydržela jsem rok s přítelem alkoholikem pár facek rozmlácený pokoj, koupelna, ale ta psychika nadávky, výhružky.... byla horší než ty facky a kroucení rukama nebo pár modřin. Když byl opilý stoupl si na koleje čekali jsme v autě než přejede vlak, prosila jsem ho ať si sedne nakonec jsem ho tak nějak odtáhla...Teď má nemocná játra chlastá dál a jeho matka se o něj stará. Doteď mi jde mráz po zádech když jedu přes koleje. Přeju vám štěstíčko ať vše dobře zvládnete.

Martin M. 3.2.2010 9:25 (!) reagovat 7 + - 26

Je to vzdy chyba jen muze?

Jste te si tak jisti ze je to vzdy chyba jen muze?

jam 8.4.2010 21:44 (!) reagovat 7 + - 2

Provokaterky

Ahoj Martine,
samozrejme, ze to neni chyba jen muzu, my zeny je totiz k tomuto chovani, jak rikaji oni s oblibou - provokujeme a my si to zaslouzime. Jenomze slusnej chlap se k tomu proste vyprovokovat neda. Byla jsem svedkem hadek nekolika mazelskych paru (vcetene mych rodicu). Slusnej chlap, kdyz uz ma chut zene jednu caknout, tak takovej se proste v urcitou chvili sebere a opusti mistnost. Ale tohle delaji jen muzi, kteri to maji v hlave srovnane a my je muzeme muzi nazyvat. Vsechno ostatni jsou psychopate, se kterymi se neda nic delat. Je mi jich fakt dost lito, take jsem s jednim zila 10 let. Tito se ale bohuzel bez pomoci psychoterapeutu a psychologu neobejdou. Muzsky ktery mlati matku svych deti, ktere pri svatbe slibil, ze ji bude chranit a stat pri ni ve zlem i v dobrem - tak to je opravdu chudak. Ano, chudak bude to spravne slovo, protoze, oni jsou opravdu psychicky nemocni. Je mi jich opravdu lito. A musim, bohuzel konstatovat, ze kdyz s nim mate dite, tak se ho nezbavite ani tim, ze od nej odejdete. Ano, situace se zlepsi v tom smyslu, ze deti se na TO nemusi dale koukat, ale to je tak vse. Psychopat zustane psychopatem. A nebude se ani v budoucnu stydet zneuzivat vase vlastni deti proti vam, lhat jim a psychicky je zatezovat. Tolik zkusenost. Doporucila bych kazdemu, po prvnim policku odejit. Ale co je jeste horsi, je nasili psychicke, tezko si uvedomite, ze jste sam jeho obeti, ale co te nezabije, to te posili. Myslim, ze kazdy by si mel sahout do sveho svedomi, zamest si pred svym prahem a pak se ptat: "Je to vzdy chyby jen muze?" Citite se jako muz nebo jako MUZ?

Buena 15.2.2013 16:45 (!) reagovat 2 + - 1

Ono... když týrá žena svého muže psychicky tak muž se nejspíš nikomu s něčím takovým nesvěří.
Naproti tomu si dokážu představit že modřina pod okem fyzicky týrané ženy je daleko efektnější a dlouho se na ní dá odkazovat.
Tím chci říci jen tolik, že až jednou vznikne pořad, kde se populace seznámí i s druhým břehem... kde ženy psychicky terorizují (a nejen psychicky(!)) své muže, tak pak řeknu: "Paráda! Lonečně pořad, který není tendenční".
A do té doby, zlobte se nebo ne, to vidím jako zásadní chybu, takto jednostranně muže nařknout za ty jediné původce toho, co bylo v dokumenu uvedeno.
Některé ženy jsou totiž horší nežli jedovatý had.

Anna 22.10.2010 12:25 (!) reagovat 9 + - 3

To si opravdu myslíte,že si žena zaslouží být opakovaně fyzicky napadána a znásilňována?Připadá Vám normální vyhrožovat žene s nožem u krku?A vysvětlení,že si to žena zaslouží.....to není muž,ale zbabělec,který BIJE ženy.Ostuda

Klarka 13.12.2009 1:07 (!) reagovat 11 + - 2

To je teda hnus! Nikdy jsem nechapala, proc zenske s tema chlapama zustavaji - az do nedavna, kdyz jsem se sama ocitla ve stejne situaci - ani nevim jak! Kdybych to vypravela svym kamaradum, tak mi to nikdo ani neuveri, protoze me ma kazdy za cloveka, ktery si jen tak neco libit nenecha... Ziji v Anglii kde jsem potkala sveho pritele a po temer 5 letech tyrani jsem konecne sebrala silu a odstehovala se - tentokrat doopravdy!! Samozrejme zacal se omlouvat, posilat kytky a delat hodinove telefonaty, ve kterych mi rikal, jak strasne me miluje a ze beze me nemuze byt... Tak jsme se tak trochu zacali zase stykat a chodit na rande. Porad me az neprirozene prosil, abych se nastehovala zpatky. Nastesti jsem to neudelala - vcera v noci me po asi 2 tydnech spokojeneho 'randeni' v posteli opet napadl (ze zcela nepodlozene zarlivosti) mel oplzle reci, skrtil me a chtel me znasilnit.... nastesti jsem se vytrhla a zvladla si zavolat o pulnoci taxika. Ted jsem v bezpeci a slibila jsem si ze si toho chlapa musim uplne vymazat z hlavy - a kdybych nahodou mela nejake roupy vratit se, tak si zase prehraju tento porad!

Mimochodem Ceske zakony me uplne vytaci - jsem ani nevedela, jak to obeti nasili maji v CR tezke. Ta bezmoc musi dohanet k silenstvi.
U nas, kdyz se to asi tak pred rokem a pul pekne strhlo k nasili, ze jsem to uz nevydrzela a zavolala polici. - Ti do 5 minut klepali na dvere a hned nasilnika odvezli na stanici. Ja jsem tak mela sanci v klidu sepsat protokol a dat se trochu dohromady. Bohuzel tenkrat jsem nemela kam jit, protoze rodina je v CR a ja jako tipicka tyrana osubka moc pratel nemam a tak jsem se rozhodla zustat... Musim rict, ze mu na tech policajtech asi pekne vycistili zaludek, protoze od te doby (az do vcerejsi noci) na me fyzicky ruku nevztahl. - Vi, ze kdyby se to opakovalo, tak jde primo k soudu a mozna do basy! A to me ani nemusel zmydlit do modrin ci nedej boze do krve.

No, jen jsem tim chtela rict, ze v UK je domaci nasili trestny cin a uprednostnuje se zajem tyrane osoby - ne tyrana, tak jak v CR! Rikat obetem nasili, aby se nechali priste zmalovat poradne je absurdni a cesti zakonodarci by se meli stydet!!!

Související