iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 8. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2722
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Přibývá dětí s potížemi zraku

  0:41 do playlistu

  Přibývá dětí s potížemi zraku
  Přibývá dětí s potížemi zraku. Někteří lékaři evidují až o 20 % dětských pacientů víc. Přičítají to distanční výuce i době lockdownu, kdy děti trávily namísto kroužků čas u počítačů a mobilů. Horší vidění se ale může objevit také po prodělaném covidu, jako projev tzv. postcovidového syndromu. Ten může postihnout celý organismus.

 • Péče po onemocnění covid-19

  3:54 do playlistu

  Péče po onemocnění covid-19
  Živě Jaroslav Novotný, vedoucí lékař Priessnitzových lázní v Jeseníku.

 • Výsledky Liberty Ostrava ve 2. čtvrtletí

  7:54 do playlistu

  Výsledky Liberty Ostrava ve 2. čtvrtletí
  Huť Liberty Ostrava zvýšila ve druhém čtvrtletí svůj hrubý provozní zisk o 600 mil. na více než 2,5 mld. Kč. Jde o nejlepší čtvrtletní výsledek firmy od roku 2011. Tržby činily 13 mld. Kč. Příznivý vývoj očekává huť i ve druhém pololetí. Předpokládá, že se její roční výroba oproti loňsku zvýší o více než 3/4 mil. tun na celkových 2,5 mil. tun oceli.

 • Pokuty za kartel v Prostějově

  8:22 do playlistu

  Pokuty za kartel v Prostějově
  Ústavní soud odmítl stížnosti firem Eurogema CZ a Stavební společnost Navrátil, které dostaly milionové pokuty za účast na kartelových dohodách. Týkaly se 4 tendrů radnice v Prostějově. Pokuty vyměřil skupině firem Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a postupně je potvrdil i Krajský soud v Brně a Nejvyšší správní soud. Už dříve ústavní soudci odmítli stížnosti jiných dvou firem.

 • Rozvoz testů do škol

  8:54 do playlistu

  Rozvoz testů do škol
  Školy si na radnicích vyzvedávají testovací sady pro žáky. Moravskoslezští hasiči jich do kraje dopravili skoro půl milionu. Rozvezli je do 22 obcí s rozšířenou působností. Podle ministra školství by měly být testy ve školách nejpozději v pátek. Třeba v Opavě krabice vydávali v evakuačním centru a zaměstnanci škol měli na vyzvednutí jeden den.

 • Vikantice bojují proti skladu kadmia

  10:46 do playlistu

  Vikantice bojují proti skladu kadmia
  Ve Vikanticích na Šumpersku stojí desítky let sklad s toxickým kadmiem. U místních budí obavy a vedení obce proti němu od roku 2008 bojuje, zatím neúspěšně. Nynější starosta Libor Sedlařík teď hledá podporu u měst a obcí, které by mohl případný únik nebezpečné látky ohrozit.

 • Uzavírka I/68 v Třinci-Neborech

  12:52 do playlistu

  Uzavírka I/68 v Třinci-Neborech
  Ode dneška je v platnosti uzavírka silnice I/68 v Třinci-Neborech. Obousměrná uzávěra potrvá ve frekventovaném, zhruba 700metrovém úseku, až do soboty. Projet tudy nyní mohou jen záchranáři a autobusy. Na místě je nyní kolega Jiří Šíma. Jiří, s jakým zpožděním musí řidiči počítat?

 • Soutěž průzkumníků na Libavé

  14:21 do playlistu

  Soutěž průzkumníků na Libavé
  Čtyři dny a tři noci jen s minimem času na spánek a odpočinek. V nohách až 130 km. Mezi tím plnění náročných úkolů. Ve vojenském újezdu Libavá vyvrcholila celoarmádní soutěž průzkumných hlídek. Náročný závod se konal po 2leté přestávce. Jeho hlavním tématem byly československé paravýsadky z období protektorátu.

 • Výzkum v Hranickém krasu

  16:52 do playlistu

  Výzkum v Hranickém krasu
  Unikátní oblast, která fascinuje jeskyňáře i vědce už po staletí, přesto dál skrývá tajemství. To je Hranický kras. Území teď podrobně zkoumají odborníci z brněnské Mendelovy univerzity. Několikaletý mezioborový výzkum má hlavně ukázat, jak s jedinečnou oblastí dál nakládat.

 • Turismus se probouzí

  18:54 do playlistu

  Turismus se probouzí
  Do MS kraje přijelo za 2. letošní čtvrtletí 104 tis. turistů, skoro o 2/3 víc než ve stejném období loni. Nejvíce do Beskyd. Podle Českého statistického úřadu je severní Morava a Slezsko jedním ze 7 tuzemských regionů, které ve druhém kvartále překonaly hranici 100 tis. návštěvníků. Vyšší návštěvnost zaznamenal také Olomoucký kraj, kam přijelo přes 70 tis. turistů, je to o polovinu více než ve stejném období před rokem.

 • Nová rozhledna v Blahutovicích

  19:29 do playlistu

  Nová rozhledna v Blahutovicích
  Výletníkům na severu Moravy se otevírá další možný cíl, rozhledna v Blahutovicích na Novojičínsku. Vysoká je 27 metrů a nabízí výhled na Jeseníky, Beskydy nebo Moravskou bránu. Otevřená je non stop.

 • Činohra NDM začíná sezónu

  21:28 do playlistu

  Činohra NDM začíná sezónu
  Činohra Národního divadla moravskoslezského otevírá novou sezónu dramatem Diplomacie. Rekonstruuje poslední hodiny druhé světové války, kdy se vedla diplomatická bitva o záchranu Paříže. Nejpřekládanější hra francouzského dramatika Cyrila Gelyho se v roce 2011 stala hitem pařížské divadelní sezóny.

Přehrát vše

Související