iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 8. 2021
18:00 na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1847
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Očkovací centrum Ostravské univerzity

  1:14 do playlistu

  Očkovací centrum Ostravské univerzity
  Ostravská univerzita otevřela své vlastní očkovací centrum. Zaštiťuje ho Lékařská fakulta. Termín si tam může zarezervovat kdokoliv. Zatím je otevřené dva dny v týdnu, ale univerzita je připravena kapacity navýšit. V jednom dni jsou zdravotníci schopni naoočkovat asi 50 lidí. Vakcíny značky Pfizer tam zájemcům aplikují přímo zaměstnanci fakulty.

 • Očkovací centrum Ostravské univerzity

  3:31 do playlistu

  Očkovací centrum Ostravské univerzity
  Živě Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU.

 • Očkování pediatry vázne

  8:37 do playlistu

  Očkování pediatry vázne
  Pediatři mohou od minulého pondělí objednávat do svých ordinací vakcíny proti koronaviru. Přesto v Moravskoslezském kraji podle Sdružení pediatrů ještě neočkují a tento týden asi ani nezačnou. Chybí jim zájemci a nevědí, kteří jejich pacienti se už očkovat nechali.

 • Očkovací týmy vyrazí

  10:43 do playlistu

  Očkovací týmy vyrazí
  Od zítřka začnou na severu Olomouckého kraje působit mobilní očkovací týmy. Ty posílí současnou kapacitu očkovacích míst, která fungují ve zdravotnických zařízeních. Výrazně se tak rozšíří možnost očkování proti covidu-19 v méně dostupných a vyloučených lokalitách, zejména v okrajových částech regionu. Zatím se počítá se dvěma týmy, jeden vyšle Fakultní nemocnice Olomouc, druhý Jesenická poliklinika.

 • Žně v polovině

  11:12 do playlistu

  Žně v polovině
  Zemědělci v Moravskoslezském kraji už sklidili skoro polovinu polí osetých obilím. Výnos je u většiny plodin zatím vyšší než loni. Zemědělci mají sklizeno téměř 90 % ploch ozimého ječmene, naopak oves zatím sklízet nezačali. Sklizeno mají také více než 85 % polí řepky.

 • Hrozí bouřky a krupobití

  11:36 do playlistu

  Hrozí bouřky a krupobití
  Živě Jiří Šíma, redaktor ČT.

 • Školy se připravují na září

  13:42 do playlistu

  Školy se připravují na září
  Školy se připravují na návrat dětí do lavic. Na mnoha místech finišují poslední stavební práce a úpravy před začátkem školního roku. Třeba Olomouc investovala do oprav necelých 98 milionů korun. Na základní škole na Svatém Kopečku mají novou tělocvičnu a odborné učebny.

 • Nebezpečné útoky vos

  16:14 do playlistu

  Nebezpečné útoky vos
  Záchranáři hlásí v posledních dnech zvýšení počtu vosích bodnutí. Tento hmyz ale ohrožuje i zvířata, hlavně psy. Podle entomologů v srpnu vos přibývá, protože jsou hladové a shánějí potravu. Proti loňským sezonám je jich ještě víc kvůli mírné zimě a vlhkému létu.

 • Návrat zvonu do Šilheřovic

  18:23 do playlistu

  Návrat zvonu do Šilheřovic
  250 let starý zvon, který odvezli nacisté v roce 1942, se vrátil téměř po osmdesáti letech z Německa zpět do Šilheřovic. Včera mu slavnostně požehnal biskup. Zvon vážící 600 kilo měl být roztaven a použit jako zbraň ve 2. světové válce. V druhé polovině 60. let minulého století byl instalován v kostele sv. Gertrudy v Kolíně nad Rýnem.

 • Galerie Telegraph vystavuje

  21:03 do playlistu

  Galerie Telegraph vystavuje
  Olomoucká galerie Telegraph vystavuje více než tři desítky děl současných českých autorů. Návštěvníky provází Kinterova mluvící socha. Letní cyklus Signál představuje už podruhé výběr z uměleckých sbírek zakladatele instituce. Díla vybírají pokaždé jiní kurátoři.

Přehrát vše

Související